Pátek 26. února 2021, svátek má Dorota
 • schránka
 • Přihlásit Můj účet
EXPRES

 • Zprávy
 • Celebrity
 • Jen pro muže
 • Sport
 • Video
 • Speed
 • jít naiDNES.cz

  Leoš Mareš překvapil cenou za koncert z obýváku. Někteří to kritizují, ale rozdělí zisk mezi hosty?

  Kolik jsou lidé ochotni zaplatit za online koncert svého oblíbeného interpreta? To se, zdá se, snaží zjistit moderátor Leoš Mareš. Ten se rozhodl na druhý svátek vánoční uspořádat ze svého obývacího pokoje dvouhodinovou show, jejíž cena se zdá některým až příliš vysoká. Ale je to tak doopravdy?

  Jelikož aktuální situace koncertům nepřeje, kapely po celém světě pravidelně pro své fanoušky vystupují alespoň online. Některé zcela zdarma nebo jenom za symbolickou sumu, jiní třeba s tím, že se celý výtěžek věnuje na dobrou věc.

  Leoš Mareš celé léto jezdil po České republice se svou show a koncertovat chce i 26. prosince, a to z obývacího pokoje svého nového bytu, ale prodává na to „vstupenky“, což se některým nelíbí, jiní zase potvrzují, že jeho show za tyto peníze stojí.

  „Tisíce z vás zažily letos během léta atmosféru Starých pecek. Na druhý svátek vánoční, 26. prosince, se ale odehraje něco výjimečného, něco, co nikdo nečekal a co tu ještě nikdy nebylo. Speciální, unikátní, emotivní, intimní, a přesto na závěr spektakulární dvouhodinová show. A vy můžete být u toho! Ještě jednou budete mít letos šanci zažít Staré pecky. Živě a v přímém přenosu. Vánoční speciál z nového bytu. Hosté, které znáte, tak jak je neznáte. Příběhy, živá vystoupení, spousta překvapení a na závěr největší ohňostroj roku,“ popisuje Mareš a na závěr se dozvíte, že „vstupenku“ můžete mít za 990 korun.

  Tato cena se ale stala terčem kritiky.

  „V době covidu, kdy i světové kapely dělají koncerty/streamy pro své fanoušky zdarma, si Leoš Mareš, který se vozí v drahém voze, udělá stream ze svého obýváku za ‚přátelských‘ 990 korun. Napíšu slušný komentář v tomto duchu na Leošův Instagram a hned smazání komentáře a ban. Z mého pohledu mi přijde za stream férová symbolická cena, ale lístek za plnou palbu normálního koncertu? Přijde vám to normální?“ ptá se Michal Kuzmiak.

  Překvapení jsou i jiní fanoušci. „No, co na to napsat, říct. Většina zpěváků zpívá online zdarma. Aha. Leoš není zpěvák, proto placené koukání na Instagramu,“ vzkazují Marešovi jeho sledovatelé, kteří třeba mají i koupené vstupenky na jeho koncert v O2 aréně, ale teď se diví, proč by stejnou sumu měli zaplatit za koncert z obývacího pokoje.

  „I kdyby tam byla nahá Verešová, tolik za online přenos nedám,“ stojí si za svým názorem další z kritiků ceny vstupného. „Když měla Partička online přenos, lístek stál 150 korun,“ připomínají Marešovi někteří.

  Jiní zase jeho nápad hájí. Radka Plesníková například ostatním vzkazuje, že tuhle show už zažila. „Byla jsem na Starých peckách v Ostravě a musím říct, že lístek stál hodně, ale pobavili jsme se. Pokud člověk chce a má na to, peníze za to dá,“ píše a připomíná, že Leoš Mareš je hlavně obchodník. „Na všechno si vydělal sám,“ dodává.

  Vašek Svoboda se také zastává jeho obchodního ducha: „Leoš Mareš dává na charitu každý rok milion korun, kolik jste dali vy, co ho kritizujete? Nikdo vás nenutí si lístek koupit. V dnešní době si každý může vydělat, jak umí. Ti závistiví lidé jsou jen naštvaní, že je to nenapadlo nebo že z toho nic nemají. Pane Mareši, jsem váš fanda, jste super a každé ráno už dvacet let poslouchám Ranní show. Nenechte se odradit od své práce takovými blbečky.“

  Mareš má v plánu pozvat na svou show Staré pecky i hosty, cena za „vstupenku“ se tedy nejspíše rozdělí mezi další umělce, kteří neměli tolik štěstí a pandemie a nemožnost vystupovat jim finančně ublížily.

  Fotogalerie

  O čem sní tvůj e-mail?

  Šéfredaktor pro tebe každý čtvrtek vybere ty největší pecky a kauzy, které ti nesmí uniknout

  Dvaadvacet znaků, že s tímhle mužem vás místo pohádky čeká jen utrpení

  Premium Některé ženy jako by se zhlédly v popelce. Věří, že oříšky přinášejí prince. Jenže nakonec jsou z nich spíš veverky –...

  Inflace požírá uložené peníze. Kam s nimi, aby jich zmizelo co nejméně?

  Premium Naspořili jste 200 000 korun, uložili je na účet, těšili se na úroky a po roce zjistili, že jste zbohatli o celých 340...

  Biolog Zrzavý: Covid se postará, abychom umírali i na něco jiného než rakovinu

  Premium Podle amerického psychologa a genetika Roberta Plomina mají zděděné geny daleko větší význam při utváření naší...

  Komentáře

  Mohlo by vás zajímat

  Vezmeme vás na titulní stranu
  Pátek 26. února 2021, svátek má Dorota
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
  EXPRES

 • Zprávy
 • Celebrity
 • Jen pro muže
 • Sport
 • Video
 • Speed
 • jít naiDNES.cz