Leo Kohn: Jak Josef Laufer vzpomíná na filmovou tchyni z Kameňáku?

Josef Laufer na svou „tchyni“ rád vzpomíná. | foto: Profimedia.cz/Instagram

Slavný herec Josef Laufer (79) letos v srpnu oslaví kulatiny, proto asi začal bilancovat nad svým životem. Stará se o nemocnou manželku, dceru nevídá tak často, jelikož žije v zahraničí, ale také rád vzpomíná na svou kariéru a hlavně filmovou tchyni z Kameňáku, která mu dělala před kamerami ze života peklo.

Charismatický herec a zpěvák Josef Laufer hrál ve všech filmech Kameňáku, ale do nového seriálu se nehrnul. Nebylo to kvůli tomu, že by neměl síly na natáčení, ale spíše mu vadilo, že už by nehrál s příšernou tchyní, kterou před kamerou tolik nenáviděl.

Herečka Eva Tauchenová (†79) totiž v roce 2003 zemřela a už by to bez ní nebylo ono. Celá postava Lea Kohna se vlastně točila především kolem nenávisti ke tchyni, tak by to pro herce nemělo takový smysl.

Rád na svou seriálovou tchyni ale vzpomíná, ve skutečnosti mezi nimi nepanoval žádný odpor, ba naopak! S herečkou si velmi rozuměli a dokázali se nad svými postavami pořádně zasmát.

„Ona byla tak bezvadná a hodná paní,“ smekl před kolegyní Laufer, který také tvrdí, že jeho skutečná tchyně byla velice hodná a laskavá. I když o soukromí nikdy nemluví, na maminku své manželky zavzpomíná rád.

„Já měl moc hodnou tchyni. Takovou bych přál každému,“ řekl se smíchem Josef. Ta už bohužel také zemřela, ale vzpomínek mu zůstalo nespočet. Teď mu především dělá starosti nemocná manželka, která na tom prý není zrovna nejlépe.

I ve svém věku je to pořád štramák.

I ve svém věku je to pořád štramák.

O své choti ale nikdy nemluvil a ani teď nechce udělat výjimku. Chce jí dopřát klid, aby se mohla soustředit na léčbu a nebyla rušena. Každý den za ní dochází do nemocnice a pečuje o ni s velkou láskou.

Na starosti všedních dní mu pomáhá zapomenout nový muzikál Kvítek mandragory v Divadle Broadway, kde hraje jednu z hlavních rolí. Mezi kolegy se cítí jako ryba ve vodě a nemusí myslet na starosti s péčí o nemocnou ženu.


Komentáře

Mohlo by vás zajímat