jít naiDNES.cz

Krematorium komentuje pietu u kontejneru: Rodina pana Gotta se rozhodla spontánně!

Úplně poslední rozloučení s Karlem Gottem proběhlo jen za účasti dcer a vdovy na tomto místě, v zadním traktu Motola. | foto: Tilen Vajt/Pavel Dvořák/Ladislav Křivan

Po překrásně nachystané pietě nedůstojné poslední sbohem na dvorku. Fanoušky Karla Gotta rozlítilo, že se nejbližší příbuzní museli s Mistrem definitivně loučit na nevábně vyhlížejícím dvorku motolského krematoria. Jeho zaměstnanci se ale hájí. O takovém rozloučení prý rozhodla rodina na poslední chvíli a oni místo nemohli připravit!

Nejprve se všichni rozplývali nad propracovanou pietou, pak ale fanoušky rozzuřilo úplně to poslední rozloučení, které se jejich idolu dostalo. Rakev s ostatky Karla Gotta byla do motolského krematoria přivezena zadním vchodem, jenž působil spíše jako skládka.

Česko obletěly fotografie, kterak se rodina s Mistrem loučí hned vedle nevábně vyhlížejícího kontejneru, z něhož teče hniloba a povalují se v něm zbytky věnců z předchozích pohřbů. Lidé si okamžitě našli viníky: zaměstnance krematoria. A nadávali, proč nemohli místo předtím alespoň trochu uklidit.

Jenže právě motolští zaměstnanci se teď brání. S tím, že se rodina bude s Karlem Gottem loučit právě na dvorku, prý vůbec nepočítali. Obřadní síň měli podle svých slov k dispozici.

Úplně poslední rozloučení s Karlem Gottem proběhlo jen za účasti dcer a vdovy...

Úplně poslední rozloučení s Karlem Gottem proběhlo jen za účasti dcer a vdovy na tomto místě, v zadním traktu Motola.

Vdova Ivana Gottová se pro takovou variantu prý rozhodla cestou z Hradu, kde se odehrála zádušní mše.

„V okamžiku, kdy přijel pohřební vůz s ostatky Karla Gotta, obřadní síň byla prázdná. Vedle ní je místnost, kde se se zemřelými může rozloučit nejbližší rodina. Rozloučení pozůstalých s Karlem Gottem u rakve, které následně proběhlo v zadní části areálu, bylo však neplánované a naprosto spontánní,“ vysvětlili zaměstnanci pro server Blesk.cz.

Pieta na Bertramce brzy zmizí

Mluvčí Karla Gotta Aneta Stolzová dnes prozradila, jak to bude s diskutovanou pietou před zpěvákovou vilou na Bertramce. Tu měli původně pracovníci TSK zlikvidovat v pondělí, ale na základě přání rodiny byl termín posunut.

Rodina prý protřídí zejména upomínkové předměty, které fanoušci na Bertramce nechali, a najde pro ně nové využití.

„Na základě některých zpráv upřesňujeme, že vzhledem k tomu, že pietní místo vzniklé v ulici Nad Bertramkou se nachází na veřejné komunikaci, je dle dohody z ranního jednání na Magistrátu hlavního města Prahy potřeba co nejdříve přistoupit k pietnímu odvezení květin a uchování vzkazů, upomínkových předmětů a svíček. Vzkazy a dárky si rodina ponechá jako památku, stejně jako svíce a část květin, a zvažuje několik možností, jak je ještě využít, aby nesly vzpomínku na odchod Karla Gotta. V duchu této ranní dohody pak všechny zúčastněné strany postupují,“ prozradila Stolzová.

Fotogalerie

Premium

Kořeněná jídla ani káva neškodí, vyvrací profesor Tesař letité mýty

Kola je pro ledviny hrob. Nejlepší je nesolit a nejíst ostrá exotická jídla. Alkohol dokáže „propít“ ledviny, které je...

Premium

Hra o 80 tisíc: kolik peněz navíc mohou rodiče získat a jak to udělat

Rodičovský příspěvek se od ledna zvýší ze současných 220 tisíc korun až na celkových 300 tisíc. MF DNES přináší návod –...

Premium

Test celoročních pneumatik. Jak si vedou za sucha, za mokra a na sněhu

K celoročním pneumatikám výrobci přistupovali po dlouhá léta macešsky. Konečně se však vrátily do jejich přízně....

Komentáře

Mohlo by vás zajímat