Úterý 23. dubna 2024, svátek má Vojtěch

 • Zprávy
 • Celebrity
 • Jen pro muže
 • Sport
 • Video
 • Podcasty
 • Antiyoutuber
 • jít naiDNES.cz

  Ztráta paměti a neúspěšný seriál! Soukup pro Expres o údajných dluzích vůči Magnuskovi

  Režisér Tomáš Magnusek (39) si po letech vzpomněl, že mu mediální magnát Jaromír Soukup (55) údajně nezaplatil za objednaný seriál. Filmař pak své dílo dal na YouTube a nyní tvrdí, že se z finanční ztráty bude dostávat 20 let. „Pravděpodobně trpí ztrátou paměti,“ reaguje pro Expres.cz Soukup, který nám detailně popsal, jak spolupráce s Magnuskem podle něj probíhala.

  V době, kdy se v médiích hodně řeší údajné dluhy Jaromíra Soukupa a špatná finanční situace televize Barrandov, se ozval režisér Tomáš Magnusek, který tvrdí, že mu mediální magnát před lety nezaplatil za objednaný seriál.

  „Jaromír Soukup mě nechal natočit seriál Čechovi s tím, že ho koupí. Já ho udělal, vyfakturoval, jenže on pak řekl, že se mu sice líbí, ale že ho nechce, protože na něj nemá peníze. Tak jsem myslel, že mě omejou. Byl jsem v tom ze svého za čtyři miliony plus jsem zaplatil skoro milion na DPH,“ řekl pro portál eXtra.cz Tomáš Magnusek.

  „To jsme pak museli složitě dokazovat, že nám to neproplatili, aby se to DPH vrátilo. A seriál jsem dal na YouTube, tam to nějaké malé peníze generuje, takže jednou se mi to možná vrátí, třeba za dvacet let,“ dodal režisér, který prý k Soukupovi žádnou zášť necítí a důkazem budiž fakt, že s ním v nedávné minulosti několikrát spolupracoval.

  Tomáš Magnusek

  Soukup: Magnusek asi trpí ztrátou paměti! Seriál jsme koupili a nebyl úspěšný

  Redakce Expresu kontaktovala Jaromíra Soukupa a dali jsme mu prostor k vyjádření. Mediální magnát se Magnuskovým slovům nestačil divit.

  „To je neuvěřitelné! V roce 2018 nebo 2019 jsme od pana Magnuska ten seriál zakoupili za podmínek stanovených ve smlouvě. Panu Magnuskovi jsme zaplatili cenu podle smlouvy, kterou v ní dohodli a podepsali. Pan Magnusek ten seriál nabízel postupně několika televizím a úspěšný ten seriál nebyl,“ řekl Expresu na úvod Soukup.

  „Pokud se panu Magnuskovi po šesti letech nelíbí cena, za kterou seriál prodal, pravděpodobně trpí ztrátou paměti. Po koupi tohoto seriálu jsme od pana Magnuska koupili ještě několik filmů a účinkoval v naší talk show. Překvapivé vyjádření. Vůči panu Magnuskovi neevidujeme vůbec žádné závazky,“ dodal rázně Jaromír Soukup.

  Fotogalerie