Co Jenovéfa Boková zdědila po svém otci a proč měla vždycky výčitky?

Jenovéfa Boková obdivuje svého otce za to, co dělá. Spolek Šalamoun ale asi přebírat nebude. | foto: koláž expres

Po svém otci je divoká. Také po něm zdědila soucit s těmi, na nichž se děje bezpráví. Herečku a houslistku Jenovéfu Bokovou (27) nicméně vždycky mrzelo, že nepomáhá ostatním jako její otec John Bok, občanský aktivista a zakladatel spolku Šalamoun.

Jenovéfa Boková je krásná a úspěšná herečka, která si nedávno odnesla Českého lva za film Chvilky. 

Přesto dlouho pochybovala o tom, jestli dráha herečky je to správné, čemu by se měla věnovat, a zda by neměla raději pomáhat lidem jako její otec John Bok.

„Měla jsem vždycky tento předobraz člověka, který pomáhá ostatním lidem, aniž by z toho něco měl. Jen dobrý pocit. Je to skvělé a nesmírně si ho za to vážím,“ říká o svém otci pro DVTV Jenovéfa Boková.

„Vždycky jsem měla výčitky z toho, že nedělám práci, která by pomáhala ostatním. Tátu jsem obdivovala a říkala si, že bych taky měla něco takového dělat. Pak mi ale došlo, že on spolek Šalamoun založil někdy, když mu bylo čtyřicet. Také se ale musel vyformovat, dělal spoustu zaměstnání,“ uvedla s tím, že až později si uvědomila, že i herectvím může ostatním něco dávat.

„Možná si musím něco zažít, něco si dokázat a pak to třeba přijde. Třeba Šalamoun převezmu, i když nejsem tak chytrá a nevyznám se v justici jako můj otec,“ míní Jenovéfa.

Se smíchem ale připouští, že by asi neměla dost trpělivosti jako John Bok. „Mě by asi nebavilo bavit se s nějakými debily,“ dodává kráska.

Fotogalerie

Komentáře