Pátek 19. dubna 2024, svátek má Rostislav

 • Zprávy
 • Celebrity
 • Jen pro muže
 • Sport
 • Video
 • Podcasty
 • Antiyoutuber
 • jít naiDNES.cz

  Soukup pro Expres o dluzích na Barrandově: Opakované útoky, soudy a závazky! Budou velké změny!

  Z údajů v insolvenčním rejstříku vyplývá, že firma Barrandov Televizní Studio dluží téměř miliardu korun. Městský soud v Praze v pondělí vyhlásil na návrh firmy tzv. moratorium na majetek dlužníka, které má chránit společnost před věřiteli. Ochrana platí tři měsíce. Expresu celou situaci nyní objasnil spolumajitel Barrandova Jaromír Soukup (54). „Firma Knowlimits na nás opakovaně útočí. Musíme s ní vyřešit spor. Naprostá většina dluhů, o kterých se píše, jsou závazky vnitroskupinové,“ uvedl podnikatel, který také prozradil, že očekává velké změny na mediálním trhu.

  Na finanční problémy firmy Barrandov Televizní Studio a následné vyhlášení moratoria upozornil jako první server iRozhlas.cz, podle něhož Jaromír Soukup žádá ochranu především před firmou Knowlimits Group, která své pohledávky začala vymáhat pomocí exekutorů.

  Mediální magnát v návrhu moratoria píše, že už dříve dosáhl vyhlášení individuálních moratorií, tedy ochrany před konkrétními věřiteli. Konkrétně šlo o firmy Knowlimits Group a Barrandov Studio.

  Podmínkou této ochrany bylo zahájení preventivní restrukturalizace do 14. února, což podle Soukupa nakonec nebylo možné, protože se nepodařilo odložit splatnost některých závazků a firma se ocitla v platební neschopnosti. Z toho důvodu přišla žádost o tříměsíční ochranu před věřiteli.

  „V tuto chvíli (firma) sestavuje reorganizační plán, který zamýšlí předložit věřitelům k hlasování ještě před zahájením insolvenčního řízení,“ uvádí v návrhu Jaromír Soukup, který poté Expresu celou situaci vysvětlil detailněji.

  „My musíme vyřešit spor s firmou Knowlimits, která na nás opakovaně útočí. O výsledku budeme informovat. V případě úspěchu u soudu v příštích týdnech se stanou velké změny na mediálním trhu,“ prozradil Soukup.

  „Jsme přesvědčeni o úspěchu a následně máme připravené kroky, které změní situaci na trhu mediálních agentur. Máme 3 měsíce na vyřešení situace. Naprostá většina dluhů, o kterých se píše, jsou závazky vnitroskupinové,“ dodal magnát.

  Kvůli dluhům za energie kanály televize Barrandov 20. ledna zhruba devět hodin nevysílaly. Vysílání bylo obnoveno po napojení provozů televize na dieselové agregáty.

  Spolumajitel Barrandova Jan Čermák tehdy pro Deník N sdělil, že televize dlužila dodavateli energií. „Byl to krátkodobý výpadek technického charakteru,“ řekl tehdy Expresu Jaromír Soukup.

  Fotogalerie