Pátek 3. července 2020, svátek má Radomír
 • schránka
 • Přihlásit Můj účet
EXPRES

 • Zprávy
 • Celebrity
 • Jen pro muže
 • Sport
 • Video
 • jít naiDNES.cz

  Klára Vavrušková z Filipín: Jak jsem uspěla na Miss Earth

  Třetí nejkrásnější dívka zeměkoule Klára Vavrušková | foto: Česká Miss

  Triumf, který Česko dlouho nezažilo. Česká Miss Earth a česko-slovenská miss 2019 Klára Vavrušková zabodovala na Miss Earth. Ačkoliv na celkovou přípravu měla pouhý měsíc, umístila se na neuvěřitelném třetím místě.

  Čekala jste takový výsledek?

  Takový výsledek jsem určitě nečekala. Když jsem odlétala, mé přání bylo se dostat do top 20.

  Co bylo pro váš triumf zásadní? Čím si myslíte, že jste porotu uchvátila?

  Popravdě ani sama nevím, čím jsem porotu zaujala nejvíce. Hodně lidí mi posléze říkalo, že to byla hlavně má přirozenost a osobnost.

  Na přípravu na soutěž jste měla pouhý měsíc. Šlo stihnout vše?

  Bylo to hodně náročné, protože to bylo skutečně málo času na přípravu. Zatímco ostatní holky se připravovaly třeba rok, já měla opravdu jediný měsíc.

  Bylo něco, co jste zanedbala?

  Byla jedna věc, na kterou jsem se nepřipravila. Součástí Miss Earth je talentová soutěž, kterou jsem však neabsolvovala. Naštěstí nebyla povinná. Kdybych ale měla víc času, určitě bych se připravila.

  Kdo vám pomáhal s přípravou?

  S přípravou mi pomáhalo mnoho lidí, ať už celá produkce České Miss, nebo holky, které se účastnily minulých ročníků Miss Earth. Musím však zmínit i kamarádku Gabrielu, která mi pomohla a poradila, co se jen dalo, ať už se jednalo o eco-video, které jsem musela natočit předem, nebo o výběr oblečení. Hodně pomohla také Nikol Švantnerová. Za to jí a všem ostatním moc děkuji!

  Cestou se vám ztratil kufr. Co jste si myslela, když jste to zjistila?

  Ztratit kufr je velice nepříjemné, zvlášť když jste tak daleko od domova a máte tam mnoho důležitých věcí. Bylo to pro mě hodně stresující.

  Byl v něm i váš národní kroj, musela jste tak soutěžit v náhradním. Byla jste nervózní?

  Ano, měla jsem tam národní kostým i všechny mé večerní róby. Naštěstí jsem s sebou vezla i kostým, který loni navrhla a vytvořila Nikol Švantnerová pro Leu Šteflíčkovou na Miss Universe. Měly jsme mít s sebou květinový kostým na jinou disciplínu a skvěle se tak hodil. A tím, že ho Nikol tvořila v národních barvách, mohla jsem ho využít i tady pro přehlídku národních kostýmů.

  I v náhradním kostýmu jste ale triumfovala. Myslíte si, že to byl osud?

  Jsem moc ráda, že to nakonec takhle dobře dopadlo. Kostým je velice nádherný a efektní. Asi to tak mělo být.

  Na soutěži jste získala tři ceny: třetí nejkrásnější tělo v plavkách, druhý nejhezčí národní kostým a celkové třetí místo. Které z těchto cen si nejvíce vážíte?

  Každá cena je jedinečná a úplně jiná. Já si vážím všech, ale asi nebude překvapeni, když řeknu, že mě nejvíce těší celkové třetí místo. Doprovodných soutěží jsme měly několik, ale finále je jenom jedno.

  Měla jste se už vrátit domů, ale ještě si vás tam nechali na několik týdnů. Jaký tam máte program?

  Domů jsem se měla vracet 28. října, ale můj pobyt se prodlouží minimálně o další týden. Nyní máme na denním programu mnoho televizních vysílání, rozhovory a focení.

  Nestýská se vám po domově?

  Po domově se mi už samozřejmě stýská a moc se tam těším.

  Víte už, kdy se vrátíte?

  Měla bych se vrátit příští týden, už se řeší i letenka.

  Myslíte si, že vám to změní život?

  Myslím si, že život mi to nijak zásadně nezmění. Moje největší životní změna byla výhra v Česko-slovenské miss. Možná budu více cestovat, ale za rok budou vítězky nové, které budou plnit povinnosti Miss Earth. Spíše bych řekla, že to bude změna pouze na rok, ale moc se těším na nové zážitky.

  Podmínkou účasti je prokazatelné angažmá v některém z projektů, jehož cílem je ochrana životního prostředí. Jak vy se angažujete?

  Podle mě by každý člověk měl přispívat k ochraně životního prostředí. Ať už třeba jenom tříděním odpadu, šetřením pitné vody, redukováním jednorázových plastů apod. Ráda jdu s rodinou do lesa vysazovat nové stromy a tvořit tak nový les, zúčastňuji se projektu Ukliďme svět, ukliďme Česko. Vyrážíme do ulic a snažíme se čistit naši zemi. Cílem akce je především zbavit svět nepořádku a úklid nelegálně vzniklých černých skládek.

  Budete v tom pokračovat?

  Mám v plánu dále pokračovat v podobných projektech, které jsme tu s dívkami na Filipínách absolvovaly, a účastnit se i nových.

  Myslíte si, že váš triumf třeba pomůže České Miss, aby získala zpátky ztracený lesk?

  Česká Miss je nejprestižnější národní soutěž krásy, ale věřím, že ji může můj úspěch vyzdvihnout ještě výš.

  Co byste radila dívkám, které touží po tom, co se vám nyní splnilo?

  Řekla bych, že se má v životě zkusit vše. Taková soutěž vám může jenom dát. Poznáte spoustu nových lidí, zažijete mnoho dobrodružství a možná vám to i změní život. Nyní mám kamarádky po celém světě a těším se, až se spolu znovu sejdeme.

  Fotogalerie

  Ohodnoťte článek
  Hlasování skončilo

  Čtenáři hlasovali do 13:19 27. února 2020. Anketa je uzavřena.

  • Super
   57
  • Cože
   42
  • Haha
   40
  • Trapas
   38
  • Sladký
   36
  • Tvl
   35

  Na podzim může přijít katastrofa, varuje bývalý viceguvernér centrální banky

  Premium Patří mezi nejtalentovanější a nejznámější ekonomy v Česku. V pouhých 32 letech se stal viceguvernérem České národní...

  Velké srovnání cen zubařských zákroků. V regionech se liší i o tisíce

  Premium Stomatologie je už léta oborem, v němž pacienti musí hodně platit. Pomalu se to ale mění. Akutní péče je díky větší...

  Radit lidem, aby během pandemie seděli doma, byla chyba, říká Pavel Pafko

  Premium Zdůrazňuje, že není žádný king, ani se nepovažuje za mimořádně talentovaného. Pavel Pafko prý jen pracoval víc než...

  Komentáře

  Mohlo by vás zajímat

  Vezmeme vás na titulní stranu
  Pátek 3. července 2020, svátek má Radomír
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
  EXPRES

 • Zprávy
 • Celebrity
 • Jen pro muže
 • Sport
 • Video
 • jít naiDNES.cz