Středa 17. dubna 2024, svátek má Rudolf

 • Zprávy
 • Celebrity
 • Jen pro muže
 • Sport
 • Video
 • Podcasty
 • Antiyoutuber
 • jít naiDNES.cz

  Naše miss Krystyna Pyszko terčem útoků: Hnus, zase evropská blondýna, píší rasističtí Afričané

  Byla ze všech nejkrásnější a po právu dostala na hlavu korunku pro světovou královnu krásy. Krystyna Pyszko od včera sbírá gratulace téměř z celého světa. Tedy s jednou výjimkou. Sociální sítě zahltily tisíce zhrzených Afričanů, podle kterých se jedná o krádež, protože vyhrát prý měla dívka z Botswany či Ugandy. Někteří se uchýlili dokonce k nechutným rasistickým urážkám o tuctové evropské blondýně.

  Vlna nenávisti se zvedla na všech sociálních sítích. Facebookový post, ve kterém Miss World oznamuje Krystynu jako vítězku, nasbíral skoro 10 tisíc rozzuřených smajlíků. A také tisíce nenávistných komentářů, stejně jako na Instagramu.

  „Na základě čeho vyhrála? Je to bílá blondýna s modrýma očima. Proč pořád vybíráte jenom tuctové evropské blondýny?“ zasypali diváci z Afriky soutěž komentáři, které kdyby si v dnešní době Evropan dovolil na adresu Afričanky, čekala by ho třeba právě v takové Botswaně nejspíš oprátka.

  „Ta organizace zase dokázala, že je rasistická. Afrika se na tenhle nesmysl může rovnou vykašlat. Kdy tahle bílá nadvláda skončí?“ píšou další.

  V jednom vlákně dokonce došlo k nechutnému útoku na Češku, která si „dovolila“ napsat, že zdejší dívky jsou prostě nejkrásnější, proto Krystyna Pyszková vyhrála a všichni by se s tím měli smířit.

  Miss World Czech Republic, @krystyna_pyszko , is the 71st Miss World !!

  @yasminazaytoun from Lebanon is the 1st Runner-up.

  Congratulations and welcome to the Miss World family, Krystyna!

  #MissWorld #71MW #MissWorld71 #BWAP #BeautywithaPurpose #India #incredibleindia

  @swadesh_online
  @reliancefoundation
  @hercircleofficial
  @nmacc.india
  @jioworldconventioncentre
  @jioworldcentre
  @dhirubhai_ambani_square
  @relianceupdates

  #NitaMukeshAmbaniCulturalCentre
  #JioWorldConventionCentre #JioWorldCentre

  9. března 2024 v 18:36, příspěvek archivován: 10. března 2024 v 15:04

  „Nejkrásnější? A podívala ses na sebe? To je teda moc dobře nereprezentuješ,“ vypálila africká dívka a v útocích na vzhled pokračovala i na dalších řádcích.

  Krystyně nicméně mohou být nechutné útoky jedno. Zbytek světa jí ke korunce pro nejkrásnější dívku gratuluje a nejen Češi vzkazují, že byla jejich favoritkou a vyhrála naprosto zaslouženě.

  Fotogalerie