jít naiDNES.cz

Nekompromisní Michal David: „Salát dělám výhradně já!“ A co na to Pepa Vojtek?

Jak slaví Vánoce Michal David a jakou roli má při přípravách Pepa Vojtek? | foto: Koláž expres/profimedia

Vánoční svátky už jsou v plném proudu a užívají si je i české celebrity. Jaká je hlavní štědrovečerní role Pepy Vojtka a jakou výsadu si při přípravách vyhrazuje Michal David?

„Pepa je ochutnávač a kritik, já vyrábím dobroty na štědrovečerní stůl. Před pár hodinami otestoval a schválil vánočky,“ svěřila se manželka Pepy Vojtka Jovanka.

Pepa Vojtek hraje v rodině roli hlavního ochutnavače.

Pepa Vojtek hraje v rodině roli hlavního ochutnavače.

Sám zpěvák její slova potvrdil a dodal: „I to je náročná funkce. Vánoce jsou jednou za rok, takže je třeba, aby sváteční stůl byl na úrovni. Takže Jovanka se stará, aby nebyla nouze o dobroty, a já testuji její výtvory. Zatím, nemám žádné připomínky. Už se těším, že o Štědrém dnu a hlavně noci nebudu jen ochutnávat,“ směje se Vojtek.

Zato Michal David fušuje do příprav mnohem invazivněji: „V pátek se pustím do výroby bramborového salátu, což je moje specialita a nikomu ji nepřenechám. Mám své finty, jak vyladit tuhle pochoutku, takže nikdo jiný nemá nárok,“ uvedl.

Michal David si na zimu nepotrpí, proto po Štědrém dnu odjíždí.

Michal David si na zimu nepotrpí, proto po Štědrém dnu odjíždí.

Umí vyladit ale i jiné vánoční pokrmy: „Je to kapr v remuládě, což je děsná dobrota. A neříkám to jen já. Kupa zeleniny, ryba a máte dobrotu, která se jen tak na sváteční chvíle nedělá,“ pochlubil se David.

Na Štědrý večer povečeří, jak praví tradice, kapra se salátem, pak s vnukem budou pouštět skořápky se svíčkami, zazpívají si koledy, a zda půjdou na půlnoční mši, to se prý ještě uvidí. Silvestra ale, jako už několik let, oslaví s nejbližšími na Kanárských ostrovech.

„Já nemám zimu rád, nejsem lyžař ani bruslař, takže zamíříme za teplem. A nejen za odpočinkem, ale pustím se do psaní muzikálu Muž se železnou maskou. Takže spojím příjemné s užitečným,“ dodal na závěr Michal David.

Fotogalerie

Ohodnoťte článek
Hlasování skončilo

Čtenáři hlasovali do 19:00 23. dubna 2017. Anketa je uzavřena.

 • Super
  16
 • Trapas
  13
 • Tvl
  11
 • Cože
  9
 • Sladký
  9
 • Haha
  6
Komentáře