Temná minulost Karlose Vémoly: Říká, že seděl za daňové úniky. Mělo jít ale o drogy!

Karlos Vémola říká, že seděl za daňové úniky. Pravda ale nejspíše leží někde jinde. | foto: Profimedia.cz

To, že nejslavnější český MMA bijec Karlos Vémola (33) strávil pár měsíců v kriminále, ví dnes kdekdo. Za co byl ale tehdy odsouzen? On říká, že vyfasoval trest za daňové úniky. Britský list Mirror ale uvádí něco úplně jiného. Zápasník, který si říká „Terminátor“, měl ve velkém pěstovat marihuanu!

O svém pobytu ve vězení se Karlos Vémola rozmluvil loni v pořadu Česká ulička. Tehdy měl před velkým zápasem s rivalem Patrikem Kinclem. Vémola moderátorovi Michalu Hrdličkovi řekl, že byl odsouzen za daňové úniky.

„Měl jsem si víc dávat pozor a nenechávat to jen na manažerech. Nevedl jsem si asi účetní knihy tak, jak jsem měl. Nezaplatil jsem daň ze čtyř milionů korun. Oproti ostatním podnikatelům, co vyváznou za daleko větší částky s podmínkou, já jsem vyfasoval rok. A půl roku jsem si odseděl,“ řekl loni Vémola. 

Zajímavé je, že v době, kdy byl bijec poslán za mříže, britský list Mirror informoval o tom, že Vémola byl odsouzen za pěstování marihuany!

Rodák z Olomouce měl podle výše uvedeného listu se svou tehdejší partnerkou Sarah Sharpovou provozovat řetězec konopných farem. 

Do drogového byznysu byla zapletena také matka Vémolovy přítelkyně Linda Sharpová a její přítel Terrance Byman. Těm tehdy bylo přes sedmdesát let! 

Důchodce prý Vémola k nelegální činnosti přemluvil a jim se líbila možnost si trochu přivydělat.

Vémola měl mít se svou partnerkou celkem tři pěstírny na různých místech v Anglii. Do jedné z nich vpadli policisté v lednu roku 2014 a začalo vyšetřování.

Muž, který vedl trestní stíhání proti Vémolovi, u soudu řekl, že policie u českého MMA zápasníka našla konopí v hodnotě téměř 20 tisíc liber, což je v přepočtu zhruba přes 600 tisíc korun.

Všichni čtyři obvinění se k trestnému činu tehdy u soudu přiznali.

Vémola vyfasoval jeden rok. Linda Sharpová a Terrance Byman devět měsíců s dvouletou podmínkou. Vémolova tehdejší přítelkyně odešla od soudu s ročním podmíněným trestem.

Redakce Expresu Karlose Vémolu kontaktovala a poskytla mu možnost se vyjádřit.

„Nevím, proč se mám vyjadřovat ke tři roky staré věci, co proběhla v bulváru. Je všeobecně známo, za co jsem byl odsouzen,“ reagoval nejprve Vémola.

„Tahle věc je dávno vyřešená a uzavřená. Česká média měla možnost nahlédnout do mého spisu. Moje odsouzení bylo za krácení daní. Hlavně je úplně jedno, za co to bylo. Není to minulost, na kterou jsem hrdý. Já jedu dál,“ dodal nejslavnější český MMA bijec, který vyhlíží podle svých slov česko-slovenskou bitvu století s Attilou Véghem.

Fotogalerie

Komentáře

Mohlo by vás zajímat