jít naiDNES.cz

Špátová: Přál si více času pro svoje holky, byl ohromně vyrovnaný

Poslední týdny trávila s Karlem Gottem dokumentaristka Olga Špátová, která v těchto dnech dokončuje celovečerní dokumentární film o jeho životě. Snímek slibuje neobvykle osobní, až intimní zpověď velkého zpěváka. Podle jejích slov byl Gott smířený s osudem a chtěl točit do poslední chvíle.

V polovině září minulého roku oslovili Ivanka a Karel Gottovi filmařku Olgu Špátovou, zda by opět nechtěla natočit dokument o Mistrově životě. Neváhala ani minutu. Přestože už před deseti lety točila film Fenomén Gott a během nynějšího natáčení zpěvák opět těžce onemocněl.

První natáčecí den se odehrál 22. října loňského roku, poslední záběry vznikly před několika dny.

Film neměl být „Gottovým pomníkem“ ani přehlídkou jeho nesporné slávy a úspěchů. Zpěvák se ve filmu vydá po stopách svého života, ukáže divákovi mnohdy neznámé zákulisí koncertů, také svůj život s rodinou a soukromí.

Má jít o jedinečný intimní pohled od jeho života a díky jeho upřímné otevřenosti bude zcela autentický a jedinečný.

„Náš film nesmí být nuda,“ opakoval během natáčení Karel Gott, jehož snímek představí nejen jako zpěváka, ale také jako malíře, manžela a otce.

Původně měl být film uveden už v roce 2019, kdy zpěvák oslavil své životní jubileum. Gott věděl, že prožije s rodinou poslední léto, chtěl, aby se točilo co nejdéle i za cenu, že se filmové premiéry nedočká.

Zároveň chápal, že je vážně nemocný, možná proto byl tak velmi otevřený, uvedla v rozhovoru Špátová, která s Mistrem točila naposledy před čtrnácti dny. Každé natáčení mohlo být to poslední.

„Byl ohromně vyrovnaný. Karel dobře věděl, že jeho život byl tak různorodý, že odcházel s klidem a vyrovnaností. Chtěl více síly, aby mohl mít více času s holkami, ale to mu bohužel život nedopřál,“ uzavřela Olga Malířová Špátová.

Fotogalerie

Premium

Havel byl z jiného těsta, vzpomíná v rozhovoru exprezident Klaus

Jeden z hlavních aktérů polistopadového vývoje Václav Klaus starší hovořil pro LN o nepochopení kuponové privatizace i...

Premium

Test kávy v kapslích: Bezpečné, pohodlné, ale drahé potěšení

V kavárně určitě najdete zajímavější druhy kávy, rozpustná je zase levnější. Test jsme zaměřili na kávu v kapslích, z...

Premium

Sex je snadno dostupný, ale nevěra ještě není důvod k rozchodu

Tolerance je podle něj jen povýšenecký postoj k druhému a vytváří korupční prostředí, proto do partnerských ani jiných...

Komentáře

Mohlo by vás zajímat