Čtvrtek 29. září 2022, svátek má Michal
 • schránka
 • Přihlásit Můj účet
EXPRES

 • Zprávy
 • Celebrity
 • Jen pro muže
 • Sport
 • Video
 • Speed
 • Antiyoutuber
 • jít naiDNES.cz

  Sendvič? Díky, mám svůj! Královna ve skeči s Paddingtonem, show ovládl zpívající George

  Královna bodovala s Paddingtonem, princové George a William hudebním číslem. | foto: Twitter

  Vrcholem sobotních oslav platinového jubilea královny Alžběty II. se stal open air koncert před Buckinghamským palácem. Sama panovnice se ho nezúčastnila osobně, přesto odrovnala nejen všechny návštěvníky, ale i svoje fanoušky z celého světa. A to skečem s filmovým medvídkem Paddingtonem. Princové Charles a William pak královně vzdali hold během proslovů a večer opanoval princ George, který s davem poctivě zpíval kultovní pecku Sweet Caroline.

  Královna sice je nejváženější dámou světa, také má ale fantastický smysl pro humor. Před deseti lety se objevila ve skeči s Danielem Craigem alias Jamesem Bondem, nyní před kamerou zazářila s další ikonou britského filmu. 

  Tou je animovaný medvídek Paddington. Společně s ním královna odstartovala sobotní Platinovou párty, a to scénou, ve které k ní Paddington dorazí do Buckinghamského paláce na čaj.

  Celou konvici medvěd poněkud neomaleně sám vypije, načež královně nabídne alespoň ikonický sendvič s marmeládou, který ve filmech připravoval s hercem Brendanem Gleesonem, představitelem profesora Moodyho z Harryho Pottera. 

  Panovnice ale Paddingtona překvapí, protože z kabelky vytáhne vlastní sendvič. Medvídek pak královně popřeje k jubileu a poděkuje jí za všechno, co pro Británii udělala, na což ona odpoví, že je to od něj milé.

  Následně spolu na šálky vyťukají začátek ikonické písně We Will Rock You od kapely Queen, která sobotní párty odstartovala ihned poté, co byl skeč fanouškům před Buckinghamským palácem odvysílán.

  „Její Veličenstvo je dobře známé svým smyslem pro humor, takže není překvapením, že se rozhodla na skeči podílet. O natáčení měla zájem a příležitost pozvat slavného medvěda byla příliš zábavná, než aby si ji nechala ujít,“ uvedl v prohlášení Buckinghamský palác.

  Zase ti Cambridgeové!

  Královna se nakonec sobotního platinového koncertu nezúčastnila. Stále platí vysvětlení, že se po čtvrteční vojenské přehlídce Trooping the Colour necítila úplně pohodlně.

  Její vnučka, dcera princezny Anne Zara Tindallová, na sobotním derby v Epsomu úsměvně poznamenala, že si královna oblékla to nejpohodlnější oblečení a událost sleduje u televize.

  Rodina Cambridgeových na tribuně během platinového koncertu

  A tak ji na open air koncertu před Buckinghamským palácem zastoupili jiní. Například princ William s vévodkyní Kate a jejich dvěma dětmi. 

  Princ George a princ William

  Princ George a princezna Charlotte zazářili už během dne při své první oficiální královské cestě, jejímž cílem byl Wales. Přestože je budoucímu královi osm let a jeho sestřičce sedm, svoje místa měli i na večerním koncertě. 

  Opět při něm působili roztomile a opět je potřeba zdůraznit, že královská rodina má právě v nich poklad v podobě jistoty budoucích generací.

  Princ George dokonce nevídaným způsobem zabodoval s tatínkem, princem Williamem. To když se okolím Buckinghamského paláce rozezněla kultovní skladba Sweet Caroline, kterou oba nadšeně zpívali s davem.

  Princezna Charlotte a princ George

  Na tribuně ale zářili i další členové královské rodiny. Místo ve druhé řadě bral velmi populární pár Zara Tindallová a Mike Tindall, tedy půvabná žokejka a dcera princezny Anne a někdejší vrcholový britský ragbista.

  Mike a Zara Tindallovi vtipkují s vévodkyní Kate.

  Za jednu z nečekaných hvězd oslav platinového jubilea pak platí dcera prince Edwarda a Sophie, hraběnky z Wessexu, lady Louise Windsor. Zřejmě nikdo nečekal, že z holčičky se zrakovými problémy vyroste elegantní dáma s perfektním módním vkusem.

  Sophie, hraběnka z Wessexu, a její děti: James, vikomt Severn, a lady Louise Windsor

  Dalšími hvězdami byly populární královské sestry, tedy princezny Beatrice a Eugenie se svými manželi. A pochopitelně též budoucí král princ Charles.

  Vévodkyně z Cornwallu Camilla a princ Charles

  Sobotní koncert se stal jedním z vrcholů oslav platinového jubilea, vystoupila na něm celá řada ikon britského hudebního průmyslu, například už zmíněná kapela Queen, zpěváci George Ezra či Adam Lambert, zpěvačka Alicia Keys nebo třeba legendární filmový písničkář Hans Zimmer.

  Hlavní událostí na pódiu nicméně byla vystoupení budoucích králů, tedy princů Charlese a Williama.

  Charles svojí mamince poděkoval za to, že po sedmdesát let byla oddaná svému národu v dobrých i ve zlých časech.

  „Vaše Veličenstvo, byla jste s námi v obtížných časech. Smějete se a pláčete s námi a především jste tu pro nás po celých těch sedmdesát let. Slíbila jste, že budete sloužit celý život. Stále to plníte, proto jsme tady,“ uvedl.

  To William zase vyzdvihl babiččina slova na nedávném summitu OSN o změnách klimatu.

  „Mou nadějí je, že slova mé babičky budou za sedmdesát let stejně pravdivá jako dnes a že se jako národy shodneme na společné věci. Vždy existuje prostor pro naději a dnešní noc je plná optimismu a radosti,“ řekl William.

  Fotogalerie

  O čem sní tvůj e-mail?

  Šéfredaktor pro tebe každý čtvrtek vybere ty největší pecky a kauzy, které ti nesmí uniknout

  Sověti ozářili Richarda Nixona radioaktivitou. Jeho agenti to zastavili trikem

  Premium Při návštěvě v Sovětském svazu Richard Nixon sice přátelsky hovořil se sovětským vůdcem Nikitou Chruščovem v takzvané...

  Test kočičích kapsiček. I z krmiva za deset korun může zvíře dostat vše

  Premium Kočky nám sice někdy připadají mlsné, ale ony jen v miskách hledají to, co jejich tělu prospívá nejvíc: maso plné...

  Extra steh po porodu navíc? Rodičky děsí ponižující husband stitch

  Premium Přivést dítě na svět znamená pro většinu žen prožít si mnoho vypjatých chvil. Vyrovnat se s průběhem porodu nemusí být...

  Komentáře

  Mohlo by vás zajímat

  Vezmeme vás na titulní stranu
  Čtvrtek 29. září 2022, svátek má Michal
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
  EXPRES

 • Zprávy
 • Celebrity
 • Jen pro muže
 • Sport
 • Video
 • Speed
 • Antiyoutuber
 • jít naiDNES.cz