Čvančarová kašle na role femme fatale, ty komediální jí sedí mnohem víc

Vyplatilo se počkat! Jitku Čvančarovou (40) léta obsazovali do rolí, v níž vynikl hlavně její sex-appeal, vnady a pronikavý, tak trochu tajemný pohled živočišné femme fatale. Hezky se na ni dívalo, zároveň to ale byla hrozná nuda. Postupem času začaly přibývat i náročnější role, v nichž vynikl její komediální talent. A ten je, soudě dle seriálu Most!, opravdu mimořádný!

I když je jí postava maloměšťačky Ilony na hony vzdálená, dokázala si k ní vytvořit vztah a vykřesat maximum. Ženy takového typu nazývá jako fifiny a má na ně jasný názor. „Ilona je trapná, příšerná, iritující a pitomá blbka. Je vulgární a pořád křičí. Ale neskutečně mě to bavilo,“ popsala na Instagramu Jitka Čvančarová

Kvůli roli výrazně změnila vizáž, v seriálu Most! jsou jejím hlavním poznávacím znamením řádně promelírované lokny, jasný důkaz „severočeského blahobytu“.

„Nebude se líbit všem! Je to ten typ, který buď milujete, nebo nenávidíte. Jestli se u toho zasmějete, jestli si u toho odpočinete, jupí. A vězte, teď to teprve začne!“ zvala Jitka k dalším dílům. Ty opravdu neztrácejí dech ani vtip, a tak se Most!, v němž Čvančarová exceluje po boku svého skutečného expartnera Martina Hofmanna, dost možná zařadí k nejvtipnějším počinům letošního televizního roku.

Herečka má poslední dobou na role vůbec štěstí. Ostudu si neuřízla ani v seriálu Doktor Martin, kde si zahrála učitelku Lídu, jež se zakouká do doktora Martina v podání Miroslava Donutila. „Je to taková přátelská bytost. Spravedlivá, tmelící… Místní učitelka, která se po čase stane ředitelkou. Má ráda děti, snaží se jim jít příkladem i svým životem. Je to taková typicky kladná postava,“ řekla o své roli Jitka.

Povedená byla i její role falešné kartářky v třetí řadě mysteriózní série Labyrint. Čvančarové přistanou role s komediálním nádechem, ať už kladné, nebo ty zápornější. Posadit ji do křesla, obléct ji do svůdných šatů nebo přiléhavého topu a čekat, co na to divák, to je rezignace na scenáristickou práci a zašlapávání jejího talentu do země. Ve finále tím obě strany jen ztrácejí cenné body a čas.

Příkladem za všechny je třeba seriál Život a doba soudce A. K., kde ztvárnila psychoterapeutku. Ta zpovídá Davida Švehlíka, těžce pracujícího a nejrůznější osobní problémy řešícího muže na straně spravedlnosti a zákona. Jitka „svůdně“ přivírající oči, dramatické pomlky ve větách, dlouhé záběry... 

V inscenaci Tchyně a uzený hrála nespoutanou mladou dámu, která boří mýty a konvence a hlavně se stále točí kolem ženatého Martina Trnavského. Ani tady ale příliš nezazářila, protože scénář prvoplánově „tlačil na její sexy pilu“.

Pozornost si naopak zaslouží Jitka Čvančarová v nedoceněném seriálu Dokonalý svět, který tak trochu předběhl svou dobu. 

Její zpovykaná, v mnoha ohledech povrchní Michelle Pavlíková, která pod slupkou ironické, arogantní světačky a snobky skrývá nejistou holku toužící nejen po drahých kabelkách, ale hlavně po lásce, neměla chybu. Však se taky její hlášky staly rychle legendárními a dodnes z nich fanoušci herečky i zmíněného seriálu žijí a čerpají.

„Já mám v hlavě módu, ona přesnídávky,“ pálí Michelle ostrými.

„Prosím tě mlč a buď hezká!“ pokračuje v salvě upřímnosti a sarkasmu.

Fotogalerie

Komentáře

Mohlo by vás zajímat