Hvězda Kameňáku Josef Laufer překvapil: Chtěl se zabít kvůli písni o komunistovi!

Josef Laufer přišel se šokujícím přiznáním. | foto: Profimedia.cz

Herec a zpěvák Josef Laufer (79), kterého si jistě pamatujete coby boháče Lea Kohna z úspěšné komedie Kameňák, přišel s šokujícím přiznáním. Za minulého režimu prý přemýšlel o sebevraždě! Důvodem byly následky, které vyvolala kontroverzní píseň o komunistickém agentovi.

Josef Laufer v roce 1976 nazpíval píseň Dopis Svobodné Evropě. Text napsal Bohuslav Myslík. Jednalo se o ódu na tehdejšího tajného agenta komunistické rozvědky Pavla Minaříka, který plánoval pumový útok na redakci zmíněného rádia.

Laufer byl také uveřejněn na seznamech spolupracovníků Státní bezpečnosti coby důvěrník StB. Jeho krycí jméno bylo Vostrý.

Na aféru týkající se kontroverzní písně teď Laufer po letech zavzpomínal.

„Vzniklo to z hecu a už se to nedalo bohužel odpárat. Pořád opakuji, že jsem byl debil,“ svěřil se magazínu Téma umělec, který také vysvětlil pozadí celé situace.

„V televizi mi paní Balášová, bolševická diktátorka, zakazovala vstup na obrazovku. Nelíbila se jí na mně spousta věcí. Řekla, že mi ujela loď s angažovanou písní a už mě nepotřebují. Rozhodl jsem se, že jí ukážu, jak má angažovaná píseň vypadat,“ řekl Laufer, pro něhož poté začalo peklo.

„Přišel jsem domů a chtěl se oběsit. Pak jsem si řekl, že si to musím vyžrat. Chápu, že mi to mnozí nemohli odpustit. Po revoluci se toho hodně změnilo, i hudební scéna. Lidé chtěli slyšet vše, co nebylo k dispozici, a nějakou dobu nebyl o mou tvorbu zájem,“ pokračoval Laufer.

Podle Laufera tehdy navíc bezpečnostní složky řešily také anonymní výhrůžky násilím a někteří lidé poškrábali jeho auto.

Fotogalerie

Komentáře

Mohlo by vás zajímat