jít naiDNES.cz

Zombie a idiot hudby, stálo v titulku o Gottovi. Denník N už se omlouvá

Denník N vydal o Gottovi článek s nevhodným titulkem. | foto: koláž Expresu

Slovenské čtenáře čekal dnes dopoledne šok. Zatímco nejen Česko a Slovensko, ale i řada okolních zemí truchlí po legendárním Karlu Gottovi, na webu Denníku N se objevil titulek, který rekordmana v počtu získaných slavíků označuje za „zombie či idiota hudby“. Čtenáři v diskuzi zuří, Denník N už se omluvil.

Truchlí nejen celé Česko a Slovensko, hlavní zprávou je úmrtí Karla Gotta i v německých či polských médiích. Mezi desítkami článků se ovšem tak trochu vymykal ten, který o legendárním zpěvákovi vyšel na slovenském webu Denníku N.

V titulku se totiž objevila slova a označení, která byste v souvislosti s právě zesnulým člověkem rozhodně nečekali. 

„Zlatý hlas z Prahy, božský Kája, národní umělec, ale i zombie či idiot hudby. Kdo byl vlastně Karel Gott?“ stálo v titulku.

Pod článkem, který je datován k 21. červenci 2019, je podepsaný autor Oliver Rehák. Redakce pravděpodobně vydala text, který už jednou vyšel u příležitosti 80. narozenin Karla Gotta.

Denník N vydal o Gottovi článek s nevhodným titulkem.

Denník N vydal o Gottovi článek s nevhodným titulkem.

V komentářích začala okamžitě padat ostrá slova. „Maximální novinářská nechutnost, o právě zemřelém titulek, kde je slovo idiot,“ napsal například Tibor, který dodal, že si Denník N už nikdy nekoupí. 

„Tohle je trochu přes. Žádná úcta ani respekt? Aspoň ten název jste mohli změnit!“ přidal se Ján.

Denník N titulek skutečně změnil, odstranil z něj slova o idiotovi a zombie. Následně se pak v komentářích pod článkem omluvil. Celou situaci zdůvodnili jeho redaktoři tím, že šlo o znovu vydaný článek, který původně vyšel už v červenci.

„Omlouváme se, článek byl zveřejněn ještě v červenci. Původní titulek jsme už změnili,“ stojí v komentáři.

Fotogalerie

Premium

Havel byl z jiného těsta, vzpomíná v rozhovoru exprezident Klaus

Jeden z hlavních aktérů polistopadového vývoje Václav Klaus starší hovořil pro LN o nepochopení kuponové privatizace i...

Premium

Sex je snadno dostupný, ale nevěra ještě není důvod k rozchodu

Tolerance je podle něj jen povýšenecký postoj k druhému a vytváří korupční prostředí, proto do partnerských ani jiných...

Premium

Koučem hokejistek v Americe. Klení povoleno, vztahy přísně zakázány

Kluka z Ostravy očaroval New York, kde natrefil na pozoruhodnou práci. Ivo Mocek koučuje tým Metropolitan Riveters v...

Komentáře

Mohlo by vás zajímat