Sobota 13. dubna 2024, svátek má Aleš

 • Zprávy
 • Celebrity
 • Jen pro muže
 • Sport
 • Video
 • Podcasty
 • Antiyoutuber
 • jít naiDNES.cz

  Krimi série Metoda Markovič: Hojer sklízí úspěch! Skvělé obsazení i děj, jásají diváci

  Seriál Metoda Markovič: Hojer sklízí nemalý úspěch | foto: TV Nova

  Nová kriminální série Metoda Markovič: Hojer z dílny Voyo Originál sklízí nemalé úspěchy. Že si diváci skutečný příběh o legendárním kriminalistovi Jiřím Markoviči a jeho výjimečném vztahu se sériovým vrahem Ladislavem Hojerem zamilovali, dosvědčují nejen pozitivní ohlasy, ale i vysoké hodnocení na ČSFD.

  Koncem ledna si nová série Metoda Markovič: Hojer odbyla svoji premiéru. V šesti dílech se diváci mohou seznámit s reálnou policejní prací v tehdejším ČSSR a především s opravdovým příběhem o legendárním kriminalistovu Jiřím Markoviči (†79).

  Někdejší šéf pražské mordparty proslul vyřešením slavných případů, pozoruhodný byl však i jeho výjimečný vztah se sériovým vrahem Ladislavem Hojerem, který má na svědomí několik děsivých vražd.

  „S obviněnými jsem hrál vždycky na rovinu. Je to podle mě lepší. Ale když vám obviněný věří absolutně, je to hrůza! Láďa brzy ztratil oba rodiče, proto se na mě dost upnul. Když jsme se vraceli z rekonstrukce vraždy na Slovensku, položil mi v autě hlavu na rameno a usnul. Jeho advokát to sledoval s úžasem!“ popsal v knize Markovič, který nakonec Hojera de facto poslal na šibenici.

  Příběh o silném poutu mezi legendárním vyšetřovatelem a sériovým vrahem si získal srdce mnoha diváků, kteří si ho na sociálních sítích nemohou vynachválit. Velké komplimenty sklízí také představitel Markoviče Petr Lněnička a Petr Uhlík, který ztvárnil postavu Hojera.

  Petr Uhlík coby Ladislav Hojer.

  „Tenhle seriál je jako zjevení, úplně jako by byl natočen tenkrát. Skvělí herci, rekvizity, interiéry a ten herec, co hraje Hojera, to byl včera úplně super výkon! Moc se těším na další díly,“ uvedla divačka Lidia. „Moc se mi to líbí. Markovič naprosto skvěle zahraný, jako bych ho viděla,“ zněl další komentář.

  Představitel Markoviče Petr Lněnička

  Zajímavostí je, že Petr Lněnička musel kvůli své roli přibrat 10 kilo. Petr Uhlík do role Hojera naopak 10 kilo zhubl. Uhlík navíc Petr přišel na casting již stylizovaný do Hojera a všechny tím naprosto uchvátil.

  Petr Uhlík se v současné době objevuje také v seriálu Adikts či nekonečném seriálu Ulice. Zdá se, že o tomto talentovaném herci ještě hodně uslyšíme.

  Fotogalerie