Pátek 24. května 2024, svátek má Jana
 • Premium

  Získejte všechny články mimořádně
  jen za 49 Kč/3 měsíce

 • schránka
 • Přihlásit Můj účet

 • Zprávy
 • Celebrity
 • Jen pro muže
 • Sport
 • Video
 • Podcasty
 • Antiyoutuber
 • jít naiDNES.cz

  Bláznivá tradice královské rodiny: Harry a Meghan u stromečku kralovali! Co šíleného dali příbuzným?

  Královská rodina | foto: NetflixProfimedia.cz

  Letošní Vánoce budou pro královskou rodinu mimořádně smutné, její členové je poprvé tráví bez milované královny Alžběty II. Králi Karlovi III. navíc nijak nepřidává předvánoční bouře, kterou spustil jeho syn Harry s manželkou Meghan dokumentem na Netflixu. Právě tito dva přitom byli v předchozích letech na panství Sandringham ústředními postavami Štědrého večera. Náramně si totiž užívali jednu z nejznámějších královských tradic, neuvěříte, co dali pod stromeček třeba takovému princi Williamovi!

  Tou je soutěžení o nejbláznivější dárek pro někoho z příbuzných. Členové královské rodiny mají po celý rok luxusu až až, a tak se u stromečku snaží spíše navzájem pobavit.

  Nejednu ženu, která se do „firmy“ v minulosti přivdala, uvedla úsměvná královská tradice do rozpaků. Problém s ní měla v minulosti třeba princezna Diana, jak zavzpomínala královská komentátorka a dcera někdejšího tiskového mluvčího Buckinghamského paláce Dickieho Arbitera Victoria Arbiterová.

  „Během prvních novomanželských Vánoc v Sandringhamu roku 1981 Diana porušila rodinné motto ‚levné a veselé‘ a dala každému drahé kašmírové svetry. Ačkoliv to byly krásné dárky, pro Dianu to byla poněkud trapná situace, protože si nebyla vědoma téhle vtipné tradice,“ nechala se Arbiterová slyšet.

  Diana se prý nakonec poučila a například Sarah Fergusonové, exmanželce prince Andrewa, darovala leopardí předložku do koupelny.

  Hodně zlehka začala i princezna Catherine. Ta roku 2016 v dokumentu The Queen at 90 vzpomínala na to, jak o prvních Vánocích v roli vévodkyně z Cambridge vymýšlela dárek pro samotnou královnu Alžbětu a hrozně se přitom bála.

  „Pak jsem začala přemýšlet, co bych dala vlastním prarodičům, a pomyslela jsem si: Něco jí udělám! To se samozřejmě mohlo pokazit, ale nakonec jsem se rozhodla udělat babiččin recept na čatní,“ prozradila Kate, která prý byla nesmírně šťastná, když druhý den ráno viděla, jak si královna na čatní pochutnává.

  Rozesmátá královna Alžběta s Kate Middletonová na návštěvě univerzity King's College v Londýně

  Také Kate se prý nakonec osmělila a o jedněch Vánocích zabodovala dárkem pro prince Harryho. Tomu ještě předtím, než začal randit s Meghan, koupila dětskou hračku Grow Your Own Girlfriend, což je malá panenka, kterou stačí nechat na pár dní ve vodě, načež se až šestkrát zvětší.

  Jenže právě Harry a nakonec i jeho manželka Meghan v dobách, než z královské rodiny utekli a začali jí zatápět, bláznivé vánoční tradici kralovali.

  Vévodkyně ze Sussexu se prý moc nezdráhala a hned o prvních Vánocích v královské rodině koupila švagrovi, tedy budoucímu králi Williamovi, žertovný klobouk značky Tam o’Shanter s falešnými vlasy, čímž narážela na jeho pleš. Stejně tak Harry bratrovi koupil paruku.

  Princové se spolu po celou dobu bavili.

  Samotné královně zase podle deníku Daily Star koupila o prvních Vánocích v roce 2017 šíleného zpívajícího křečka.

  „Bylo to neuvěřitelně legrační, zvláště když se královnini corgiové pokusili tu hračku chytit. Její Veličenstvo se zasmálo a řeklo: Mohou dělat společnost mým psům!“ prozradil zdroj z královské rodiny.

  Životopisec Brian Hoey zase prozradil, že Harry dal kdysi babičce dárek v podobě koupací čepice s nápisem Ain’t Life a Bitch. A přestože se někteří příbuzní měli domnívat, že zašel příliš daleko, královna si prý dárek naprosto zamilovala.

  Harry s babičkou v klipu, který pobavil celý svět. Společně s manželi Obamovými propagovali charitativní sportovní soutěž The Invictus Games. V klipu si Harry s královnou prohlíží fotku fyzicky postižené sportovkyně, když v tom jim Michelle Obamová pošle videozprávu se slovy: „Hej, princi Harry. Vzpomínáš si, jak jsi nás žádal, abychom během Invictus Games do toho dali všechno? Dej si pozor na to, co se může stát.“

  Smysl pro humor se prý netýká zdaleka jen mladších generací královské rodiny. Dobře známou věcí je, že princezna Anne v minulosti svému staršímu bratrovi Karlovi pod stromeček nadělila bílé kožené záchodové prkénko. Pozdější král si ho prý natolik oblíbil, že si ho začal vozit i na oficiální královské cesty.

  Sama královna prý měla pro úsměvnou tradici velkou slabost a trvala na jejím dodržování. Lze očekávat, že právě i na její počest ji budou členové královské rodiny dodržovat. Bohužel bez Harryho a Meghan, s nimiž se na Sandringhamu letos rozhodně nepočítalo...

  Fotogalerie

  Ohodnoťte článek
  Hlasování skončilo

  Čtenáři hlasovali do 13:50 středa 26. dubna 2023. Anketa je uzavřena.

  • Super
   31
  • Tvl
   8
  • Trapas
   7
  • Haha
   6
  • Cože
   4
  • Sladký
   4