jít naiDNES.cz

Rok a půl jsme nebyli s manželem sami! Jitce Boho dává kojení zabrat

Jitka s manželem Lukášem oslavila své páteční narozeniny. Dceru nechala poprvé doma a užila si pořádný večírek. | foto: Arthur Koff

Modelka Jitka Boho (25) na podzim roku 2015 porodila své první dítě, dceru Rosálku. Z malého miminka je tak momentálně pořádně čiperná holčička a chtělo by se říct, že má modelka po starostech s kojením. Jenže jak přiznala, její dcera se mléka stále nechce vzdát.

Když dítě překlene první rok svého života, maminkám začíná alespoň trochu klidnější období. Děti je v noci nebudí kvůli mléku a ony tak mohou trochu více spát.

O tom však může nechat zdát modelka Jitka Boho, která během charitativní akce přiznala, že svou dceru stále kojí. „Je to trochu náročné. Někdy jsem na pokraji sil, ale musím to zvládnout,“ říká kráska, která za celý rok a půl nebyla kvůli kojení s manželem přes noc sama.

„Ještě jsme nezkoušeli být přes noc pryč. To by asi Rosálka bez mlíčka nedala a koneckonců, já bez malé taky ne,“ uvedla dále Boho s tím, že se bojí dceru přestat kojit.

Odborníci přitom doporučují do prvních narozenin dítěte přestat. „To, že je dítě nespokojené a dává najevo svou nevoli, neznamená, že mu dáme za pravdu. To je úkol pro matku, aby situaci zvládla a neustoupila. Když požadavkům dítěte ustoupí a pokaždé povolí, bude se situace opakovat pořád dokola,“ uvedl dokonce pro iDNES.cz Adam Suchý z kliniky psychiatrie fakultní nemocnice v Olomouci.

Jitka s manželem mají alespoň jedno zdravé miminko.

Manžel Jitky a dcera Rosálka.

Modelka tak bude muset dát veškeré emoce stranou a protrpět několik ubrečených nocí, aby už brzy měla alespoň o starost méně a mohla si trochu odpočinout.

Fotogalerie

Ohodnoťte článek
Hlasování skončilo

Čtenáři hlasovali do 5:00 9. července 2017. Anketa je uzavřena.

 • Trapas
  38
 • Tvl
  18
 • Super
  7
 • Haha
  7
 • Cože
  7
 • Sladký
  5
Premium

Test kebabů: Hovězí maso, které nedávno ještě kdákalo, i nadměrné množství soli

Orientální kebab by mohl být zdravější alternativou smažených hamburgerů a hranolků. Jenže to by musel být připravován...

Premium

Tajemství zdraví je ukryto v mezilidských vztazích, tvrdí psycholog Ptáček

Jakým způsobem žijeme a přistupujeme ke svému okolí, máme vlastně z velké části předurčené. Ovlivnit nás může nejen...

Premium

Nikdo dodnes neví, kolik těch holek zůstalo zakopaných. Starosta Dubí vzpomíná

„Devadesátky“ a přelom tisíciletí byly v Dubí na Teplicku divoká léta. Řádili tu pasáci prostitutek a mafiáni. Město se...

Komentáře

Mohlo by vás zajímat