Vémoland, Elsa a vstupenky za 10 tisíc: Jak to bylo s adopcí opuštěného lvíčete?

23. ledna 2021
Na první pohled působí MMA zápasník Karlos Vémola (35) jako drsňák z akčních filmů, ve skutečnosti je to ale velký milovník zvířat. Dlouhé roky sbírá motýly a ve svém domě, jemuž říká Vémoland, chová žraloky či krokodýla. Nedávno se „do jeho spárů“ dostala i lvice Elsa, které se Karlos nehodlá vzdát a čelí za to kritice například i od svého velkého rivala Viktora Pešty. Ten Vémolovi před časem dokonce poslal kontakt na neziskovku, která by se Elsy ráda ujala. Karlos ale nereagoval a ze svého domu si udělal menší zoologickou zahradu, jež mu vydělává nemalé peníze. Kolik chce po fanoušcích za jednu návštěvu?

„Nejenom pes, ale také lev může být nejlepším přítelem člověka. Pokud máte zájem o návštěvu Vémolandu a současně tak podpořit Zoo Plasy, neváhejte mě kontaktovat. Cena je 10 tisíc,“ napsal MMA zápasník Karlos Vémola nedávno Instagram a přidal i své telefonní číslo, na němž ho fanoušci zastihnou a domluví si s ním termín návštěvy.

Není tak divu, že Vémola čelí denně velké kritice za to, že se lvice Elsy, o které tvrdí, že ji pouze dočasné hlídá, nechce vzdát.

„Proč ji nedáte do africké rezervace? Žila by jako lev, a ne jako pes. Lev patří do přírody. Žijí ve smečce. Ona je sama,“ napsala pod jedním z posledních příspěvků na sociální síti Vémolovi jedna z jeho sledovatelek. Karlos pak reagoval poněkud podrážděně.

„Pokud to zaplatíte a zorganizujete místo blbých řečí na Instagramu, já ji tam osobně dovezu,“ napsal followerce Vémola. „Určitě je jednoduché dorazit na letiště se lvem, ať nás hodí do Afriky,“ dodal ještě známý MMA zápasník.

Příběh o tom, jak Vémola ke lvici Else přišel, budí pozornost už delší dobu. Karlos od začátku tvrdí, že zvíře našla v zuboženém stavu u popelnic podnikatelka a politička Terezie Holovská, která se věnuje úskalím soukromých chovů šelem. Holovská poté měla sama kontaktovat Vémolu a nabídla mu, jestli by se o lvici dočasně nepostaral.

Vémola samozřejmě neváhal a do nového mazlíčka se okamžitě zamiloval. Elsu poctivě krmí, mazlí se s ní a vozí ji na veterinu.

Mnoho Vémolových kritiků ale připomíná, že Karlos se nikdy netajil tím, že by si chtěl do svého Vémolandu pořídit jednou lva, protože se jedná o jeho nejoblíbenější zvíře. Hláška „lvi žerou první“ to jasně dokazuje.

Uvědomuje si Vémola, že opravdu není lev?

Zm*dství, zvyšuješ si kredit, pálil do Vémoly rival Pešta

Někteří jsou tedy toho názoru, že Vémola si jen na zachránce roztomilé lvice hraje, ale přitom se mu povedlo vymyslet vychytralý plán, jak si splnit sen a rozšířit tak svou zoo.

„Asi zase budu nařknut z toho, že se jen snažím získat pozornost, ale trápit doma lva, abych si zvýšil kredit, mi přijde jako fakt zm*dství,“ pustil se do Vémoly před časem na Instagramu organizace Oktagon MMA Viktor Pešta, dlouholetý Karlosův rival, který roky prahne po společném zápase.

„Chápu, že spousta z vás mi bude říkat, že lev patří do přirozeného prostředí někde v Africe, a ne do Vémolandu. S tím musím souhlasit. A proto budu rád, když mi tentokrát místo kritiky poradíte, jak tam lvici zpátky dostat,“ naléhal koncem září na své fanoušky Vémola.

Netrvalo dlouho a rada, kam umístit Elsu, skutečně přišla. Vémolu kontaktoval výše zmíněný Pešta, jenž Karlosovi poslal kontakt na neziskovku, která by se zvířete ráda ujala.

Není žádné tajemství, že neschvaluju to, že Karlos Vémola má doma lvici. Sám tvrdí, že je to jen dočasné opatření, že jí hledá nový domov, a dokonce mě vyzval, abych místo blbých keců dal návrh, co s ní. Takže, Karle, do zprávy jsem ti poslal kontakt na Maggie Balaskas z Born Free Foundation, se kterou jsem komunikoval a nabídla se, že pro Elsu najde vhodné místo, a dokonce si pro ni můžou i přijet. Tak teď je na tobě, abys ukázal, jestli jsi to myslel vážně a chceš ji opravdu dát mezi ostatní lvy,“ poradil před časem Vémolovi Pešta.

Karlos ale pak začal dělat, že se o žádnou radu vlastně neprosil a celá věc se má jinak.

„Nikdy jsem neřekl, že se vrátí do divočiny. To je dost nereálné a mohou to říkat jen lidé, co tomu nerozumí. Dovedete si představit, co by to stálo, ji naložit do letadla, odvézt do Afriky a začít ji učit lovit? Já nejsem její majitel. Ona není moje, patří doktorce Holovské. Do doby, než si pod Kokořínem vybuduje to obrovské lví království, na kterém ona pracuje, jsem jí slíbil, že se o Elsu postarám a poté ji vrátím. Pokud se paní doktorka rozhodne, že ji někam dá, to je její rozhodnutí. Ať se mi to líbí, nebo ne, není to můj lev,“ reagoval Karlos Vémola pro TN.cz.

Karlosovi fanoušci i kritici si tak nejspíše budou muset zvyknout, že lvice Elsa u Terminátora z Olomouce nějaký ten pátek ještě zůstane.

Fotogalerie

Hodnocení článku

Hlasování skončilo

Čtenáři hlasovali do 14:36 neděle 23. května 2021. Anketa je uzavřena.

  • 62
  • 19
  • 18
  • 16
  • 16
  • 13
Komentáře