Nezvěstný Pomeje: Je na prášcích, bez hlasivek, s rozsekanou kyčlí a pije

Dva dny strachu si prožili příbuzní a přátelé Jiřího Pomejeho. Ten totiž v pátek odpoledne odešel ze svého bydliště a domů se již nevrátil. Nikdo se mu navíc nemohl dovolat, protože si mobilní telefon nechal doma. Už při odchodu byla jeho mysl v takovém stavu, že si místo něj do kapsy vzal ovladač od televize!

Ještě ke konci minulého týdne to sice vypadalo, že se Jiří Pomeje dává dohromady a chce bojovat o svou dcerku, v pátek se ale vše zkazilo. Podle exkluzivních informací Expresu se dokonce na dva dny ztratil. „Od pátku do neděle byl nezvěstný. Nikdo nevěděl, kde je. Podle jeho spolubydlícího je v takovém deliriu, že o sobě vůbec neví. Vždycky si vezme plato ibalginu a na to chlastá,“ sdělil nám zdroj obeznámený s psychickým stavem zkrachovalého producenta.

Pomeje měl být dokonce prý v takovém stavu, že si dálkový ovladač od televize spletl s mobilem. I proto se mu nikdo nemohl dovolat. Našli ho až v neděli večer. „Pavel Pásek úplně šílel. Nakonec ho našli v jeho putyce na Břevnově. Jirka vůbec nevěděl, který je den,“ pokračuje náš zdroj.

Do Prahy měl podle našich informací přijet i Pomejeho tatínek, který se dokonce měl potkat s Pavlem Páskem.

„Shání společně nějaké zařízení, kam by ho umístili. Pokud on ale bezprostředně neohrožuje sebe nebo někoho jiného, tak ho proti jeho vůli nemůžou zavřít. Jirkovi, kterého znám ještě z dob, kdy žil s Michaelou Kuklovou, ale nikdo nepomůže. On se totiž neustále cítí ublížený. Navíc si nikdy nic neudělá. Už stokrát skákal z Nuseláku, stokrát si podřezával žíly. Nikdy si nic neudělá, to všichni vědí,“ říká náš zdroj s tím, že hůl nad ním začíná lámat i jeho věčný kamarád Pavel Pásek.

„Ten je z něj na mrtvici. Dal mu tolik možností a šancí. Den před natáčením Kameňáku mu Jirka zavolal, že nepůjde. Měl mít pět natáčecích dní za padesát tisíc korun. On nechce nic dělat. A také nemusí. Byt, jídlo, cigarety a peníze má od Páska, takže pracovat nemusí. Kdyby chtěl, tak mu Pásek dá práci v produkci a mohl pracovat. On ale nechce. Je to parazit,“ uzavřel náš zdroj.

Jeho slova potvrzuje i sám Pavel Pásek.

„Teď jsem právě domluvil s odmašťovnou. Hledám zařízení, kam bychom ho dali. Není to ale p*del. Nemůžu tam posadit čtyřiapadesátiletého frajera a zabouchat na dveře, že ho tam předávám. Existuje ale jedna finta, která by nám to umožnila. On ale když vystřízliví, tak podepíše revers a může jít pryč,“ vysvětluje Pomejeho nejlepší kamarád a věčný mecenáš Pavel Pásek.

Byl to právě on, kdo Pomejemu nabídl útočiště, když ho manželka Andrea vyhodila kvůli jeho závislosti na alkoholu z bytu, a je to on, kdo Pomejeho drží nad vodou posledních snad dvacet let.

„Je to můj byt a Jirka tam bydlí s bývalým majitelem bytu, který je po mrtvici. Ten se měl stěhovat pryč, ale jelikož jsem tam nastěhoval Pomíka, tak jsem ho tam nechal, aby tam nebyl sám. Nejraději bych je ale vystěhoval oba,“ říká na rovinu Pásek s tím, že Pomejemu dává jen minimum peněz, a to jen na léky. Obratem ale přiznává, že netuší, zda si za ty peníze nekupuje alkohol.

„Nemůžu ho furt hlídat,“ říká Pásek. Ten nejlíp ví, že nejde o otázku posledních dní, ale měsíců, možná let. „On je závislý na lécích a alkoholu delší dobu. Už během manželství byl. Ta nemoc ho sundala definitivně. Teď má zase něco s nohou, tak hledáme ortopeda. Je to s ním jako se sedmiletým dítětem. Jsme ale kámoši, tak mu pomáhám. Když na něj řvu, je to kvůli tomu, že je to kámoš. Jinak bych šel do p*dele,“ vysvětluje majitel kasin a producent.

Ačkoliv ví, že by se měl jeho kamarád pokusit postavit na vlastní nohy, přiznává, že mu nepřestane pomáhat. Níž prý už spadnout nemůže. „Je na prášcích, na chlastu, bez hlasivek, s rozsekanou kyčlí. Níž to nejde. Leda by mu tu nohu uřízli,“ dodává Pásek.

Toho jsme se také zeptali, zda se nebojí, že Pomeje spáchá sebevraždu. A jeho odpověď nás překvapila. „On je sám sobě nebezpečný. Nejhorší jsou lidi, kteří o tom nemluví. To je nejvážnější hrozba,“ uzavřel Pásek, který nám do telefonu přiznal, že jede za Pomejem. „Doufám, že s ním budu moct mluvit,“ uzavřel.

Tak jsme zvědaví, jak tohle dopadne. Dokáže se Jiří Pomeje znovu postavit na nohy, nebo dopadne jako jeho druhá manželka Iveta Bartošová, která dobrovolně svůj život ukončila skokem pod jedoucí vlak? Nejbližší se bojí nejhoršího.

Ohodnoťte článek
Hlasování skončilo

Čtenáři hlasovali do 20:18 12. března 2019. Anketa je uzavřena.

 • Trapas
  38
 • Tvl
  32
 • Super
  16
 • Haha
  15
 • Cože
  13
 • Sladký
  10
Komentáře