Pátek 14. června 2024, svátek má Roland
 • Premium

  Získejte všechny články
  jen za 89 Kč/měsíc

 • schránka
 • Přihlásit Můj účet

 • Zprávy
 • Celebrity
 • Jen pro muže
 • Sport
 • Video
 • Podcasty
 • Antiyoutuber
 • jít naiDNES.cz

  Jiří Strach v roli pohádkového neexperta na hokej baví veřejnost. Krátké, vtipné, chytré, říkají lidé

  Právě probíhající Mistrovství světa v hokeji, které se koná v Praze a Ostravě, má novou nečekanou reklamní hvězdu. Stal se jí oblíbený režisér Jiří Strach (50), jenž propůjčil svou tvář tradičnímu sponzorovi české repre, tedy Škoda Auto. A jejich „domácí hokejová pohádka“ slaví u fanoušků úspěch.

  Hokejové reklamy bývají obecně povedené a jen málokdy se stane, že nezaujmou oko nejen nadšeného sportovního fanouška, ale i uživatele sociálních sítí, kdy se k nim dostanou skrze algoritmy a vlastní viralitou.

  Škoda Auto, která tradičně sponzoruje český hokej, má nadto velký dosah sama o sobě, proto nové reklamy s Jiřím Strachem, jenž je nečekanou tváří hokeje, nemohou skoro nikomu uniknout.

  Jiří Strach
  Jiří Strach v reklamě na český hokej.

  Heslo letošního šampionátu je podle společnosti „domácí hokejová pohádka“ a kdo by se k němu hodil lépe, než nejpohádkovější režisér, jenž slavil obrovské úspěchy s Andělem Páně a údajně se nebrání ani třetímu pokračování.

  Tvůrci reklamy vsadili na slovní hříčky spojené s náboženskou tématikou jeho dvou pohádek, s hovorovou češtinou a se jmény hokejových hráčů jako například trenér Roman Rulík a odkaz jména na bylinu rulík zlomocný nebo tradičních Sedmero krkavců a „ptačí“ jména slavných hráčů.

  Na zápas s Norskem si Táňa připravila něco speciálního.
  Sledujte hokejové klání. VS
  #skoda #skodacr #iihf24 #hokej #domacihokejovapohadka #ceskynarodak #ceskyhokej #mistrovstvisveta #hokej24

  10. května 2024 v 23:27, příspěvek archivován: 13. května 2024 v 17:26

  Krátké šoty, kdy Jiří Strach vystupuje ve své nezaměnitelné bundě, ale velmi netradiční roli, se setkávají na sociálních sítích s úspěchem a jakási naivní komičnost dvou hokejových amatérů, kteří se snaží o elektronickou tužku, obrannou sestavu nebo obyčejné zastrašení soupeře, baví nejvíc asi právě ty, kdo hokeji nerozumí, ale i tak se dívají na mistrovství světa kvůli obyčejnému fandění a sportovní zábavě.

  Česko:Finsko Ať je obrana vyztužená a tým bez přelétavých jedinců!
  #skoda #skodacr #iihf24 #hokej #domacihokejovapohadka #ceskynarodak #ceskyhokej #mistrovstvisveta #hokej24

  7. května 2024 v 16:19, příspěvek archivován: 13. května 2024 v 17:29

  „Nikdy bych neřekla, že budu ráda koukat na hokejové reklamy, škoda, že Škoda nemá tyto reklamy v televizi,“ nebo „už dlouho jsme neměli tak povedené reklamy na mistrovství,“ jsou komentáře, které se pod videi se Strachem jen hemží.

  Fotogalerie

  Chantal Poullain na křtu nové knihy Chantal: Život na kolotoči