Pátek 14. června 2024, svátek má Roland
 • Premium

  Získejte všechny články
  jen za 89 Kč/měsíc

 • schránka
 • Přihlásit Můj účet

 • Zprávy
 • Celebrity
 • Jen pro muže
 • Sport
 • Video
 • Podcasty
 • Antiyoutuber
 • jít naiDNES.cz

  Soukup urážel u soudu mě i mou právničku, říká Hanychová. Je to blbost a lež, reaguje Jaromír

  Agáta Hanychová (39) si v jednom z posledních dílů svého podcastu s Ornellou Koktovou (31) vzpomněla na nedávnou soudní bitvu s Jaromírem Soukupem (55). Modelka bývalého partnera obvinila, že se u soudu choval nevhodně. Prý v soudní síni vulgárně urážel Agátu i její první právničku, která se pak zhroutila a musela ji nahradit jiná obhájkyně. Soukup tato nařčená rázně popírá. „S právničkou jsem vůbec nemluvil, advokáta protistrany je zcela vyloučeno ponižovat nebo urážet v průběhu soudního jednání. Soudce by zasáhl,“ uvedl pro Expres.cz Soukup.

  Agáta Hanychová sice tvrdí, jak ji soudní bitvy s expartnery vyčerpávají a kolik ji soudy stály peněz, ale nyní se modelka ke všemu vrátila v podcastu, který točí s kamarádkou Ornellou Koktovou.

  Hanychová v jednom z posledních dílů rozebírá například to, kolik zaplatila za právníky. Mimo to ale také obvinila Jaromíra Soukupa z velmi nevhodného chování v soudní síni.

  „Jaromír mi nadával u soudu. Soudkyně to neslyšela. Řekl mi třeba kun*o,“ řekla Agáta, podle které měl Soukup urážet i její právničku. „Nadával i mé právničce, která se zhroutila, takže jsem měla jinou,“ dodala Hanychová.

  O vyjádření na výše uvedená slova jsme požádali Jaromíra Soukupa. Ten nařčení rázně smetl ze stolu a v krátkosti nám popsal, jak to z jeho pohledu probíhalo v soudní síni.

  „Soudní proces, průběh jednání u soudu a jeho důstojnost je daná zákonem. Soudce v případě porušení zasáhne, například udělí pokutu a v krajním případě je pohrdání soudem trestným činem a hrozí trest odnětí svobody,“ řekl na úvod Soukup.

  „Advokáta protistrany je zcela vyloučeno ponižovat nebo urážet či deptat v průběhu soudního jednání. Soudce by zasáhl. Navíc by to pro toho, kdo by tak činil, bylo krajně netaktické. Já s tou právničkou vůbec nemluvil. Jak je známo, přišel jsem pozdě, abych se vyhnul Dopitovi a věčný fotkám s ním. Takže jsem ani neměl jak ji zhroutit. Je to lež,“ pokračoval Soukup.

  „V tomto konkrétním případě soudní jednání probíhalo tak, jak jsem popsal a tu Bučkovou (první právnička Hanychové, pozn. red.), jsem viděl poprvé a naposledy u soudu. Pak ji vyměnila za Šafránkovou. Ani jedné se u soudu nevedlo dobře, předpokládám, že paní Dopitová nebyla příliš spokojená,“ dodal magnát, který naopak od soudu odcházel spokojený.

  Aby také ne, když po několika měsících snahy docílil střídavé péče, díky které bude moci trávit s Rozárkou více času. Podnikatel si také prosadil speciální pravidlo o dovolené.

  Rozárka bude moci se svou matkou vycestovat maximálně na 15 dní a pouze do zemí, které jsou podle ministerstva zahraničí bezpečné. Kromě toho soud nařídil, že rodiče nesmí Rozárku ukazovat na sociálních sítích, což byl také Soukupův požadavek.

  „Nakonec jsme se po vleklém jednání dohodli. Soud naši dohodu schválil a opatrovník také, takže za nás maximální spokojenost. Za naši stranu s paní doktorkou,“ uvedl bezprostředně po vyhlášení rozsudku pro Expres.cz Jaromír Soukup.

  Fotogalerie

  Soud Agáty Hanychové a Jaromíra Soukupa ohledně dcery Rozárie