Kanye West zase řádil: „Otroctví byla volba černochů,“ prohlásil. Naštval všechny

Kanye West má fanouškům co vysvětlovat. | foto: Youtube

Řada fanoušků mu nemůže odpustit pevné přátelství s Donaldem Trumpem, teprve teď má ale raper Kanye West co vysvětlovat. Přímo ve studiu serveru TMZ totiž prohlásil, že staletí trvající otroctví amerických černochů bylo jejich vlastní volbou! Na sociálních sítích teď musí čelit záplavě kritiky, navíc už ve studiu se do něj ostře pustil jeden z členů štábu.

Je známým černošským raperem a není pochyb, že velká spousta jeho fanoušků má stejný etnický původ. Když tedy Kanye West před týdnem zveřejnil sérii tweetů velebících prezidenta Donalda Trumpa, známého například svým protiimigračním postojem, dočkal se řady negativních reakcí. Teprve teď má ovšem co vysvětlovat.

V rozhovoru pro magazín TMZ totiž prohlásil, že staletí trvající otroctví Afroameričanů bylo jejich vlastní volbou. 

„Když slýchávám o čtyřsetletém otroctví… To zní už jako volba,“ řekl a dodal, že jsou podle něj američtí černoši psychicky vězněni.

A strhl tím doslova lavinu. Už přímo ve studiu se do něj zostra opřel člen štábu, podle něhož si West sice může věřit, čemu chce, ovšem musí počítat s reálnými důsledky svých slov.

„Ty můžeš dělat muziku a žít život, který sis zasloužil svou prací. Hodně Afroameričanů se ale musí potýkat s výhrůžkami a marginalizací, která vychází z otroctví, což podle tebe bylo pro naše lidi volbou,“ spílal slavnému raperovi a dodal: „Jsem v šoku, neuvěřitelně se mě to dotklo. Změnil ses v něco neskutečného.“

Minulý týden se Kanye West pochlubil podepsanou kšiltovkou od Donalda Trumpa.

Minulý týden se Kanye West pochlubil podepsanou kšiltovkou od Donalda Trumpa.

Sprcha od jednoho z představitelů TMZ však byla jen začátkem.

Zejména na sociálních sítích je nyní Kanye West vystaven hodně silné palbě kritiky a například pod hashtagem #IfSlaveryWasAChoice (jestli bylo otroctví volba) se na Twitteru hromadí statisíce příspěvků namířených proti němu.

Raper se sice snaží svůj přehmat vyžehlit a prohlásil například, že jeho vyjádření bylo špatně interpretováno a on chtěl jen upozornit na to, že Afroameričané nemohou žít v mentálním vězení dalších 400 let, ovšem příspěvky, kterými se snaží očistit, působí spíše jako zmatené chytání se stébla.

„Abych se očistil. Samozřejmě vím, že se otroci nenechali spoutat a dát na loď...

„Abych se očistil. Samozřejmě vím, že se otroci nenechali spoutat a dát na loď dobrovolně,“ prohlásil v jednom z příspěvků Kanye West.

Lidé i nadále označují Westa za hlupáka, další se ho zase ptají, zda by to stejné řekl Židům o holokaustu. 

Na jeho twitterovém účtu se také hromadí fotky černošských otroků a například jeden takový je doplněn komentářem: „To jsou naši předci, kteří pracovali celý život, aby jim Kanye konečně vysvětlil, že si otroctví sami zvolili.“

Fotogalerie


Ohodnoťte článek
Hlasování skončilo

Čtenáři hlasovali do 19:52 30. srpna 2018. Anketa je uzavřena.

 • Super
  24
 • Trapas
  11
 • Haha
  9
 • Sladký
  9
 • Tvl
  8
 • Cože
  7
Komentáře

Mohlo by vás zajímat