jít naiDNES.cz

Erbová: Kristelová je podle mě strůjcem. Právnička: Je to cílená kyberšikana

Dnešní ranní soud v Brně, kdy se na jednání dostavil Tomáš Řepka bez Kateřiny Kristelové ve věci podání falešných inzerátů na Vlaďku Řepkovou, je zatím bez výsledku, rozsudek padne až na konci srpna. Během líčení se ale stalo několik závažných věcí, k nimž se vyjádřila i právní zástupkyně Vlaďky Erbové.

Tomáš Řepka, bývalý internacionál, je nyní obžalovaný z podání falešných pornoinzerátů na svou bývalou manželku Vladimíru Erbovou. K soudu se nedostavila Kateřina Kristelová, která poslala vyjádření, že s celou kauzou nemá nic společného, ačkoliv během dokazování byl přímo v soudní síni promítán záznam, na němž Kristelová platí za falešný inzerát na pobočce Raiffeisenbank Novodvorská.

Tomáš Řepka přiznal svou vinu jen zčásti, uznal, že za tento inkriminovaný inzerát platil, ale ostatní obvinění odmítá. Navíc během svých výpovědí naznačil, že za celou kauzou může být pomsta někoho z fotbalového klubu Amfora.

S Kristelovou byli s Amforou v Lucembursku, kde vytvořil falešný inzerát, jak dohledala policie přes IP adresu počítače. Řepka tvrdil, že se stvořením inzerátu mu pomáhal „kamarád“ a pak se během večera svěřil svým přátelům z Amfory, co má v plánu, kteří mohli z blíže neurčené pomsty jeho nápad dotáhnout do konce. Toto obvinění dále nerozváděl. Také uvedl, že Kristelová měla být v té době s Jiřinou Bohdalovou mimo dosah jeho konání.

Jsou ale tací, kteří jeho verzi, jež zavání očividnou snahou krýt Kateřinu Kristelovou, nevěří. Například sama Vladimíra Erbová, která k tomu redakci Expres sdělila toto: „Mým hlavním zájmem bylo mít to dnes už všechno za sebou a mít klid pro celou svoji rodinu. Na druhou stranu musím říct, že je pro mě zadostiučinění, že soudkyně chce znovu předvolat paní Kristelovou, kterou od začátku považuji za strůjce celé kauzy.“

Ta poslední věta je celkem důležitá, protože sama soudkyně nechala v soudní síti promítat záznamy z banky, kde Kristelová platí na přepážce, a dále jako důkazy proti Kristelové použila její printscreeny z Instagramu, kde Kateřina Kristelová vulgárně útočí na Vlaďku Erbovou, ačkoliv Erbová směrem k Řepkovi a Kristelové neposkytla nikdy na sociální síti žádnou reakci.

Že se tak jedná o kyberšikanu, v tom má jasno i právní zástupkyně Erbové JUDr. Karolina Zelenková.

„Tento případ není případem jednoho nepovedeného vtípku, jak se dnes snažil tvrdit pan Řepka. Je to rok trvající cílená kyberšikana a přístup soudu považuji za potvrzení, že jde o nebezpečný společenský fenomén, který je potřeba brát vážně a nebagatelizovat ho,“ sdělila po odročení soudu redakci Expres.

Fotogalerie

Ohodnoťte článek
Hlasování skončilo

Čtenáři hlasovali do 17:18 23. listopadu 2018. Anketa je uzavřena.

 • Super
  142
 • Trapas
  19
 • Haha
  14
 • Tvl
  12
 • Cože
  9
 • Sladký
  6
Komentáře

Mohlo by vás zajímat