Vondráčková hvězdou filmu o konfliktu v Iráku: Zvolí rodinu, nebo práci ve válce?

Lucie Vondráčková jako válečná reportérka v Iráku: Dá přednost kariéře v zemi plné konfliktů, nebo rodinnému životu? | foto: Profimedia.cz

Po snímku The Perfect Kiss, „komedii s crazy přesahem“, který nepochopili kritici ani diváci, se na Česko řítí další film s Lucií Vondráčkovou (38) v hlavní roli. Ve snímku Beyond Her Lens ztvárnila válečnou fotoreportérku Alex, která se po čase stráveném v Iráku vrací do Prahy. Podobně jako sama zpěvačka se i ona zamýšlí nad tím, zda dát přednost rodinnému životu, nebo se vrátit k práci.

Herečka Lucie Vondráčková se divákům podle režisérky Terezy Hirsch představí v úplně novém světle. Film je postaven na podmanivém, ale skutečném životním příběhu válečné fotografky Jany Andert.

„Lucie Vondráčková se jako Alex vrací do Prahy po dlouhé nelehké době strávené v Iráku a nedokáže se jen tak s tím, co zažila, vypořádat. Především obraz iráckého chlapce Aliho, kterého hraje Kryštof Sochor, jí nejde z hlavy, ačkoliv si nechce připustit zažité trauma. Vrátí se přesto Alex ke své nebezpečné práci, nebo se rozhodne pro rodinný život?“ zní v poutáku na film, který se divákům poprvé představil 17. prosince.

„Je to opravdový příběh založený na neuvěřitelném příběhu ženy fotografky,“ nechala se slyšet režisérka, která má před oficiální premiérou, jež připadla na 5. ledna 2019, velkou trému. „Jsem hodně zvědavá, co na to budou lidé říkat, jak ho přijmou,“ těší se Hirsch.

V její prospěch hovoří fakt, že za svůj absolventský snímek The Guilt List posbírala ocenění po celém světě, mimo jiné i na Mezinárodním filmové festivalu v Brazílii.

Vyplatí se sázka na Vondráčkovou, kterou do této doby diváci znali hlavně jako rozjuchanou postavu z bláznivých komedií? Bude jí dramatická poloha slušet? Přetaví vlastní životní zkušenosti a aktuální dění i na plátno?

Po debaklu snímku The Perfect Kiss by herečka a zpěvačka měla trochu zazářit, aby se nad její filmovou kariérou navždy nezavřela voda. I když v tomto případě je to spíš chyba scenáristky a režisérky Martiny Adamcové, která si ukrojila sakra velký krajíc a vylámala si na něm zuby.

Není žádným tajemstvím, že dilema „rodina, nebo kariéra?“ se častokrát skloňovalo i v souvislosti s Vondráčkovou a Tomášem Plekancem. Zpěvačka naštěstí nemusela volit mezi prací ve válkou zmítané zemi. I tak se neustále dušuje, že pro ni vždycky byla na prvním místě rodina a její synové Adam a Matyáš a práce byla jen vítaným doplňkem.

Fotogalerie

Ohodnoťte článek
Hlasování skončilo

Čtenáři hlasovali do 22:41 19. dubna 2019. Anketa je uzavřena.

 • Trapas
  80
 • Super
  58
 • Haha
  32
 • Tvl
  23
 • Cože
  20
 • Sladký
  20
Komentáře

Mohlo by vás zajímat