Pondělí 24. června 2024, svátek má Jan
 • Premium

  Získejte všechny články
  jen za 89 Kč/měsíc

 • schránka
 • Přihlásit Můj účet

 • Zprávy
 • Celebrity
 • Jen pro muže
 • Sport
 • Video
 • Podcasty
 • Antiyoutuber
 • jít naiDNES.cz

  Zklamaný Diviš: Chtěl jsem být před Hilšerem, teď podpořím Pavla. Proč ve štábu nebyl Babica?

  Cokoliv pod tři procenta budu považovat za propadák, prohlašoval ve volebním štábu před novináři Karel Diviš (46). Nakonec podnikatel a bývalý novinář České televize získal od voličů pouze 1,35 procenta a v prvním kole prezidentských voleb skončil předposlední. V rozhovoru pro Expres.cz neskrýval zklamání. „Chtěl jsem být alespoň šestý a předskočit Marka Hilšera,“ uvedl Diviš, který vysvětlil, proč v jeho štábu chyběl kuchař Jiří Babica, a zamyslel se nad tím, zdali mu jeho plamenný projev v televizní debatě pomohl, nebo spíše uškodil.

  Karel Diviš dorazil do svého volebního štábu, který se nacházel v kavárně Vnitroblock v pražských Holešovicích, krátce před půl třetí. Zpočátku vypadal velmi optimisticky, brzy ale pochopil, že se vysněného překvapení nedočká.

  V půl páté, kdy už byla sečtena většina hlasů, uspořádal Diviš menší tiskovku pro přítomné novináře a své podporovatele. Přede všemi oznámil, že ve druhém kole podpoří generála Petra Pavla.

  „K panu Pavlovi mám velké výhrady, ale jsou kolem něj lidé, které osobně znám a někteří z nich jsou mými přáteli. Jsou slušní a poctiví a věřím, že by nešli podpořit kandidáta, který je špatný. V některých věcech se neshodneme, ale to je život,“ uvedl v rozhovoru pro Expres.cz Karel Diviš.

  „Chci poděkovat všem voličům, kteří hodili do urny hlasovací lístek s mým jménem. Jsem maličko zklamaný, chtěl jsem být do šestého místa, sportovní terminologií na takzvaném rozšířeném pódiu, a předskočit třeba pana Marka Hilšera. Sedmé místo ale musím brát, na osmnáct dní jsem byl vyřazen z horké fáze kampaně,“ zhodnotil svůj volební výsledek Diviš.

  Karel Diviš

  Show v televizní debatě byla taktika! Babica je kamarád, ale teď jel na hory

  Diviš si dobře uvědomuje, že na začátku prezidentské kampaně o něm široká veřejnost takřka nevěděla. Podnikatel získal pozornost voličů až díky plamennému výstupu během televizní debaty v České televizi, kde útočil na favority voleb Petra Pavla a Danuši Nerudovou. Zpětně Diviš uznává, že to byla jakási taktika, které ale rozhodně nelituje.

  „Jestli mi to pomohlo, to upřímně nevím. Někteří říkají, že ano, jiní zase, že mi to uškodilo. To je ale otázka spíše na politology. Já několikrát vysvětloval, že to byl plánovaný projev a útok, byla to snaha rozproudit diskuzi. Byl to pro mě jediný moment, kdy jsem osobně mohl stát proti dvěma hlavním kandidátům. Bylo to hop nebo trop, všechno nebo nic, all in one. Nelituji toho, vzbudilo to zájem a myslím, že v závěru kampaně jsem ukázal svou vlastní tvář. Útočit na někoho mi není úplně vlastní, byť si za svými slovy stojím,“ uvedl nyní Karel Diviš.

  Jedním z nejvýraznějších podporovatelů Karla Diviše byl známý kuchař Jiří Babica, který svého kamaráda chodil povzbuzovat i do televizních debat. Ve volebním štábu ale chyběl.

  „Jirka odjel na hory a omluvil se mi. Jsem ale moc rád, že se nebál. Je těžké, když jste veřejně známá osobnost, propůjčit někomu svůj brand a hlas. Byly na něj negativní reakce, jestli je hoden podporovat prezidentského kandidáta... Já ale říkám, že každý je toho hoden, každý má stejná práva,“ řekl Expresu Diviš, který pak prozradil, jak se s Babicou vlastně seznámil.

  „S Jirkou nás spojil fotbal, oba jsme členy charitativního týmu osobností Real Top Praha. Známe se asi dvanáct let, jezdili jsme spolu na zápasy, bavili se o životě, sportu, politice, ženách, vaření a tak dále. Jsem rád, že je to můj kamarád,“ usmívá se bývalý sportovní redaktor.

  Jiří Babica fandil Karlu Divišovi.

  Wollner řekl, že jsem v ČT nosil šanony. Já byl pod větším tlakem než on

  Karel Diviš spojil svou novinářskou kariéru s Českou televizí, kde pracoval dlouhé roky. Zeptali jsme se ho proto, co říká na ostře sledovanou aféru bývalého kolegy Marka Wollnera, který byl obviněn z toho, že obtěžoval kolegyně, a v pátek na Kavčích horách skončil.

  „Sledoval jsem to zpovzdálí, kampaň byla náročná. Tam jsou nějaká obvinění, že obtěžoval kolegyně. Já Marka Wollnera potkával na chodbě, on se na začátku kampaně o mně nepěkně vyjádřil, že jsem tam nosil jenom nějaké šanony, ale já jsem rozhodně stál v přímých přenosech a pod daleko větším tlakem častěji než on za celý život. Mrzelo mě, že neocenil mou práci pro Českou televizi,“ svěřil se Expresu neúspěšný prezidentský kandidát, který také promluvil o svých dalších plánech.

  Celý rozhovor s Karlem Divišem si pusťte ve videu.

  Fotogalerie

  Ohodnoťte článek
  Hlasování skončilo

  Čtenáři hlasovali do 18:57 neděle 14. května 2023. Anketa je uzavřena.

  • Trapas
   22
  • Super
   11
  • Haha
   5
  • Tvl
   5
  • Sladký
   4
  • Cože
   3