Pondělí 20. května 2024, svátek má Zbyšek
 • Premium

  Získejte všechny články mimořádně
  jen za 49 Kč/3 měsíce

 • schránka
 • Přihlásit Můj účet

 • Zprávy
 • Celebrity
 • Jen pro muže
 • Sport
 • Video
 • Podcasty
 • Antiyoutuber
 • jít naiDNES.cz

  Jste bezpáteřní a sprostý, vzkazují Mádlovi lidé kvůli výzvě Zachraň bábu a dědka

  Jiří Mádl odstartoval kampaň Zachraň bábu, zachraň dědka. | foto: Archiv

  Hrozba koronaviru nenechává chladným ani Jiřího Mádla (33), který vyzval k pomoci potřebným. Sloganem Zachraň bábu, zachraň dědka, který navazuje na deset let starou kampaň Přemluv bábu! si veřejnost moc nezískal. Lidé oceňují jeho snahu chránit seniory, vytýkají mu obhroublost a fakt, že se chce zviditelnit hlavně on sám.

  „Kdybyste věděli, že v době koronaviru můžete zachránit život starým lidem ve vaší čtvrti, udělali byste to? Jasně že jo! Jenom třeba nevíte, jak na to,“ promlouvá Jiří Mádl ve videu Pomoc sousedům. To reaguje na aktuální opatření a doporučení v souvislosti s nákazou koronavirem.

  „Jestli nějakého seniora znáte a můžete mu zavolat, udělejte to. Spousta starých lidí sedí doma a dříve nebo později budou muset vyjít ven. Nakoupit si, vyzvednout léky nebo vynést koš. Udělejte to za ně,“ vyzývá herec, režisér a scenárista, který navázal na deset starou kampaň Přemluv bábu, jen ji mírně pozměnil, aby seděla na aktuální poměry. 

  Je fajn, že chce pomoct ohrožené skupině obyvatel, o tom žádná. Jen způsob, jakým k tomu ostatní vyzývá, je podle mnohých nevkusný, urážlivý a ve výsledku seniory spíš dehonestuje a uráží. Slova Zachraň bábu, zachraň dědka prostě nepadla na úrodnou půdu a veřejnost to Mádlovi dává pořádně sežrat.

  „Nejsem cimprlich, ale obávám se, že název našich seniorů je sprostý, pane Mádle, úmysl klipu je jistě dobrý, ale tím oslovením vše znehodnoceno, nešlo třeba Pomoz babičce a dědovi. Myslím, že obhroublé oslovení se teď opravdu, ale opravdu nehodí,“ vzkázal herci v internetové diskuzi Vít D., který chápe a oceňuje jeho snahu, forma mu ale přijde krajně nevhodná.

  Jiní si všímají i toho, že Mádl „vyskakuje“ vždy, když se toho hodí hlavně jemu. „Už tenkrát byla jeho výzva přes čáru a historie se opakuje chlapec tím sleduje jen svoje vlastní PR, jeho, Hřebejka ani Hrušínského opravdu nemusím, pro mě neexistují,“ vzkázal herci Jan K., který na nový film Jiřího Mádla do kina asi nepůjde.

  „Naprosto bezpáteřní člověk, který bude bohužel profitovat v každé situaci,“ přidal svůj názor Martin. H., který má za to, že Mádl sleduje hlavně vlastní prospěch.

  Edukační a aktivistickou roli herci nevěří ani další diskutér.„Nechápu, že má někdo neustále potřebu poučovat, o to víc, když si myslí, že je známá osobnost. Snowboarďáci vtipný, ale to je tak vše,“ shrnul snažení hvězdy Štěpán K., jemuž se snažení Jirky Mádla mimo kamery docela zajídá.

  Že kampaň Zachraň bábu, zachraň dědka možná není tak bohulibá, jak by se mohlo zdát, míní pro změnu Vlasta H., která herci poslala všeříkající vzkaz. „Mádl chce někomu pomáhat, on jistě dostal dost zaplaceno, měl by si vzít k sobě kolegyni z minulého klipu, kterým urážel všechny starší lidi, divím se, že není někde zalezlý, ale drzost komedianta nezná hranic,“ uvedla rozčilená žena.

  „Slogan Zachraň bábu, zachraň dědka je něco tak urážlivého, že to nějak nedokážu strávit. Volaly někdy děti na babičku bábo nebo na dědečka dědku? Takhle se dnes oslovují prarodiče? Myslím, že je to zarmucující. Ale to je asi tak všechno, co k tomu dodat,“ píše k tomu spisovatel Ondřej Suchý.

  Jiní si všimli i toho, že do spotu Mádl opět „musel“ našroubovat politické narážky, například koblihu místo roušky, která má zřejmě odkazovat ke kampani hnutí ANO. To jim zvláště v aktuální situaci přijde hodně zbytečné a přes čáru, zvláště když se zaštiťuje pomocí potřebným.

  Mnoho seniorů, kteří jsou již tak vyděšení a jsou v nejvíce ohrožené skupině, navíc z toho mohou mít dojem, že za stávající situaci mohou oni, protože třeba tuto stranu volili.

  Jiří Mádl si dal koblihu přes obličej, jako by tím snad chtěl říct, že za dnešní situaci mohou ohrožení senioři, kteří jsou voliči ANO.

  Jak říká herec svým prarodičům? Oslovuje tak starší lidi i v běžném životě? Asi ne. Neuctivým oslovením všech seniorů a rádoby cool stylem, který má zřejmě oslovit mladé, si jen podřezává větev a dělá si zbytečně zle. 

  Fotogalerie

  Ohodnoťte článek
  Hlasování skončilo

  Čtenáři hlasovali do 13:02 pátek 17. července 2020. Anketa je uzavřena.

  • Trapas
   610
  • Super
   141
  • Tvl
   48
  • Haha
   30
  • Cože
   29
  • Sladký
   24