jít naiDNES.cz

Zelenková promluvila o spolupráci s Gottem: Nebyla jsem jen Karlovo křoví

Jitka Zelenková zavzpomínala na časy strávené v kapele Karla Gotta. | foto: Koláž Expres/Profimedia

Karel Gott slaví osmasedmdesáté narozeniny. Jak na Mistra vzpomíná jeho dlouholetá hudební souputnice Jitka Zelenková? „Nelituji ani jedné vteřiny s ním,“ řekla Expresu.

Jitka Zelenková (67) strávila v doprovodné dívčí kapele Karla Gotta 14 let. Zprvu v ní vystupovala jako vokalistka, později po Karlově boku i jako sólistka: „Rozhodně mi spolupráce s Karlem Gottem velice, velice pomohla. Především v profesionalitě, přístupu a tvrdé práci,“ svěřila se Expresu.

Že by si však v té době připadala nedoceněná, jak to cítila další z Gottových vokalistek Jana Kocianová, odmítá: „Slovo křoví vymysleli Češi, sbor ale nemůže dělat každý. Nelituji ani jedné vteřiny.“

Období spolupráce s Gottem si prostě nemůže vynachválit.

„Díky Karlově popularitě jsme vystupovali na „Západě“ ve vyprodaných koncertních halách. Byla to dlouhá turné, tvrdá práce, tisíce kilometrů autobusem, ale zároveň nám to dávalo radost, energii a lásku, prožili jsme hodně legrace, měli jsme zážitky. Nepamatuji si, že bychom se jedinkrát pohádali. Karel se snad ani hádat neumí.“

V Gottově kapele vystupovala Zelenková 14 let.

V Gottově kapele vystupovala Zelenková 14 let.

Během doby, co Zelenková zpívala s Gottem, pracovala současně také na své sólové dráze. V roce 1980 vydala své první sólové album, kterých ve svém životě nahrála celkem sedmnáct a během pár let se vyšplhala na špici české populární hudby.

S Gottem se však vídá dodnes.

Oba hudebníky pojí velké přátelství.

Oba hudebníky pojí velké přátelství.

„S Karlem nejenom, že jsme v kontaktu, ale čas od času se potkáváme i na jevišti. Z toho mám vždy velkou radost a těším se na to. V tuto chvíli je ale nejdůležitější, aby se mu udrželo zdraví natolik, aby si mohl vychutnávat radosti života a rodinné pohody. K narozeninám přeji Karlovi jen to nejlepší,“ uzavřela Jitka.

Podle našich informací bude Gott slavit své narozeniny v kruhu rodinném. Žádnou velkolepou party nechystá.

Fotogalerie

Ohodnoťte článek
Hlasování skončilo

Čtenáři hlasovali do 12:29 sobota 11. listopadu 2017. Anketa je uzavřena.

 • Super
  20
 • Haha
  15
 • Trapas
  12
 • Cože
  9
 • Sladký
  9
 • Tvl
  8
Komentáře