jít naiDNES.cz

Prostitutka Evička z filmu Bony a klid na svatbě Langmajera: Pořád je to kus!

Veronika Jeníková s věkem neztrácí své kouzlo! | foto: Koláž ExpresuProfimedia.cz

Na rádoby utajované svatbě Jiřího Langmajera (53) a Adély Gondíkové (45) se objevilo mnoho známých tváří. Do Kostelce u Křížků dorazila například herečka Veronika Jeníková (55). Ta sice dnes už není tolik „na očích“, ale česká veřejnost si ji pamatuje kvůli dvěma rolím. V kultovním snímku Bony a klid ztvárnila roli vnadné prostitutky Evičky a v seriálu Ordinace v růžové zahradě si zase zahrála naivní sestřičku Vendulku.

Veronika Jeníková byla na svatbě očividně v dobré náladě. Rozdávala úsměvy na všechny strany a společnost dalších herců si náramně užívala.

Na svatbu Jiřího Langmajera a Adély Gondíkové zvolila velice pohodlný outfit. Měla na sobě bílou sukni a kostkovanou košili uvázanou nad pupíkem.

Pro novomanžele Veronika přivezla i menší dárek v podobě rychlovarné konvice značky Sencor. 

Novomanželům přinesla jako svatební dar rychlovarnou konvici.

Novomanželům přinesla jako svatební dar rychlovarnou konvici.

Šlo patrně o domluvený vtípek, jelikož stejný dárek přinesli i ostatní hosté. Novomanželé navíc ve svatebním oznámení avizovali, že nic nechtějí, protože vše mají. Nepohrdli by prý ale finančním darem.

„Pokud byste nás chtěli něčím obdarovat, udělá nám radost, přispějete-li jakoukoliv částkou na naši svatební cestu,“ uvedla zamilovaná dvojice.

Novomanželům přinesla jako svatební dar rychlovarnou konvici.

Představitelka prostitutky Evičky je stále kus!

Veronika Jeníková se s Jiřím Langmajerem potkala v seriálu Ordinace v růžové zahradě. On zde ztvárnil arogantního a drsného doktora Hrušku, ona zase naivní a roztomilou sestřičku Vendulku. Ani jeden z nich už v seriálu nepůsobí.

Veronika Jeníková coby sestřička Vendulka v seriálu Ordinace v růžové zahradě.

Veronika Jeníková coby sestřička Vendulka v seriálu Ordinace v růžové zahradě

Jeníkovou si lidé ale pamatují také kvůli její roli v kultovním snímku Bony a klid. V něm si zahrála prostitutku Evičku a odnesla si tehdy přezdívku „Evička tričko“. 

V minulosti několikrát přiznala, že se jí příliš nelíbí, když na ni lidé pohlížejí jako na filmovou prostitutku.

Ve filmu se tehdy odmítla svléknout. I tak jí ale zůstala nálepka herečky, která se nahoty nebojí. Ve svých 16 letech totiž ukázala svá obří prsa ve filmu Karla Kachyni Pozor, vizita!, kde si zahrála partnerku Rudolfa Hrušínského.

Veronika ukázala své poklady ve filmu Bony a klid.

Veronika ukázala své poklady ve filmu Karla Kachyni.

Režiséra tehdy přemlouvala, aby svlékací scénu nemusela absolvovat. Kachyňa byl ale neoblomný...

„Strašně jsem se styděla. Měla jsem z toho takové trauma, že jsem svoji maminku dvakrát vyštvala na Barrandov za panem Kachyňou, aby ho přesvědčila, že tam ta scéna být nemusí,“ řekla před časem pro Blesk.cz Veronika.

Ve filmu pak předvedla několikavteřinový striptýz. 

„Teď už to beru spíš jako takovou legrační scénu, jak šestnáctiletá boubelatá holka shodí nemocniční košilku a na vteřinu vystrčí zadek,“ vzpomíná herečka, která by i ve svých 55 letech menším striptýzem jistě potěšila mnoho mužů.

Fotogalerie

Komentáře