Sobota 25. května 2024, svátek má Viola
 • Premium

  Získejte všechny články mimořádně
  jen za 49 Kč/3 měsíce

 • schránka
 • Přihlásit Můj účet

 • Zprávy
 • Celebrity
 • Jen pro muže
 • Sport
 • Video
 • Podcasty
 • Antiyoutuber
 • jít naiDNES.cz

  Fanynky mu padaly k nohám, ale Laufer miloval jen jednu ženu: Paní Columbovou poznal málokdo

  S kostýmní výtvarnicí Irenou Greifovou strávil většinu svého života. | foto: Profimedia.cz

  Ženy mu samy padaly do postele, daly by cokoliv, aby se na ně jenom podíval, plakáty s jeho uhrančivým pohledem měla snad každá mladá holka ve svém pokojíčku. Přesto herec a zpěvák Josef Laufer (†84) odolával všemožným svodům a přes padesát let byl věrný jen jediné ženě - kostýmní výtvarnici Ireně Greifové. Čím ho tato nenápadná žena, které se přezdívalo paní Columbová, zaujala? A jak se seznámili?

  To, že ty největší lásky vznikají z té největší náhody, mohl vyprávět i šarmantní umělec s neodmyslitelným doutníkem v puse Josef Laufer. Svou manželku a jedinou životní lásku Irenu Greifovou potkal nečekaně v centru Prahy a seznámil je jejich společný kamarád. 

  I když odjakživa zpěvák působil dost sebevědomě, že má ženy na háku a chce si jen užívat života, což se svým vzhledem napůl temperamentního Španěla a napůl vzdělaného Slováka nebyl takový problém, když poznal svou budoucí ženu, vše šlo stranou. Byla to láska na první pohled. 

  Rodné španělské jméno José Rodrigues de Montagnes sice přestal používat, ale své exotické charisma už Josef Laufer neschoval. A právě na to Irenu sbalil.

  „Představil mi ji a hned se mi zalíbila. Odvezl jsem ji, ale cestou jsme se zastavili na kávu. Jak to už chodívá, zapovídali jsme se a potom jsme si dali druhé, třetí a další rande,“ prozradil Laufer dle webu našehvězdy.cz.

  S kostýmní výtvarnicí Irenou Greifovou strávil většinu svého života.

  Irena zrovna procházela rozvodovým řízením a měla v té době čtyřletého syna Karla. Mezitím, co jí byl Laufer oporou, jeho vlastní rodina se mu rozpadala po rukama. Bratr po roce 1968 emigroval do Anglie, ale Josef zůstal tady.

  „Důvodů bylo víc. Měl jsem v té době ještě docela růžové představy o budoucnosti a také jsme si říkal, že domov je tam, kde jsem dostal první facku a první pusu. Moje žena byla těhotná a navíc s malým Kájou. Teprve dnes umím ocenit, jak skvělé mi poskytla zázemí,“ vzpomínal Laufer.

  Josef Laufer s kostýmní výtvarnicí Irenou Greifovou strávil většinu svého života

  Snažil se být i jí tou největší oporou, proto odolával „náletům“ mladých a sličných dívek, které by daly za noc strávenou po boku Laufera celý život. On ale na nevěru ani nepomyslel.

  „Manželka mi párkrát pomohla v mých pořadech svým výtvarným pohledem. Máme totiž velmi podobný vkus a vždycky jsme se shodli,“ konstatoval Josef.

  S Greifovou si zákonitě museli padnout do noty. Je totiž poloviční „východňárka“ a maminka Laufera byla pro změnu Španělka. Oba byli tedy velmi temperamentní. Laufer se narodil 11. srpna 1939 ve Francii, ale dětství prožil v Anglii.

  Zdraví jejich lásku rozdělilo

  Nakonec je zdraví rozdělilo. Nejdříve to byla Irena, která musela být dlouhodobě hospitalizována kvůli otravě z jídla, která vyvovala bohužel takovou reakci, že z toho měla dostat mozkovou příhodu. 

  Dlouho ležela i v LDN, kam za ní manžel každý den docházel, staral se o ní, povídal si s ní, dodával jí patřičnou energii. V bytě v pražské Pařížské ulici zůstal sám. 

  Josef Laufer s kostýmní výtvarnicí Irenou Greifovou strávil většinu svého života

  Bohužel pak sám skončil v nemocnici, kdy při banální operaci musel být po selhání srdce uveden do umělého spánku, ze kterého se už nepobral. Jeho žena o tom ani nevěděla, blízcí se jí to báli říct. Nakonec Irena v roce 2022 zemřela. Josef Laufer se o její smrti nedozvěděl a v umělém spánku nyní odešel také.

  Fotogalerie