Pondělí 6. února 2023, svátek má Vanda
 • schránka
 • Přihlásit Můj účet
EXPRES

 • Zprávy
 • Celebrity
 • Jen pro muže
 • Sport
 • Video
 • Podcasty
 • Antiyoutuber
 • jít naiDNES.cz

  Monarchie je plná předsudků. V Británii se mnou zacházeli jako s černoškou, říká Meghan

  A je to venku, Netflix dnes vypustil do světa první tři díly ožehavého dokumentu Harry a Meghan o životě a odchodu páru z královské rodiny. Oproti rozhovoru u Oprah Winfrey se jedná o poměrně lehce předvídatelné představení, oba si stěžují, jak složitý pro ně život v rodině byl, jak jim v patách neustále běhali fotografové a nikdo je neochránil a jak Meghan je druhou Dianou a Harry se bál, aby tak i neskončila. Také opět došlo i na obvinění královské rodiny z rasismu.

  Konkrétně princ Harry svou rodinu obvinil z toho, že v jejích kruzích panuje „obrovská úroveň nevědomých předsudků“. Odkazoval tím mimo jiné na princeznu Michael z Kentu, která před Meghan na vánočním banketu v Buckinghamském paláci nosila brož v podobě malé sošky černošského muže.

  Z rasismu dvojice obviňuje prakticky celou Británii, dokonce v dokumentu vystoupí bývalý mluvčí jejich charitativní organizace a mluví o koloniálním dědictví britského impéria, jež obchodovalo s otroky a zároveň bylo financováno královskou rodinou.

  „Ve skutečnosti se mnou nikdy nezacházeli jako s černoškou, dokud jsem nepřišla do Británie,“ prohlašuje v dokumentu sama Meghan.

  Podle prince Harryho je právě manželství s Meghan to, co ho od zbytku královské rodiny odlišuje. Prý se oženil ze srdce, nikoliv proto, aby se jeho žena hodila do systému.

  To je mimochodem velký plivanec do tváře bratra Williama a jeho manželky Kate...

  „Myslím si, že pro hodně lidí v rodině, samozřejmě zvláště pro muže, může existovat pokušení nebo touha vzít si někoho, kdo tomu odpovídá, než někoho, s kým jste možná předurčeni být. Je to rozdíl mezi rozhodováním se hlavou a srdcem. A moje máma, ta určitě dělala většinu svých rozhodnutí, ne-li všechna, ze srdce. A já jsem syn své matky,“ říká Harry na kameru.

  Harry a Meghan budou v novém dokumentu pořádně hrát na city.

  V dokumentu zazní i celá řada dalších věcí, které se budoucímu králi Williamovi líbit nebudou. Harry s Meghan bez ostychu použili celou řadu jejich záběrů, také se tu objevuje záznam rozhovoru princezny Diany s Martinem Bashirem pro pořad Panorama na BBC. William přitom loni veřejně požádal média, aby rozhovor nebyl přehráván a omílán.

  Také do otce, krále Karla III., si Harry neopomněl rýpnout, byť nepřímo. Prohlásil, že ho ve skutečnosti prakticky vychovali přátelé v Africe, kam v dobách dospívání jezdil na tříměsíční stáže.

  Zmatená fanynka Meghan

  Pochopitelně o něco větší hvězdou prvních tří dílů dokumentu je Meghan. Diváci mohou vidět několik záběrů, na nichž pláče, dává nahlédnout do svého soukromí, kdy je nenamalovaná či ukazuje těhotenské bříško.

  Kromě toho ze sebe podobně jako u Oprah Winfrey dělá zděšenou a naivní dívku, kterou semlela přísná pravidla britské monarchie.

  Meghan o sobě už v minulosti prohlašovala, že je fanynkou královské rodiny a vždy obdivovala princeznu Dianu. Jedna z jejích kamarádek dokonce zveřejnila fotografii, jak společně jako mladé dívky sedí před Buckinghamským palácem.

  Teď přitom Meghan tvrdí, jak neuvěřitelně ji šokovala formálnost královské rodiny a například to, že se některým členům musí klanět.

  „První setkání s královnou bylo šokem. Harry se mě v autě zeptal, jestli vím, jak se správně uklonit. Myslela jsem si, že to je vtip,“ vypráví Meghan.

  Princ Harry a Meghan Markle

  To stejné prý zažívala také s Williamem a Kate, které poprvé potkala, kdy byla bosá a v roztrhaných džínách.

  „Hned jsem je objala, protože já vždycky byla objímací typ. Neuvědomila jsem si ale, že pro spoustu Britů je to opravdu nepříjemné,“ vzpomíná Meghan, která v jiné části pohrdavě mluví o honosné a nákladné královské svatbě, již jim monarchie vystrojila, a označuje ji za zinscenovanou reality show.

  Zajímavé také je, že první díl obsahuje záběry Harryho a Meghan ze dne, kdy královskou rodinu opouštěli. Očividně tak už dávno předtím, než podepsali miliardovou dohodu s Netflixem, počítali, že svůj příběh prodají.

  Fotogalerie

  Vybrali jsme pro vás

  Učitelka zveřejňovala nahé fotky na OnlyFans. Fotila se na záchodech školky

  Učitelka ze školky zveřejňovala nahé fotky na OnlyFans. Její kolegové to zjistili a dostala padáka. Zrušen jí byl však...

  Kriminalista Karel Tichý: Jestli se Radovan Krejčíř vrátí, budu první mrtvý

  Premium Podle Karla Tichého už dříve Radovan Krejčíř vyslal signál, že chce zpátky do Česka. A byl za to ochotný vysvětlit...

  Trable s láskou v posteli. Když chce jeden z partnerů víc než ten druhý

  Premium „Ty už mě nemiluješ! Vůbec tě nevzrušuju!“ protne noční ticho výčitka ostrá jako břitva a následuje vzlykot, nad nímž...

  Závislost na alkoholu? Při odvykání můžete vidět bílé myši, vysvětluje odbornice

  Premium Dvě skleničky vína ještě neznamenají závislost na alkoholu. „Aby člověk mohl být označen za závislého, musí splnit...

  Komentáře

  Mohlo by vás zajímat

  Vezmeme vás na titulní stranu
  Pondělí 6. února 2023, svátek má Vanda
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
  EXPRES

 • Zprávy
 • Celebrity
 • Jen pro muže
 • Sport
 • Video
 • Podcasty
 • Antiyoutuber
 • jít naiDNES.cz