jít naiDNES.cz

Když se mě lidé ptali na zdraví, zpanikařil jsem! Josef Retarda přiznal psychickou nemoc

Ani Josef Carda boj s časem nevyhrává. | foto: Profimedia.cz

Herec známý z pořadu Tele Tele a ze seriálu Ohnivý kuře za poslední dobu hodně zhubl, až si jeho fanoušci a blízcí začali dělat starosti, jestli není Josef Carda (63) nemocný. Pro Expres známý komik promluvil o zdraví a jeho odpověď vás dost překvapí.

Herce Josefa Cardu Expres potkal před premiérou inscenace Hra, která se zvrtla v Divadle bez zábradlí, kde se zrovna připravoval na to, až ta velká chvíle vypukne. Kupodivu ale nervózní nebyl. 

„Zatím na mě nervozita ještě nepřišla, to se vždycky děje přibližně čtvrt hodinu před představením. To si pak pořád musím opakovat text. Žádný alkohol nepřichází v úvahu, jen si projíždím své repliky,“ rozpovídal se.

Viditelně zhubl, ale on sám necítí, že by měl nějaká kila dole, dokonce má mít stejnou váhu jako před lety. Přitom si o něj blízcí a fanoušci dělali starosti.

„Říkalo mi to hodně lidí, že jsem zhubl, ale já se tak opravdu necítím. Kvůli tomu jsem se vážil a žádný velký úbytek jsem nezaznamenal. Dokonce jsem radši kvůli tomu běžel k doktorovi,“ povídal dál.

A přiznal, že návštěva u lékaře to nebyla ojedinělá. Josef se totiž o sobe hodně bojí, přiznal dokonce těžkou nemoc, nikoliv fyzickou, ale psychickou.

Josef Carda hodně sešel.

Josef Carda na první pohled vypadá, že ztratil nějaké to kilo.

„Jsem hypochondr. Jakmile se mě lidi začali ptát na mé zdraví kvůli váze, hodně jsem zpanikařil a hned běžel na vyšetření, už jsem viděl ty nejčernější scénáře. A takhle to mám docela často,“ říkal s menší nadsázkou Carda. 

Sama hypochondrie, kdy si pacient vymýšlí různé nemoci, aby mohl chodit k lékaři, a až nezdravě se bojí o své zdraví, je také závažné onemocnění.

Když překročí hranice, nastupují pak terapie a v hraničním případě i medikace.

Fotogalerie

Premium

Nikdo dodnes neví, kolik těch holek zůstalo zakopaných. Starosta Dubí vzpomíná

„Devadesátky“ a přelom tisíciletí byly v Dubí na Teplicku divoká léta. Řádili tu pasáci prostitutek a mafiáni. Město se...

Premium

Jakub Šural: Snažím se, aby na mě brácha mohl být hrdý

Přes půl roku uplynulo od toho 29. dubna, kdy fotbalový svět přišel o Josefa Šurala a Jakub Šural, obránce Zbrojovky...

Premium

Kořeněná jídla ani káva neškodí, vyvrací profesor Tesař letité mýty

Kola je pro ledviny hrob. Nejlepší je nesolit a nejíst ostrá exotická jídla. Alkohol dokáže „propít“ ledviny, které je...

Komentáře

Mohlo by vás zajímat