jít naiDNES.cz

Čvančarová na sebe vylila kalamář? Víme, komu se stala herečka plátnem!

Jitka Čvančarová se pod rukama Lukáše Musila, známého jako Musa, změnila k nepoznání. V rámci Designbloku představila hned několik jeho dílek. | foto: Koláž Expres.cz

Stále populárnější Designblok, který letos slaví dvacáté narozeniny, je v plném proudu a o zajímavé modely není nouze. Jednu z největších umělecko-společenských událostí sezony nepodcenila ani Jitka Čvančarová (40). Ta se na pražském Výstavišti blýskla hned v několika modelech. Zaujaly ale hlavně kresby, které zdobily její obličej.

Autorem kreseb, které Jitka Čvančarová využila v rámci večera, kdy hrála hlavní roli kreativita hostů, je Lukáš Musil, který tvoří pod uměleckým jménem Musa. Nadějný hokejový reprezentant, který hokejku pověsil na hřebík a vyměnil ji za tetovací jehlu, se v umělecké sféře našel. 

Musil ale v rámci Designbloku neměl na starost jen Jitčino  „večerní líčení“, ve spolupráci s návrhářkou Liběnou Rochovou pak pro organizaci Debra vytvořili speciální kolekci Nadotek na podporu pacientů s nemocí motýlích křídel. Kromě toho tu má ještě své autorské instalace a další projekty.

„Liběnino nadšení do projektu a poctivost, s jakou k němu přistupuje, je důvodem, proč jsem se i já cítil při práci na kolekci ve svém živlu. Jsem moc rád, že moje tvorba může přímo pomoci. Člověk není najednou jen sám za sebe, ale stojí i za těmi, pro které to dělá. Pokud naše práce má někdy smysl, je to jednoznačně právě v tomto případě,“ nechal se slyšet Musa.

„Nemoc motýlích křídel postihuje zejména kůži a sliznice. Jsou tak křehké, že stačí i mírný tlak nebo dotek švů oblečení, aby se na nich tvořily otevřené rány a puchýře, které se potom dlouho a obtížně hojí,“ prozradila herečka. 

Právě na nákup šetrných krycích materiálů, hojivých krémů nebo speciální výživy, kterou mohou lidé s nemocí motýlích křídel polknout, aniž by si potrhali jícen, bude použit výtěžek z prodeje kolekce Nadotek,“ vysvětluje Jitka Čvančarová. Ta je už devět let patronkou organizace Debra ČR, která podporuje pacienty se zmíněnou nemocí a stará se také o osvětu.

Fotogalerie

Ohodnoťte článek
Hlasování skončilo

Čtenáři hlasovali do 15:40 22. února 2019. Anketa je uzavřena.

 • Super
  17
 • Trapas
  13
 • Tvl
  13
 • Cože
  9
 • Sladký
  8
 • Haha
  5
Komentáře