Úterý 15. června 2021, svátek má Vít
 • schránka
 • Přihlásit Můj účet
EXPRES

 • Zprávy
 • Celebrity
 • Jen pro muže
 • Sport
 • Video
 • Speed
 • jít naiDNES.cz

  Stačila podmínka, vždyť má děti, sakra! Slavné kamarádky Křížkové reagují na trest pro manžela

  David Křížek a Lucie Váchová | foto: Profimedia.cz

  Vypadali na první pohled jako dokonalá rodina, co nemá žádné problémy. Teď se ale modelka a moderátorka Lucie Křížková (36) připravuje na nejtěžší období svého života. Její manžel, úspěšný jachtař David Křížek (48), jde na tři a půl roku do vězení. Soud ho shledal vinným v kauze vytunelování Metropolitního spořitelního družstva. Lucie tvrdí, že David nikoho vědomě neokradl a stal se pouze nástrojem trestného činu. Byl prý naivní a uvěřil lidem kolem něj. Největší oporu má teď miss z roku 2003 ve svých kamarádkách z branže, které novinka ohledně jejího manžela velmi šokovala. Davida totiž znaly jako čestného muže.

  K odsouzení Davida Křížka se na sociální síti Instagram vyjádřila už i zdrcená manželka Lucie, podle níž Davida do nekalého byznysu zatáhli jeho rádoby kamarádi, on se kvůli tomu ještě zadlužil.

  „Práce marketingového manažera ho bavila, pracoval na nadějných projektech, jeho důvěra ve zkušené podnikatele ale byla zneužita. Podepisoval, byl ujišťován, že vše je naprosto legální, a neměl důvod nevěřit lidem, kteří jsou ve svém podnikání úspěšní. Ale neznalost neomlouvá. To víme,“ svěřila se Křížková.

  „Na milionových podvodech neprofitoval. Sám musel skoro celý svůj majetek, na který si poctivě vydělal, rozprodat, aby měl z čeho zaplatit dluhy a právníky. David udělal chybu, za kterou teď bude pykat,“ dodává miss z roku 2003, která za svým mužem pevně stojí.

  „Nelehké období to nebude jen pro něj. Děti přijdou ve svých nejzranitelnějších letech o tátu,“ smutní Křížková.

  Zatímco David Křížek má velkou oporu ve svých kamarádech z jachtařského světa, Lucii v těžkých chvílích dodávají sílu její slavné kolegyně z branže, které zpráva o odsouzení jejího manžela šokovala.

  „Dějí se na světě věci, které nikdy, ale opravdu nikdy nepochopím! Tak báječný a čestný člověk, jako je David... Je mi to nesmírně líto a moc na vás myslím. Držte se,“ vzkázala skrz Instagram moderátorka Zorka Hejdová.

  „Tohle je fakt šílené! Mohl dostat podmínku, ale věta: Je třeba vyslat signál, že takové jednání nemůže být tolerováno? To snad není možné! To ten signál nemohla, sakra, vyslat po někom, kdo nemá dvě malé děti, o které se stará a kterým je skvělým tátou? Jako máma mám slzy v očích! Fakt ale,“ zuří na sociální síti zase Laďka Něrgešová.

  Nečekaná zpráva zaskočila i zpěvačku Moniku Absolonovou, která se sama prochází těžkým obdobím. Po sedmi letech oznámila rozchod s hokejistou Tomášem Hornou.

  „Luci, držte se oba, milujete se, zvládnete to,“ vzkázala Absolonová Lucii Křížkové a jejímu muži.

  Je třeba vyslat signál, řekla soudkyně a poslala Křížka na 3,5 roku do vězení

  Podle serveru iHNed.cz byl reprezentační jachtař David Křížek ve středu shledán vinným ze spoluúčasti na vytunelování kdysi největší kampeličky v zemi. Křížek se u vrchního soudu ke všemu přiznal a připustil, že byl bílým koněm skupiny. Křížek měl zažádat o úvěr 28 milionů korun. Peníze měly sloužit na konkrétní realitní projekt, ale jachtař je přeposlal dál. Sám prý jen podepisoval papíry, které mu připravili jeho známí.

  Lucie a David Křížkovi jsou na Lipně jako doma, v létě i v zimě.

  „Po svých oceánských plavbách jsem se nechal vlákat do světa byznysu, kde se na rozdíl od sportu nehraje fair play, nic jsem nezpronevěřil a neukradl, ale nyní musím pykat za svoji důvěřivost a naivitu. Budiž to poučením pro ostatní,“ uvedl na sociální síti manžel modelky Lucie Křížkové, dříve Váchové.

  Původně Křížek vyfasoval pouze tříletou podmínku a peněžitý trest 600 tisíc korun. Předsedkyně senátu Vrchního soudu v Praze Hana Navrátilová ale Křížkovi nakonec přidala dalších šest měsíců, čímž se trest automaticky přeměnil na nepodmíněný.

  „Podmíněný trest s nízkým peněžitým trestem nevystihuje závažnost jeho jednání. Je třeba vyslat signál, že takové jednání nemůže být tolerováno,“ řekla Navrátilová a poslala otce dvou malých dětí na tři a půl roku za mříže.

  „Je to těžké období a bude jistě hůř, ale obrovská podpora, která se teď na mě ze všech stran valí, mi dodává sílu jít dál. Díky všem,“ vzkázal svým kamarádům na Facebooku úspěšný sportovec.

  Fotogalerie

  O čem sní tvůj e-mail?

  Šéfredaktor pro tebe každý čtvrtek vybere ty největší pecky a kauzy, které ti nesmí uniknout

  Sledujeme začátek rituální sebevraždy lidstva, říká Čech s IQ 206

  Premium Je jedním z nejchytřejších Čechů, ale jako robot nepůsobí. Při osobním setkání je Karel Kostka, vzděláním učitel,...

  Upřímnost fotbalové antihvězdy. Souček o tetování, rasismu i vyjídání ledničky

  Premium Říká o sobě, že je obyčejný kluk z Brodu. Přitom si ho už stihla zamilovat fotbalová Anglie a Česko na něj spoléhá: na...

  O antikoncepci už není takový zájem. Párový sex upadá, míní gynekolog

  Premium „Všichni strašili, že bude upadat mravnost a ženy budou mít z dlouhodobého užívání pilulek zhoubná onemocnění jater....

  Komentáře
  Vezmeme vás na titulní stranu
  Úterý 15. června 2021, svátek má Vít
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
  EXPRES

 • Zprávy
 • Celebrity
 • Jen pro muže
 • Sport
 • Video
 • Speed
 • jít naiDNES.cz