Plánuje emigrovat do Ameriky? Syn Karla Heřmánka získal zelenou kartu!

Karel a Nikol mají zelenou kartu. | foto: Herminapress

Karlu Heřmánkovi mladšímu se povedlo něco, po čem touží statisíce Mexičanů. Syn představitele Lea Poppera z filmu Smrt krásných srnců Karla Heřmánka totiž získal zelenou kartu. Jak se mu to povedlo?

Prožít svůj americký sen touží stále obrovské množství lidí, jelikož je ale imigrační politika Američanů každým dnem přísnější, pro většinu z nich jde o nereálné přání. Jedním z mála způsobů, jak ho prožít, je získat takzvanou zelenou kartu, což je identifikační karta legálního obyvatele Spojených států amerických, který nemá americké občanství. A právě to se podařilo získat Karlu Heřmánkovi mladšímu.

A podle jeho slov to nebylo nic těžkého. „Získal jsem ji v loterii, kterou pořádají Spojené státy. Drží tím duch toho přistěhovalectví. Přihlásil jsem se o ni před pěti lety, což bylo v době, kdy jsem se vrátil zpět do Česka ze studií ve Státech. S Nikol jsme tam tehdy studovali jeden semestr na vysoké škole. Tehdy mi jeden známý poradil, jestli bych se nechtěl přihlásit do loterie o zelenou kartu. Nevěděl jsem, o co jde. Nastínil mi to, zkusil jsem to a hned jsem to dostal,“ prozradil Heřmánek s tím, že existují kvóty pro různé státy a Češi mají výraznou možnost ji získat.

A právě díky zeleně kartě se mu otevřely dveře k novým příležitostem. „Já tam můžu dělat cokoliv, jen nemůžu volit. Otevřely se nám dveře pro to, se tam přestěhovat a žít tam. Žijeme tam v New Yorku, v Brooklynu. Byt jsme si našli přes inzerát. Jde ale o spolubydlení. Pořídit si tam vlastní byt je něco strašně drahého, takže jsme měli pronajatý pokoj v bytě,“ přiznal mladý herec s tím, že když tam jeli poprvé, neuměl si jako zhýčkaný syn slavných rodičů takový život představit.

„Ono to ale šlo moc dobře a teď mi to spolubydlení chybí. Chybí mi spolubydlící,“ přiznal Heřmánek, který měl již v tuto dobu být zpátky v Americe. Jelikož ale získal roli prince v rodinné show Tři oříšky pro Popelku, rozhodli se s manželkou Nikol si pobyt v Česku prodloužit.

I kvůli tomu si ztížili cestu k získání amerického občanství. „Tím, že jsme se vrátili, tak jsme si jeho získání lehce zkomplikovali. Existují totiž pravidla, ale vyhandlovali jsme si na úřadech výjimku. Jinak je to tak, že člověk nesmí opustit Spojené státy na delší dobu, než je půl roku. Ta doba se ale dá rozšířit až na dva roky. Tak uvidíme, co bude,“ uzavřel Heřmánek, který se i v New Yorku snaží prorazit jako herec. Zatímco on již natočil několik krátkých filmů, jeho žena pracovala přímo na legendární Broadwayi. Přiznávají ale, že bez další práce by se tam neuživili.

Fotogalerie

Ohodnoťte článek
Hlasování skončilo

Čtenáři hlasovali do 23:30 14. dubna 2019. Anketa je uzavřena.

 • Super
  13
 • Haha
  11
 • Tvl
  9
 • Cože
  6
 • Trapas
  6
 • Sladký
  6
Komentáře