Úterý 15. června 2021, svátek má Vít
 • schránka
 • Přihlásit Můj účet
EXPRES

 • Zprávy
 • Celebrity
 • Jen pro muže
 • Sport
 • Video
 • Speed
 • jít naiDNES.cz

  Život mě vždy mile překvapí, svěřila se Křížková. Dal vězení tušit podezřelý prodej bytu?

  Lucka má krásnou rodinu. | foto: Instagram

  Vypadali jako rodinka ze žurnálu, nad kterou se snad ani nemohou stahovat mračna, bohužel jeden člen tak úplně průzračný nebyl. Jachtař David Křížek to možná nemyslel špatně, možná chtěl jen zajistit rodinu, protože si nikdy nemohli moc vyskakovat, ale konec tohoto příběhu je spíše k pláči.

  Bývalá miss Lucie Křížková, rozená Váchová, měla v minulosti smůlu na muže, ale když se seznámila s úspěšným jachtařem Davidem Křížkem, jiskra přeskočila hned na první dobrou a byla z toho láska jako trám.

  „Manžela jsem poznala na jachtařských závodech v Chorvatsku, kam jsem byla vyslána jako zástupkyně Nadace Naše dítě, na jejíž konto putoval výtěžek. Jachting jsem do té doby znala jen okrajově, ale rychle jsem se do něj zamilovala. Tedy jak do manžela, tak do jachtingu,“ popsala modelka před lety pro Deník.

  Sice si její kolegyně z modelingu braly movité podnikatele či fotbalisty a hokejisty, ale Lucka se zakoukala do mistra jachtařství, kdy tento sport není zrovna u nás tak výdělečný jako jiné.

  Hned věděla, že o majetku to nebude. Nebylo to pro ni podstatné, oba se měli rádi a mezi nimi fungoval čistý vztah.

  „Věděla jsem už na začátku našeho vztahu, do čeho jdu. Bylo mi jasné, že život s ním nebude v tomto ohledu jednoduchý. Bojím se o něj samozřejmě pořád. A nejen v čase, kdy je na moři, ale i během jeho dlouhých cest autem. Je to přirozené. Bojíme se o lidi, které milujeme. Zvyknout si? To asi nepůjde nikdy,“ zamýšlela se.

  Lucie a David Křížkovi jsou na Lipně jako doma, v létě i v zimě.

  I když se musela se strachem naučit žít, nikdy by neměnila za žádného „převoněného“ fotbalistu, i když k nim měla blízko díky nejlepší kamarádce Radce, která si vzala Tomáše Rosického. 

  Chudého sportovce si vzala za muže

  Nakonec si Davida vzala za muže a vypadalo to, že pohádka bude mít šťastný konec, spoustu let to k tomu mělo nakročeno. Narodil se jim syn David a dcera Lola, vybudovali si startovní bydlení v plzeňském paneláku, byt celkově zrekonstruovali a vše se jim dařilo.

  Sama Lucka ale přiznala, že musela brzy po porodu obou dětí do práce. Sice David aktivně jezdil, stal se tváří několika sportovních značek a je trenér jachtingu, na rozpočet pro čtyřčlennou rodinu to ale nestačilo.

  V novém domě už oslavili synovy narozeniny.

  Modelka si ale nestěžovala, dostala nabídku, která se neodmítá, a to do pořadu Sama doma, čímž i její cena vzrostla. Proto pak přišlo s podivem, že rodina se najednou rozhodla jejich nově předělaný byt prodat a přestěhovat se do pronájmu.

  Sice do domu jejich rodiny, ale přesto do podnájmu. 

  Prodej bytu byl podezřelý

  Už to bylo zvláštní, ale manželé říkali, že zkrátka chtěli odejít z paneláku a žít v domě se zahradou. Sice na to neměli finance, ale příbuzný jim nabídl žití v domě za malý nájem.

  Že by už v té době věděli, že bude David zapletený v úvěrových podvodech a tunelování kampeličky a soud by pak šel po jejich majetku? Museli se proto bytu zbavit dříve, než jim ho zabaví?

  Dům postupně rekontruují, tohle je třeba jejich nová ložnice.

  Dům postupně rekonstruují, tohle je třeba jejich nová ložnice.

  To už bychom tu mohli jen spekulovat, jak to vlastně celé bylo, ale jedno je jisté, že si to Lucka s dětmi nezasloužila. Možná hlava rodina jen chtěla své milované zajistit, ale zvrhlo se to v obrovský průšvih, který ji i děti ovlivní na mnoho let.

  Jak to s manželi bude dál?

  Není také jisté, jestli bude Křížek ve vězení jen tři a půl roku, je možné, že se mu pobyt prodlouží.

  „Celá kauza byla rozložena do dvou případů a druhá část mě navíc teprve čeká. Výše trestu tedy nejspíše není konečná. Je kolem toho spousta podivností, ale já musím jít dál a nezhroutit se z toho,“ napsal jachtař na sociální síti.

  Přitom ještě nedávno Lucka snila o jejich budoucnosti a těšila se, co život dál přinese.

  „Plánuji nic si dopředu neplánovat. Život mě vždy mile překvapí a já mám překvapení ráda. Přála bych si jen, aby byli všichni mí blízcí zdraví. Ostatní je už v rukách osudu,“ svěřila se moderátorka a potvrdila tak známou pravdu, že člověk míní, ale život mění.

  V otužování našel zálibu i Lucčin manžel David Křížek.

  Nikdy si nestěžovala, že nejsou luxusním a bohatým párem, jako to mají její kolegyně, že její manžel dělá nákladný a ne zrovna populární sport, že domů nenosí tolik peněz jako jiní, kteří si berou za manželky modelky, aby se jimi mohli chlubit. Vždycky za svým manželem stála, nenechávala vše na něm, krátce po porodu šla také vydělávat, ale asi to bylo málo.

  Teď to bude ještě méně.

  Fotogalerie

  O čem sní tvůj e-mail?

  Šéfredaktor pro tebe každý čtvrtek vybere ty největší pecky a kauzy, které ti nesmí uniknout

  Sledujeme začátek rituální sebevraždy lidstva, říká Čech s IQ 206

  Premium Je jedním z nejchytřejších Čechů, ale jako robot nepůsobí. Při osobním setkání je Karel Kostka, vzděláním učitel,...

  Upřímnost fotbalové antihvězdy. Souček o tetování, rasismu i vyjídání ledničky

  Premium Říká o sobě, že je obyčejný kluk z Brodu. Přitom si ho už stihla zamilovat fotbalová Anglie a Česko na něj spoléhá: na...

  O antikoncepci už není takový zájem. Párový sex upadá, míní gynekolog

  Premium „Všichni strašili, že bude upadat mravnost a ženy budou mít z dlouhodobého užívání pilulek zhoubná onemocnění jater....

  Komentáře

  Mohlo by vás zajímat

  Vezmeme vás na titulní stranu
  Úterý 15. června 2021, svátek má Vít
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
  EXPRES

 • Zprávy
 • Celebrity
 • Jen pro muže
 • Sport
 • Video
 • Speed
 • jít naiDNES.cz