jít naiDNES.cz

Karel Gott si naplánoval vlastní pohřeb! Jaké písničky musí zaznít?

Karel Gott | foto: LENKA HATAŠOVÁ

Smuteční rozloučení s Mistrem Karlem Gottem se koná dnes v paláci Žofín, ale sám zpěvák měl o poslední cestě rozhodnuto už před pěti lety. Především lpěl na seznamu písní, který ale dvakrát změnil. Co všechno si slavík přál?

Už v roce 2014 měl zpěvák Karel Gott jasno. I když byl v té době ještě zdráv a o žádné rakovině či leukémii, na niž zemřel, netušil. Přesto chtěl, aby na jeho poslední cestě vše „šlapalo“, jak má.

Proto jednou při cestě z koncertu překvapenému tajemníkovi Janu Adamovi začal diktovat seznam písní, které na pohřbu musí zaznít. 

„Žít, Zpíval jsem rád, C’est la vie, Testament, Až jednou, Muzika, Stokrát chválím čas, Jdi za štěstím,“ diktoval seznam písní. Nejdříve neřekl, že to jsou songy, které mají zaznít po jeho smrti, až pak to překvapenému Adamovi prozradil. 

Poté, co onemocněl akutní leukémií, si seznam rozmyslel a pozměnil ho. Už nebyly prioritou jeho písně, ale ty, které miloval.

Ostatky Karla Gotta přivezl pohřební mercedes.

Ostatky Karla Gotta přivezl pohřební mercedes.

Mezi nimi byly i Panis angelicus (Andělský chléb) od Akvinského, s níž ho v Chrámu sv. Víta na poslední cestu vyprovodí Štefan Margita (63) s Evou Urbanovou (58). Nebo Ave Maria, kterou mu v kostele zazpívá Lucie Bílá (53).

Nakonec se využijí oba dva seznamy. Na posledním rozloučení na Žofíně budou znít jeho hity a zítra na zádušní mši v katedrále sv. Víta písně z druhého seznamu, protože tam pohřeb podléhá rozhodování arcibiskupství. 

Fotogalerie

Premium

Nikdo dodnes neví, kolik těch holek zůstalo zakopaných. Starosta Dubí vzpomíná

„Devadesátky“ a přelom tisíciletí byly v Dubí na Teplicku divoká léta. Řádili tu pasáci prostitutek a mafiáni. Město se...

Premium

Kořeněná jídla ani káva neškodí, vyvrací profesor Tesař letité mýty

Kola je pro ledviny hrob. Nejlepší je nesolit a nejíst ostrá exotická jídla. Alkohol dokáže „propít“ ledviny, které je...

Premium

Zabít nudu, nastřelit se. Na drogách jsou i školáci z dobrých rodin

Ritalin, deset tablet. Kdo se přidá?“ ptá se čtrnáctiletý školák na sociální síti ostatních kamarádů. Netrvá to ani pět...

Komentáře

Mohlo by vás zajímat