Středa 28. února 2024, svátek má Lumír

 • Zprávy
 • Celebrity
 • Jen pro muže
 • Sport
 • Video
 • Podcasty
 • Antiyoutuber
 • jít naiDNES.cz

  Karel III. poprvé o rakovině: Projevy vděčnosti i obdivu charitativním organizacím

  Britský král Karel III. v sobotu večer vyjádřil srdečné poděkování všem lidem, kteří mu přejí brzké uzdravení. Bylo to jeho první vyjádření od té doby, co mu byla diagnostikována rakovina. Smutná zpráva o jeho zdravotním stavu obletěla celý svět v neděli 4. února.

  „Rád bych co nejsrdečněji poděkoval za mnoho vzkazů podpory a přání všeho dobrého, které jsem v posledních dnech obdržel, uvedl pětasedmdesátiletý britský panovník ve svém prohlášení.

  „Jak vědí všichni, které rakovina postihla, takové laskavé myšlenky jsou tou největší útěchou a povzbuzením,“ dodal král Karel III. v děkovném poselství.

  Karel III. je zároveň velmi rád, že zveřejnění jeho diagnózy pomohlo upozornit na práci všech organizací, které podporují pacienty s rakovinou a jejich rodiny ve Spojeném království i v celém světě.

  „Můj celoživotní obdiv k jejich neúnavné péči a obětavosti je o to větší, že mám vlastní osobní zkušenost,“ řekl monarcha.

  Rakovina mu byla odhalena, když v lednu podstupoval léčbu zvětšené prostaty. Zatímco konkrétní typ rakoviny nebyl zveřejněn, Buckinghamský palác potvrdil, že se nejednalo o rakovinu prostaty.

  Palác také uvedl, že i když se král po dobu léčby nebude účastnit veřejných akcí, v úřadování bude pokračovat. Jeho povinnosti na některých akcích převzali jiní členové královské rodiny - včetně královny Camilly a prince z Walesu.

  Královna Camilla a král Karel III.

  Jeho manželka královna Camilla v týdnu řekla, že se mu za daných podmínek daří „velmi dobře“. „Za daných okolností si vede velmi dobře. Je velice dojatý všemi dopisy a zprávami, které veřejnost posílá ze všech koutů. To je pro něj velmi povzbuzující,“ řekla Camilla.

  Fotogalerie

  Vybrali jsme pro vás

  VIDEO: Střílej po mně! Kameraman natočil téměř celý útok v centru Prahy

  Premium Ve čtvrtek zemřelo rukou střelce Davida K. 14 obětí, 25 lidí je zraněných, z toho deset lidí těžce. Jedním z prvních na...

  Máma ji dala do pasťáku, je na pervitinu a šlape. Elišku čekají Vánoce na ulici

  Premium Noční Smíchov. Na zádech růžový batoh, v ruce svítící balónek, vánoční LED svíčky na baterky kolem krku. Vypadá na...

  Test světlých lahvových ležáků: I dobré pivo zestárne v obchodě mnohem rychleji

  Premium Ležáky z hypermarketů zklamaly. Jestli si chcete pochutnat, běžte do hospody. Sudová piva totiž dopadla před časem...