Premium

Jordan Haj ve Tváři: Na začátku byl jako raketa, teď se už trochu nudí

15. listopadu 2020
Tvoje tvář má známý hlas. Show, do které se v posledních letech chodí, když se chcete rychle proslavit nebo obnovit zašlou slávu. Má to ale výjimky. Tou letošní je Jordan Haj. Na začátku byl jako raketa, teď už je na něm vidět, že se začal nudit.

Při vyslovení jeho jména všechny hned napadne Emma Smetana. Ta je životní partnerkou Jordana Haje a vychovávají spolu dceru Lennon Marlene. Jordan je nejen partner, ale i umělec každým coulem.

To mimochodem předvádí každou sobotu v show Tvoje tvář má známý hlas. Jeho Jiří Korn z desátého dílu byl nepřekonatelný, a ačkoliv nemohl předvést velkolepou show, jevištní minimalismus povznesl na jinou úroveň.

V posledních dílech je na něm ale vidět, že se trošku začal nudit. Zatímco hned v prvním díle vletěl na pódium a předvedl nepřekonatelného Bruna Marse a bylo na něm vidět, že si vystoupení doslova užívá, z jeho chování v posledních týdnech je cítit rezignace. 

Otázkou je, zda je to poruchou pozornosti s hyperaktivitou, čímž Haj trpí a nezastírá to, nebo ho Tvář začala nudit. A je to možná i logický vývoj. Zatímco například Andrea Kalousová neustále překračuje své hlasové i pohybové možnosti, Haj rozhodně nemá možnost se už kam posunout. Podle toho také vypadá i jeho příprava na vystoupení. 

Vrchol svého snažení tak předvedl v polovině října, kdy jako Amy Winehouse poprvé a naposledy vyhrál v bodování. Rezignaci z něj musí cítit i porota. Ačkoliv Haje neustále chválí, je až šestý v pořadí. A není to tím, že by neměl na lepší hodnocení. Jenom se málo snaží. 

Haj si v průběhu show možná začal uvědomovat, že je tam opravdu jenom omylem. Je to sice možná super způsob, jak nastartovat sólovou kariéru, o což se v posledních měsících snaží, je ale show Tvoje tvář má známý hlas způsob, jak toho chce docílit? 

Od začátku je jasné, že v show je omylem. A to rozhodně ne kvůli nedostatku talentu. Jordan vystudoval DAMU, obor herectví činoherního divadla, a teď se snad nikoho nedotkneme, ale do show, která sklouzává k obyčejnému karaoke, se zkrátka nehodí. A to si, zdá se, v posledních týdnech uvědomuje i sám Haj, což je zřejmé i z jeho instagramového účtu.

Zatímco ostatní soutěžící zásobují své fanoušky zákulisními informacemi, z Jordanova účtu byste jenom těžko odhadli, že je součástí show. Jeho místo je jinde. Ať je to sólová dráha, nebo cokoliv jiného, čemu se bude chtít Jordan věnovat. Rozhodně to není interpretace cizích písní. Na to si dovolíme troufnout říci, že je až moc komplexní umělec a jeho místo je jinde. 

Fotogalerie

O čem sní tvůj e-mail?

Šéfredaktor pro tebe každý čtvrtek vybere ty největší pecky a kauzy, které ti nesmí uniknout

Hodnocení článku

Hlasování skončilo

Čtenáři hlasovali do 10:00 pondělí 15. března 2021. Anketa je uzavřena.

  • 21
  • 21
  • 13
  • 13
  • 13
  • 11
Komentáře