jít naiDNES.cz

Spekuluje se, že Ivana odjela s dětmi do zahraničí. Proč to není pravděpodobné?

Ivana musela opustit Bertramku, aby chránila dcery. | foto: Koláž Expresu

Ve středu v podvečer se objevila spekulace, podle níž měla Ivana Gottová po smrti svého manžela opustit Českou republiku. Spolu s ní měly odjet i její dcery. Jaká je ale realita?

O údajném odjezdu Ivany Gottové z České republiky informoval server TN.cz.

„Rodina slavného zpěváka se tak zřejmě chtěla vyhnout tlaku, kterému musí po smutné události čelit,“ píše se na serveru TN.cz

Není prý jasné, do jaké země zamířila a kdy se vrátí. Bývalý Gottův manažer Jan Adam se nechal slyšet, že je Ivana vystavena neuvěřitelnému mediálnímu tlaku.

Podle informací Expres.cz to může být jinak. Téměř s jistotou můžeme říci, že ve vile na Bertramce rodina není.

Celý den před domem stáli reportéři a televizní štáby. Ke vchodu chodili fanoušci položit kytici nebo zapálit svíčku.

Za celou tu dobu vilu opustila jediná osoba. Neznámá žena, pro niž přijel Gottův řidič v černé audině. Šlo nejspíše o někoho z personálu. Tito dva lidé byli jediní, kteří ve středu dům Gottových opustili.

Bertramku opustila tato žena

Bertramku opustila tato žena. Pravděpodobně jde o uklízečku.

Podle našich informací se Ivana s dcerami spíše teprve chystá k odjezdu. Vzhledem k situaci a tlaku, který je na Ivanu vyvíjen, se dá očekávat, že bude chtít být mimo dosah médií a zájmu veřejnosti. Předpokládá se, že do pohřbu Ivana veřejně nevystoupí.

Sám premiér Andrej Babiš, který navrhl státní pohřeb a den státního smutku, po jednání vlády oznámil, že je v kontaktu s rodinou, ale zároveň přiznal, že s Ivanou přímo nemluvil. 

„Čekáme na rozhodnutí rodiny, jestli si to bude přát,“ uvedl premiér. Předseda vlády tak naznačil, že je v kontaktu nejspíše s mluvčí Anetou Stolzovou. Ta dnes na dotazy redakce nereagovala.

Pokud by Ivana odjela s dcerami do zahraničí, musela by komunikovat s premiérem a jeho lidmi na dálku nebo přes prostředníka. To není příliš pravděpodobná varianta.

Jestli se rozhodne odjet z Prahy dál od všeho, udělá to zřejmě až po schůzce minimálně s šéfem protokolu. Státní pohřeb má svoje náležitosti, organizačně je velmi náročný. Dá se tak předpokládat, že součinnost s rodinou je více než nutná.

„Pro žádnou rodinu to není jednoduché,“ sdělil na brífinku Andrej Babiš.

Rozhodnutí vlády vyhlásit státní pohřeb, aniž by měla souhlas rodiny, nechápe bývalý hradní protokolář Jindřich Forejt.

„Protože jako ten, kdo měl na starost státní pohřeb Václava Havla, bych v životě nepřipustil, aby vznikla jakákoliv tisková nebo jiná zpráva, která by činila rozhodnutí státu v této výsostné nejvyšší věci, a přitom to nebylo zkonzultováno s rodinou,“ řekl Jindřich Forejt.

Uspořádání státního pohřbu zesnulému zpěvákovi Karlu Gottovi, tak musí posvětit jediná osoba, Ivana Gottová. Na její vůli čeká vláda a celá země.

Fotogalerie

Premium

Test kebabů: Hovězí maso, které nedávno ještě kdákalo, i nadměrné množství soli

Orientální kebab by mohl být zdravější alternativou smažených hamburgerů a hranolků. Jenže to by musel být připravován...

Premium

Tajemství zdraví je ukryto v mezilidských vztazích, tvrdí psycholog Ptáček

Jakým způsobem žijeme a přistupujeme ke svému okolí, máme vlastně z velké části předurčené. Ovlivnit nás může nejen...

Premium

Nikdo dodnes neví, kolik těch holek zůstalo zakopaných. Starosta Dubí vzpomíná

„Devadesátky“ a přelom tisíciletí byly v Dubí na Teplicku divoká léta. Řádili tu pasáci prostitutek a mafiáni. Město se...

Komentáře