Karel Janeček o svém mnohoženství: Že to ženy nechápou, je chyba výchovy

Miliardář Karel Janeček se proslavil zejména díky Janě Doleželové, které v přímém přenosu spontánně sdělil, že má milenku. Od té doby se o něm mluví zejména jako o muži, který pěstuje mnohoženství. A když nějaká žena nedokáže jeho chování strpět? „Je to chyba výchovy,“ říká.

V roce 2015 se přední český matematik Karel Janeček (44) oženil. Vzal si Mariem Mhadhbi, též matematičku, tuniského původu. 

Před ní chodil s bývalou misskou Janou Doleželovou, díky níž se dostal do širokého povědomí veřejnosti. Stalo se tak v roce 2013, kdy v reportáži pro Top Star učinil před nicnetušící Janou prohlášení, že vedle ní žije v paralelním vztahu s jakousi Markétou. 

Od té doby se v souvislosti s Janečkem často hovoří o mnohoženství: „Nejsem zastáncem mnohoženství, ale osobní svobody. Lidé můžou žít, jak chtějí,“ řekl v rozhovoru pro Luxury Prague Life.

Karel Janeček chvíli randil s Janou Doležalovou. Ta ale jeho polyamorii...

V roce 2013 randil Janeček s Janou Doleželovou. Vztah však skončil fiaskem přímo před kamerou.

Karel momentálně funguje v milostném trojúhelníku. V manželství je prý šťastný, vedle Mariem však žije několik měsíců s novou láskou. A pokud se žena s takovým faktem nevyrovná?

„To je chyba výchovy. Lidé mají tendenci si něco nalhávat. Je chyba, když si žena myslí, že muže předělá. To je smutné,“ tvrdí Janeček. 

Mariem se nechala před rokem slyšet, že je v manželství spokojená. Dokonce uvedla, že chce mít jen dvě děti, a když počne Karel dalších deset s jinými ženami, nebude jí to vadit. 

Janeček je v manželství šťastný. Má to tak i jeho žena?

Janeček je v manželství šťastný. Má to tak i jeho žena?

„Neříkám, že je to úplně jednoduché. Moje žena to přijala podle mě úplně nádherně. Jde o to, aby lidé byli vzdělaní a nic si nenalhávali. Jsou rizika, ne všechno vyjde a může to dopadnout špatně, ale to zrovna tak monogamní vztah. Žijeme ve světě, který je bohatý, a já věřím tomu, že je důležité, abychom se tomu bohatství otevírali,“ dodal. 

Kromě Karla Janečka je známým zastáncem polygamie také Jan Saudek. Ten tvrdí, že nevěra je jen to, co manželce zatají. Ve vztahu potřebuje svobodu, jinak z něj uteče. 

Fotogalerie

Ohodnoťte článek
Hlasování skončilo

Čtenáři hlasovali do 12:48 20. února 2018. Anketa je uzavřena.

 • Trapas
  169
 • Super
  29
 • Haha
  21
 • Tvl
  21
 • Cože
  15
 • Sladký
  14
Komentáře

Mohlo by vás zajímat