Amputovali mu obě nohy! Zdenek z Výměny manželek je po operaci

Zdenek z Výměny manželek je po amputaci nohou. | foto: reprofoto: TV Nova

Vypadalo to, že jim to v životě šlape jako na drátkách. Před dvěma týdny se v reality show Výměna manželek představily jako obvykle dva páry. A zatímco jedna rodina se potýkala s vážnými problémy, u Zdenka (34) a Dity (38), kteří spolu vychovávají syna Vojtu, nebyl snad jediný zádrhel. Jenže co divák nevěděl, bylo, že právě v téhle dokonalé rodině došlo dva dny před vysíláním k velkému neštěstí! Zdenek se stal účastníkem vážné autonehody, při které přišel o obě nohy.

Člověk míní, život mění. Ačkoliv Zdenek vypadal jako chlap do nepohody, který se s přehledem dokáže postarat o rodinu a ještě si života plnými doušky užívat, před dvěma týdny měl vážnou dopravní nehodu. Nejenže při ní utrpěl zranění hlavy a žeber, ale musely mu být amputovány nad koleny obě nohy.

Svět nekončí. Nohy mám… Částečně,“ vzkázal prostřednictvím TV Nova Zdenek z nemocnice v Brně, kam byl letecky transportován poté, co se ho záchranářům podařilo vyprostit z kabiny kamionu.

Teď Zdenka čeká zdlouhavá léčba, která může trvat až rok, což bude pro rodinu jistě velká zkouška. 

„Zdenek byl živitel rodiny, v tuhle chvíli nevíme, co budeme dělat. Byli jsme v podstatě závislí na něm. On je takový živel, on se staral o rodinu,“ posteskla si Dita.

Zdeněk s Ditou byli ve vztahu naprosto spokojení, nic jim nechybělo. Než došlo...

Zdenek s Ditou byli ve vztahu naprosto spokojení, nic jim nechybělo. Než došlo k tragické nehodě.

K nehodě kamionů došlo na dálnici D2 směrem na Bratislavu.

Zdeněk z Výměny manželek je po amputaci nohou.

Zdeněk z Výměny manželek je po amputaci nohou.

„Jeden z řidičů byl zaklíněný v kabině kamionu a musel být 55 minut vyprošťovaný. Při nehodě utrpěl devastující zranění dolních končetin, přivolaní lékaři museli pacienta uvést do umělého spánku, zaintubovat a následně transportovat na urgentní příjem FN v Bohunicích,“ uvedla pro eXtra.cz mluvčí jihomoravských záchranářů Hedvika Kropáčková. 

Zatím se zdá, že Zdenek nehodu nezavinil.

Fotogalerie

Komentáře