jít naiDNES.cz

Taková normální domácnost Kate a Williama: Apartmán za 4 a půl milionu liber!

Jak žije královská rodina? Kate s Williamem nemají téměř služebnictvo ve srovnání s Dianou a Charlesem. | foto: koláž expresProfimedia.cz

Vévodkyně z Cambridge porodila a ještě v ten samý den odjela Kate s manželem domů za dětmi. Jak bude vypadat denní rutina královské rodiny po příchodu nového potomka? A jak vypadá domácnost milované královské rodiny?

Na královské poměry je „domácnost“ vévodkyně Kate (36) a prince Williama (35) velmi neformální. Kdo by čekal stovky služebných, které pár bude oslovovat příjmením, bude asi překvapen. Kate s Williamem personál rapidně snížili a zaměstnance navíc oslovují křestním jménem.

Nejbližší je chůva Maria (47) z Madridu, která nosí béžový oblek s buřinkou a dohlíží na obě děti jak doma, tak venku. Její vztah k dětem je neobvykle osobní a vstřícný. Maria pracuje jako profesionální chůva a v Kensingtonském paláci obývá malou bytovou jednotku sestávající z pokoje, obýváku, kuchyňky a koupelny se záchodem.

Kromě služebnictva se dětem věnuje také princ William, což zřejmě zdědil po svém otci Charlesovi, který je svým vřelým přístupem k dětem pověstný, tuto jeho vlastnost oceňovala už i lady Diana. Po příchodu nového člena do rodiny William bude zastávat i úkoly, které předtím měla na starosti Kate, což znamená odvoz dětí do školy a školky. „William si velmi užívá čas koupání dětí,“ uvádí například člen z nejbližšího kruhu prince Williama.

Kate i William se své děti, prince George i princeznu Charlotte, snažili na příchod sourozence připravit, což je podle psychologů naprosto zásadní, abyste dali dětem najevo, že narozením sourozence se pro ně nic nemění a že nepřestanou být pro rodiče důležité. 

Apartmán 1A, který Kate s Williamem obývají, byl ještě před narozením princezny Charlotte zmodernizován za čtyři a půl milionu liber a nyní byl jen upraven pokoj pro novorozeného prince ve stylu „králíčka Petra“ (animovaná pohádka). Pro zajímavost v horním patře je dohromady devět místností, ke kterým vede výtah. O patro níž je místností osm a v přízemí je například luxusně vybavená posilovna nebo oficiální místnosti, ve kterých rodina vítá hosty. Kuchyň Kate a Williama přišla na 170 tisíc liber a tvoří „srdce“ domácnosti, kde manželé tráví čas nejen s rodinou, ale také s bližšími přáteli.

Domácnost prince Williama údajně působí jako obyčejná domácnost a například běžný večer rodina tráví sezením u televize a objednávkou indického jídla z Notting Hill. Tato neformální atmosféra prý prince uchvátila, když poprvé navštívil rodiče Kate Middleton. Bohužel ve svém postavení si takto rozvolněný chod domácnosti dovolit nemůže, a tak se modelu snaží alespoň přibližovat.

Fotogalerie

Ohodnoťte článek
Hlasování skončilo

Čtenáři hlasovali do 12:08 26. srpna 2018. Anketa je uzavřena.

 • Super
  37
 • Cože
  11
 • Sladký
  11
 • Haha
  10
 • Trapas
  10
 • Tvl
  10
Komentáře

Mohlo by vás zajímat