Pátek 5. června 2020, svátek má Dobroslav
 • schránka
 • Přihlásit Můj účet
EXPRES

 • Zprávy
 • Celebrity
 • Jen pro muže
 • Sport
 • Video
 • jít naiDNES.cz

  Skromný život Jiřího Kajínka: Auto za 3,5 milionu a nákladné stěhování. Kde na to všechno bere?

  Na 23. květen 2017 Jiří Kajínek do konce svého života nezapomene. Právě v tento den díky milosti od prezidenta Miloše Zemana opustil brány věznice a stal se znovu svobodným mužem. Kdo by si ale pomyslel, že po tak dlouhé době bude na svobodě strádat, je na omylu. Expresu během rozhovoru přiznal, že si před časem dokonce pořídil nový Mercedes-Benz třídy S v plné výbavě za 3,5 milionu korun. Proto nám to nedalo a zeptali jsme se, čím se Kajínek, který o sobě tvrdí, že žije velmi skromně, živí?

  Otázka, která zajímá snad každého. Čím se Jiří Kajínek, který většinu svého života před uvězněním vykrádal byty, živí? Kdo sleduje jeho instagramový účet, ví, že Kajínek buď tráví volné chvíle na střelnici, nebo venčením svého milovaného pejska.

  „Čím se živím?“ zopakoval naši otázku Kajínek, který přijal naše pozvání na živý stream na Instagramu Expresu. „Píšu knihu, kterou bych rád vydal v listopadu, možná dřív. Je to pro mě práce. Pracuju na obnově řízení. Čím se živím? Jsem rentiér. Kdysi jsem hodně pracoval, dneska už nemusím. Takhle je to jednoduché,“ sdělil nám.

  „Já jsem přišel do vězení a neměl jsem žádné dluhy. Ostatní dluží mně, a proto když se na ně zeptáte, nikdo neví, kde jsou. Jsou lidi, co mi dluží peníze 25 let. Půjčili si ode mě na nějaký úrok, a kdyby mi to měli po těch letech zaplatit, nevěděl bych, co s těmi penězi dělat. Já ale žiju strašně skromně. Mám normální auto, jako každý druhý,“ tvrdil Kajínek během rozhovoru.

  Záhy se ale ukázalo, že zase tak skromně si nežije. Když jsme se ho zeptali, zda mu přijde Mercedes-Benz třídy E normální auto, svou odpovědí překvapil.

  „Já mám Mercedes-Benz třídy S. Éčko je plecháč. Na začátku jsem měl éčko, ale bolela mě z něj záda. Ujel jsem 300 kilometrů a musel jsem si pořídit esko, protože ujedu 700 kilometrů a záda mě nebolí. Všem doporučuju. Kdo máte možnost, doporučuju,“ říká muž, který před třemi lety neměl příliš velké naděje, že bude ještě někdy řídit.

  Nyní se spokojí pouze s tím nejlepším. Alespoň, co se aut týče.

   „Stálo 3,5 milionu. Mám takové, které má veškerou výbavu. Noční vidění, vše, na co si vzpomenete. Ale není to o tom, kolik to stálo. Já si skoro nic nekupuju, nebereu drogy, nekouřím, nepiju alkohol. Nějaké peníze utratím za jídlo, naftu a oblečení. Já ale neustále chodím ve stejných trikách, mám dvoje kalhoty, boty dostávám zdarma. Mám hromadu bot a nikdy jsem je neplatil,“ pochlubil se Kajínek s tím, proč by si v šedesáti letech takové auto nepořídil.

  „To je jediné, že si to užívám. Auto je jenom auto,“ dodal.

  Jak sám přiznává, ke svým závazkům se nikdo nehlásí. „Schovávají se. Já tak žiju ze svých úspor, když jsem za komunistů hodně pracoval,“ vysvětlil nám Kajínek, jehož jsme se museli zeptat, zda myslí lup z vykradených domů a bytů.

  „Já nikomu nic nedlužím, vrátil jsem i peníze, které jsem nemusel. Pořád ale existují nějaké poklady. Přijde nějaká noc, kdy se otvírají poklady. A jde o to, přijít na správné místo a najít správný poklad. Takhle jednoduché to je,“ dodal. 

  A jelikož plánuje nákladné stěhování, je zřejmé, že některé poklady jsou bezedné. V jaké fázi je v očistění svého jména, jak je to s milionem, který nabídl za relevantní informaci o své nevině, a kam se chce odstěhovat? Dozvíte se ve videu.

  Fotogalerie

  Virus se mění pod rukama. Přírodní izoláty se tak nechovají, vysvětluje Peková

  Premium Do povědomí širší veřejnosti se molekulární bioložka a viroložka Soňa Peková z laboratoře Tilia dostala pro své neshody...

  Xaver: Klobouk dolů před Klausem. V ČRo zůstávám, spory s ČT házím do jímky

  Premium Ve středu ho poslanci zvolili do Rady České televize. Přesto, že spolu s ním byli zvoleni i Hana Lipovská a Pavel...

  Prezidentova nemoc. Neuropatie je tichá epidemie moderní doby, říká lékař

  Premium Brnění nohou, mravenčení, vrávoravá chůze, zakopávání a pády, ale i krutá bolest chodidel. To je hrubý výčet příznaků...

  Komentáře

  Mohlo by vás zajímat

  Vezmeme vás na titulní stranu
  Pátek 5. června 2020, svátek má Dobroslav
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
  EXPRES

 • Zprávy
 • Celebrity
 • Jen pro muže
 • Sport
 • Video
 • jít naiDNES.cz