Čtvrtek 30. března 2023, svátek má Arnošt
 • schránka
 • Přihlásit Můj účet
EXPRES

 • Zprávy
 • Celebrity
 • Jen pro muže
 • Sport
 • Video
 • Podcasty
 • Antiyoutuber
 • jít naiDNES.cz

  Expresu se ozvala dcera narkomanky Katky: Mrzí mě, jakou mám mámu. Nikdy taková nebudu!

  Tereza promluvila pro Expres.cz. | foto: Koláž Expresu

  Život se s ní nemazlil. Její matka, kterou všichni v Česku znají jako narkomanku, se jí před lety zřekla a vychovávala ji tak babička. Patnáctiletá Tereza, dcera Kateřiny Bradáčové (46) z kultovního dokumentu Katka, se nyní ozvala redakci Expres.cz a promluvila nejen o svém životě. „Mrzí mě, jakou mám biologickou matku, ale já nejsem ona a ani nikdy nebudu,“ tvrdí půvabná dívka, která letos půjde na střední školu, stará se o babičku a několik zvířat.

  Redakce Expresu před pár dny upozornila, že znovu ožívá příběh nejslavnější české narkomanky Kateřiny Bradáčové, o které před lety natočila časosběrný dokument Helena Třeštíková.

  Katčina dcera Tereza, o niž se drogově závislá Bradáčová nebyla schopná postarat, natáčí videa na TikToku. Sociální síť je všeobecně považována za platformu pro mladé, dívku ale sledují také lidé, které hodně zajímalo, co se s dítětem dlouholeté uživatelky heroinu vlastně stalo.

  Tereza, která podobu se svou maminkou rozhodně nezapře, nahrává na svůj profil krátká videa velmi pravidelně. Většinou se jedná o roztomilé tanečky na populární zahraniční písničky či klasické teenagerovské legrácky.

  Zejména ve starších nahrávkách ale Tereza, jež si na TikToku říká Tereza Boxerová, odhaluje soukromý život a své pocity.

  „Je mi trapně, když si vzpomenu, komu jsem věnovala svůj čas,“ píše například mladá brunetka, která se netají tím, že nechce mít se svou slavnou maminkou nic společného.

  Tereza točí videa na TikTok.

  Takřka denně ale Tereze od lidí chodí zprávy, zdali je skutečně dcerou narkomanky Katky Bradáčové. Většinou dívka tyto zprávy ignoruje, občas ale dá fanouškům jasně najevo, že se za maminku spíše stydí.

  „Bohužel je to má matka,“ vzkazuje Tereza, která v jednom z videí řeší své nelehké dětství.

  „Měla jsem dětství? Byla jsem opravdu šťastná? Proč musím myslet napřed, a ne na svůj věk? Přišli brzy kluci. Brzy zlomené srdce. Všechno je uspěchané,“ píše dívka, kterou na TikToku sleduje přes sedm tisíc lidí.

  Mrzí mě, jakou mám matku. Chci do světa posílat lásku

  Na některých nahrávkách dcera narkomanky Katky buď zadržuje slzy, nebo přímo brečí. Je evidentní, že si ve svém krátkém životě zažila více než většina vrstevníků okolo ní.

  Na jedné z nahrávek mladá Tereza naznačuje, že ji trápí deprese. Lidem v komentářích pak dala menší vysvětlení, jaký je podle ní rozdíl mezi depresí a „depkou“.

  „Podle mě depka trvá několik měsíců a deprese několik let,“ myslí si Tereza Bradáčová, již mnozí fanoušci litují za to, co všechno musela v životě vytrpět.

  Předloni se mladá dívka přátelům svěřila, jak těžké chvíle prožila v roce 2020. „Co mi udělal rok 2020? Vzal mi nejlepšího kamaráda, přinesl mi infekci krve a spadnutí do sra*ek,“ vzpomíná Tereza, která se ale očividně ze všech problémů dokázala vyhrabat a je inspirací pro ostatní vrstevníky.

  Po zmíněném článku se Tereza sama ozvala redakci Expresu. V krátkém dopise nám prozradila několik informací o svém současném životě.

  „Pořád studuji, půjdu na střední, mám svoje koníčky a starám se o babičku, zvířata a blízké. Co se týče TikToku, mám už jiný účet, točím videa, protože mě to baví, a chci do světa posílat lásku a sílu těm, kteří to mají podobné jako já nebo těm, co to potřebují,“ svěřila se nám Tereza.

  „To, jakou mám biologickou maminku, mě velmi mrzí. Já ale nejsem ona a ani nikdy nebudu,“ dodala mladá dívka, která ze všeho nejvíce touží po tom, aby mohla žít klidným životem.

  Tereza točí videa na TikTok.

  Katka slibovala změnu, chtěla získat dceru do péče. Drog se ale nevzdala

  Není tomu dlouho, co Terezina maminka Kateřina Bradáčová prohlašovala, že se chce dostat ze závislosti na tvrdých drogách, ráda by si pronajala pokoj na ubytovně a o svou dceru se začala starat.

  „Je to tak, ale musíme přestat s užíváním drog,“ řekla před lety pro web eXtra.cz Katka, která svou dceru tehdy vídala zhruba jednou za půl roku. „Vždy jdeme na hřiště. Teď by to ale mohlo vyjít. Musíme ale na detox,“ dodala v roce 2018 Bradáčová.

  Bohužel ale zůstalo jen u slibů. Nejslavnější česká narkomanka se drog nevzdala. Svědčí o tom snímky, které před časem na pražském Smíchově a na Palmovce nafotili redaktoři Expresu.

  Takhle dnes vypadá Kateřina Bradáčová, o které natočila dokument Helena Třeštíková.

  Katka děsí kolemjdoucí na pražské Palmovce.

  Nedaleko od Anděla si Kateřina Bradáčová a její kumpáni oblíbili park, o němž se velmi dobře ví, že je vyhledávaným místem všech tamních feťáků.

  „Do toho parku si stejně jako všichni ostatní feťáci ze Smíchova chodí střílet. Chodí tam denně,“ řekla nám tehdy Katčina známá, která nechtěla být jmenována.

  V parku se dokonce nachází část, které se běžní obyvatelé vyhýbají obloukem a narkomani si toto místo pojmenovali „feťácký bunkr“. Velkou reportáž z tohoto místa si můžete přečíst ZDE.

  Fotogalerie

  Vybrali jsme pro vás

  Starý dům už neprodáte. Unijní směrnice ale může být protiústavní, tvrdí právníci

  Premium Zateplování, výměna kotle i oken, solární panely na střechu… Nechcete starý dům opravovat „po evropsku“? Rychle se jej...

  Přežila Terezín i Osvětim. Bůh není, takové utrpení by nedopustil, říká

  Premium Měla si užívat bezstarostné mládí, namísto toho si musela na kabát přišpendlit židovskou hvězdu. V 15 letech ji...

  Hokej se změnil v jatka. Píše o nich i Wikipedie, extraliga se styděla

  Premium Jen co se ve zlínském kamrlíku pro rozhodčí potkal Roman Polák s kolegy, hned měli jasno: „Pánové, dnes to může být...

  Komentáře

  Mohlo by vás zajímat

  Vezmeme vás na titulní stranu
  Čtvrtek 30. března 2023, svátek má Arnošt
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
  EXPRES

 • Zprávy
 • Celebrity
 • Černá kronika
 • Jen pro muže
 • Virál
 • Sport
 • Video
 • Telebrity
 • Tipy na dárky
 • jít naiDNES.cz