Neděle 20. září 2020, svátek má Oleg
 • schránka
 • Přihlásit Můj účet
EXPRES

 • Zprávy
 • Celebrity
 • Jen pro muže
 • Sport
 • Video
 • jít naiDNES.cz

  Osobní tragédie Hanky Krampolové: Její problémy odstartoval potrat v sedmém měsíci

  Život Hanky Krampolové byl v posledních letech jako na horské dráze. Ze všech sil se snažila postavit na vlastní nohy a být soběstačná, pravidelně ale končila v péči lékařů v psychiatrické léčebně v Bohnicích, kde jí pomáhali nejen se závislostí na cigaretách, ale také údajně na alkoholu a utišujících lécích. Zárodek jejího trápení byl příliš hluboký. Vše začalo před téměř třiceti lety, když v sedmém měsíci potratila vytouženou dcerku.

  Když jste se Jiřího Krampola (82) a jeho ženy v posledních letech zeptali na její zdravotní stav, jednohlasně tvrdili, že všechna její trápení jsou důsledkem několika zlomenin, které v minulosti utrpěla. 

  Vše ale začalo mnohem dříve, a to před téměř čtvrt stoletím, kdy Krampolovi čekali tolik vytouženou holčičku. Tu ale paní Hanka bohužel nedonosila. 

  „Moje problémy odstartoval potrat. Nebýt ho, mám dnes už sedmnáctiletou holčičku,“ svěřila se před sedmi lety Krampolová, která popsala, jak k neštěstí došlo.

  „S Jirkou jsem si moc přála dítě. Dlouho jsme se o něj pokoušeli a nedařilo se. Nakonec jsem v pětatřiceti letech otěhotněla, ale dopadlo to bohužel strašně. V sedmém měsíci těhotenství chtěli doktoři z plodové vody zjistit, jestli bude miminko zdravé. Dnes se po takovém zákroku nechávají maminky v nemocnici i několik dní na pozorování, ale oni mě po tom vpichu pustili. Odjela jsem k mámě, udělalo se mi u ní špatně a praskla mi plodová voda. Maminka volala záchranku, jenže v nemocnici si mě týden nevšímali, a to ani poté, co jsem je po nějaké době pobytu upozornila, že už tři dny necítím pohyby,“ vzpomínala na hrůzné okamžiky Hanka pro server Super.cz.

  Následně měla dostat vysoké horečky a až poté měla dostat potřebnou lékařskou pomoc. Už ale bylo pozdě.

  „Rychle mi vyvolávali porod, bohužel na svět přišla mrtvá holčička. Když jsem se ptala, co s ní bude, odpověděli mi, že půjde na pitevnu. Od té doby jsem o sobě tři dny nevěděla, umírala jsem, a aby také ne, když jsem v sobě nosila týden mrtvý plod. Jak mě v tom stavu uviděl Jiříček, složil se,“ vzpomínala Krampolová, která musela v péči lékařů zůstat dlouhý měsíc. Se smrtí své dcery se nikdy nevyrovnala a vinila z ní lékaře.

  „Kdyby mi hned po převozu udělali ultrazvuk, malou by zachránili. Dlouho jsem se z toho nemohla vzpamatovat a na miminka jsem se nemohla vůbec podívat, protože to hrozně bolelo u srdce. Ani mluvit jsem o tom s nikým nedokázala. Když teď doma ležím se zlomenou nohou, mám moře času, tak se mi to vrací. Uvědomuju si, že moje průšvihy, třeba ty po smrti maminky, sice doprovázely alkohol a prášky, takže jsem byla v jednu chvíli horší než Bartošová, ale odstartovalo to už tehdy tím nejhorším zážitkem v mém životě. Od té doby jsem labilnější,“ přiznala se před sedmi lety Krampolová.

  Vleklé zdravotní komplikace Hanky Krampolové (†59) začaly před třemi lety, kdy si měla namixovat koktejl z prášků a alkoholu. Tehdy skončila na několik dní v bohnické psychiatrické léčebně a lékaři jí řekli, že pokud bude pít, umře.

  Nebylo to ale naposledy, co Krampolová byla v léčebně. Naposledy si ji z Bohnic Krampol vyzvedl na konci dubna, strávila tam dlouhé tři měsíce. V posledním rozhovoru pro Expres ale přiznala, že už se cítí mnohem lépe, a těšila se na letní dovolenou a výlety s manželem.

  V pondělí v 18:30 ale zemřela náhle ve svém bytě před svým manželem, když se jí udělalo špatně po jídle, zřejmě jí praskl vřed a došlo k fatální ztrátě krve.

  Fotogalerie

  V Česku jsou houbařské žně. Podívejte se, kde rostou nejvíc

  Premium Když zaprší a pak se oteplí, přijdou houby, shodují se mykologové. A opravdu přišly. Nejvíc je hřibů smrkových. Velké...

  Když ne jeho, tak aspoň jeho dítě! Psycholog Šmolka nejen o zoufalých milenkách

  Premium Ve třiceti už se neprovdáš. Věta, kterou kdysi běžně slýchaly dívky nad třicet let, považované už za staré panny. Dnes...

  Nemá smysl sportovce zavírat do karantény, říká fyzioterapeut Kolář

  Premium Fyzioterapeut a léčitel slavných sportovců Pavel Kolář míní, že opatření proti viru jsou nekoncepční a budou mít dopady...

  Komentáře

  Mohlo by vás zajímat

  Vezmeme vás na titulní stranu
  Neděle 20. září 2020, svátek má Oleg
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
  EXPRES

 • Zprávy
 • Celebrity
 • Jen pro muže
 • Sport
 • Video
 • jít naiDNES.cz