Těžký život s křehkou duší: Kláru Trojanovou drží nad vodou rodina

Herečka Klára Pollertová-Trojanová (47) se pohybuje v českém showbyznysu už od útlého dětství. Díky umělecké rodině byla předurčena stát se hvězdou. Jenže její křehká duše nebyla připravena na ten dravý svět, kde se nic neodpouští. Musela zápasit sama se sebou, aby vůbec přežila. Nebýt rodiny, možná by tu už tato něžná žena nebyla.

Už jako malinká dívenka se Klára Pollertová-Trojanová pohybovala v uměleckém a sportovním prostředí. Koukala na to, jak se herečky líčí, jak jsou krásné, jak jim to jde v divadle, a snila o tom, že jednou bude také stát na prknech, co znamenají svět. Rodiče nebyli proti.

Zatímco její bratr Lukáš Pollert se dal na kanoistiku, vyhrál zlatou medaili na letních olympijských hrách v roce 1992, Klára se pomalu, ale jistě dostává do branže, o které po večerech snila. Již v dětském věku si zahrála ve stejnojmenné filmové adaptaci Čapkovy novely Hordubal.

Natáčení se Kláře zalíbilo, chtěla v tom dál pokračovat. Nabídky dál přicházely. Zahrála si třeba v seriálu Návštěvníci, ale kýženou slávu jí přinesla až hlavní role ve filmu Vrať se do hrobu!, kde se vedle Milana Šteindlera pořádně odvázala.

Potkala svou životní lásku Ivana Trojana (54), cítila, že s ním dokáže překonat všechny neduhy života. Po chvíli se vzali a čekali prvního potomka. Všechno bylo zalité sluncem. Do doby, než porodila druhého syna. To se začaly projevovat nové a nepříjemné pocity, těžké deprese.

„Poznala to moje sestra, která si něčím podobným prošla, takže věděla, o co jde. A když viděla, že pláču u toho, že jí vracím časopis, tak říkala: ‚A konec!‘ A už volala panu doktorovi a druhý den jsem jela,“ zavzpomínala v Českém rozhlase.

Ale herečka si myslela, že to zvládne, začala znovu filmovat, dokonce si zahrála po boku manžela ve filmu Jedna ruka netleská. Bohužel ani rodina a práce v té době nezabíraly. Musela začít brát prášky, aby si něco neudělala.

„Já třeba vím, když to přichází, tak se začnu proměňovat, začnu být hodně popudlivá, agresivní, unavená, přestanou mě ty věci bavit a celé to stojí za prd,“ popisuje těžké chvíle Klára, „v tom stavu, kdy to přijde, nejde přemýšlet o nějaké své hodnotě, protože v tu chvíli já sama pro sebe hodnotu nemám.“

Naštěstí má po boku opravdu silného muže, který je jí tou největší oporou. A také děti, které se mamince v těžkých chvílích snaží co nejvíce pomáhat.

„Myslím si, že máme velmi silné pouto, že jsme na sobě opravdu velmi závislí a že se milujeme,“ prozradila maminka čtyř synů. „Já se je snažím do toho nějak nezatahovat, ale vůbec to netajím, už to vědí. Poznají, že je mi špatně, že jsem unavenější. Ale nějak to nerozebíráme,“ dodala.

Naposledy se ukázala ve společnosti na premiéře filmu Cena za štěstí, kde jednu z hlavních rolí hraje její nejstarší synek. Vypadala naprosto uvolněně a slušelo jí to. Vypadá to, že ta „terapie láskou“ opravdu zabírá a může říct, že její život dostal určitou stabilitu.

Ohodnoťte článek
Hlasování skončilo

Čtenáři hlasovali do 7:48 pondělí 13. května 2019. Anketa je uzavřena.

 • Super
  177
 • Tvl
  28
 • Trapas
  23
 • Cože
  22
 • Haha
  17
 • Sladký
  14
Komentáře

Mohlo by vás zajímat