jít naiDNES.cz

Je to komplot, vždycky byl ve všem nevinně, tvrdí otec Lea Beránka. Tomu hrozí 12 let

Leo Beránek je v pořádném průšvihu. Podle státní zástupkyně Ivony Horské se měl problémový raper dopustit těžkého ublížení na zdraví, pokusu o ublížení na zdraví, nebezpečného vyhrožování střelnou zbraní a trojnásobného výtržnictví. Za to mu hrozí až dvanáct let vězení. Jeho otec Leo Beránek starší to ale vidí jinak. Jeho syn je podle jeho slov nevinný, mouše by neublížil a do průšvihu se dostal, protože jenom bránil bezbrannou dívku.

Co se vlastně stalo? K prvnímu útoku mělo dojít loni 1. května v ranních hodinách před pražským klubem Ateliér. Právě tam je Leo Beránek zachycený kamerovým systémem, jak neznámého muže několikrát udeřil do hlavy a poté nakopl do čelisti tak silně, že napadený skončil v bezvědomí a s otevřenou zlomeninou čelisti.

Jenom o pět dní později měl v parku v pražské Lhotce podle obžaloby srazit z lavičky invalidu, který byl o berlích. Následně měl teleskopickým obuškem napadnout mladíka, jenž se invalidy zastal. Jinému muži zase údajně vyhrožoval, že mu zastřelí psa. Přitom na něj měl mířit zbraní.

Jeho otec Leo Beránek starší ale popisuje události zcela v jiném světle.

„Chránil nějakou holku před barem. Tloukl ji nějaký chlap, on se jí zastal. Bylo tam padesát lidí, nikdo se jí kromě Lea nezastal,“ sdělil nám raperův otec, který nám detailně popsal, jak se událost odehrála podle jeho syna.

„Byl před barem, odcházel domů, byl tam hlouček lidí a nějaký chlap dokopal jiného kluka. Kopal do něj, i když ležel bezvládně na zemi. Vyšla holka z baru a řekla tomu chlapovi: Už toho nech, vždyť má dost, proč do něj kopeš. A ten chlap jí řekl: Tak ty chceš taky? A chytil ji pod krkem a začal ji škrtit a dal jí pár facek. V tom mu Leo řekl, aby si to šel rozdat s chlapem, a ne s bezbrannou holkou, která váží 40 kilo. Aby si to šel rozdat s ním. A ten chlap šel. Leo mu nic neudělal. Dal mu jednu facku, druhou facku, chlap spadl na zem, ale Leo tam bohužel přidržel nohu a on mu spadl na nohu,“ popsal údajné napadení Beránek starší na slavnostním otevření casina na Chodově s tím, že s druhým napadením nemá jeho syn absolutně nic společného.

„To jsou nesmysly. To na něj chtějí hodit. S tím nemá Leo nic společného. Všichni svědkové u soudu, kteří tam byli, Lea vůbec neznají. Někdo mu chce ublížit, tak to hodili dohromady s touto kauzou. Je to ale nesmysl. Svědkové dokonce řekli, že je navedli policisté, aby to řekli,“ tvrdí Beránek s tím, že s napadením invalidy nemá jeho syn absolutně nic společného.

„Všichni svědkové mluví v jeho prospěch. Říkají, že se zastal ženy. Bylo tam tolik chlapů a nikdo nic neudělal. On ano. Teď toho lituje. Měl se otočit a jít pryč. Je to tak. Vždy byl ve všem nevinně. On je hodný člověk. Citlivý a hodný,“ dodal Beránkův tatínek, podle něhož je jeho syn smířený s tím, že následujících několik let stráví ve vězení.

„Absolutně nic na něj ale nemají. I tak je už přes rok ve vazbě, kde ho každých 14 dní navštěvujeme. Bereme za ním i jeho dceru, které jsou teprve tři roky. Leo toho lituje hlavně kvůli ní, protože jí jsou tři roky a je neštěstí, že s ní nemůže být,“ dodal Beránek, který netrpělivě vyhlíží začátek září, neboť 4. září by měl padnout rozsudek.

Nutno dodat, že ačkoliv Beránek starší tvrdí, že druhé napadení je jenom komplot na jeho syna, sám Leo Beránek mladší u soudu přiznal, že do parku šel pro drogy, které si měl koupit od zmíněného invalidy.

Když koupený pervitin zapil vodkou a začal mít problémy se srdcem, rozhodl se do parku vrátit, protože nabyl podezření, že mu invalidní mladík se svými kamarády prodali jinou látku a že ho chtěli okrást. Podle svých slov se ale nepral, pouze svým údajným dealerům nadával.

Fotogalerie

Komentáře

Mohlo by vás zajímat

Vezmeme vás na titulní stranu
Úterý 17. září 2019, svátek má Naděžda

  • Zprávy
  • Celebrity
  • Černá kronika
  • Jen pro muže
  • Virál
  • Sport
  • Video
  • Telebrity
  • jít naiDNES.cz