Středa 22. května 2024, svátek má Emil
 • Premium

  Získejte všechny články mimořádně
  jen za 49 Kč/3 měsíce

 • schránka
 • Přihlásit Můj účet

 • Zprávy
 • Celebrity
 • Jen pro muže
 • Sport
 • Video
 • Podcasty
 • Antiyoutuber
 • jít naiDNES.cz

  Soukup pro Expres po soudu s Hanychovou: Maximální spokojenost, prosadili jsme si vše!

  Dočkal se toho, po čem dlouhé měsíce volal. Jaromír Soukup (55) bude moci kvůli úpravě střídavé péče trávit více času s dcerou Rozárkou. Její matka Agáta Hanychová (39) navíc nesmí sdílet její fotky a videa na sociálních sítích. Podnikatel si navíc prosadil speciální pravidlo o vycestování do zahraničí. „Za naší stranu s paní doktorkou panuje maximální spokojenost,“ prozradil v exkluzivním vyjádření pro Expres.cz Soukup.

  Středeční jednání, během kterého se Jaromír Soukup a Agáta Hanychová konečně dohodli ohledně výchovy dcery Rozárky, trvalo více než tři hodiny. Agáta nevydržela do konce. Zhruba v půl jedné odpoledne odsvištěla na skútru do motolské nemocnice za synem Kryšpínem, který byl po operaci.

  Soukup po soudním líčením vypadal velmi spokojeně. Těsně před vyhlášením rozsudku rozdával úsměvy na všechny strany a vtipkoval s novináři na chodbě.

  Aby také ne, když po několika měsících snahy docílil střídavé péče, díky které bude moci trávit s Rozárkou více času. Podnikatel si také prosadil speciální pravidlo o dovolené.

  Rozárka bude moci se svou matkou vycestovat maximálně na 15 dní a pouze do zemí, které jsou podle ministerstva zahraničí bezpečné. Kromě toho soud nařídil, že rodiče nesmí Rozárku ukazovat na sociálních sítích, což byl také Soukupův požadavek.

  „Nakonec jsme se po vleklém jednání dohodli. Soud naši dohodu schválil a opatrovník také, takže za nás maximální spokojenost. Za naši stranu s paní doktorkou,“ uvedl exkluzivně pro Expres.cz Jaromír Soukup.

  Na otázku, zdali si u soudu se svou právničkou prosadili vše, co chtěl, odpověděl Soukup stručně: „V zásadě ano.“

  „Co se týká souhlasu rodičů s vycestováním, tak se podařilo prosadit to, že do zemí, kam MZV nedoporučuje cestovat, je potřeba ten souhlas. U těch, které jsou považované za bezpečné, souhlas potřeba není, což je v pořádku,“ vysvětlil nám Soukup.

  „Jdu to oslavit prací,“ dodal nadšeně podnikatel, který podle posledních zpráv prodal svůj 50procentní podíl ve společnosti Empresa Media Janu Čermákovi.

  Méně spokojeně vypadala Agáta, která nevydržela do konce jednání a z nemocnice si pak do Jaromíra rýpla, že mu kvůli dohodě odpustila dluh na výživném.

  „Dohoda je přesně taková, jakou jsem chtěla, i se zvykáním si Rozárky na přespání u tatínka. Otec nechtěl Rozárce doplatit 150 tisíc na výživném, aby se ale podepsala dohoda, odpustila jsem mu to. Byly to peníze, které měly putovat na spořící účet Rozárky,“ sdělila po soudu Agáta pro deník Blesk.

  Fotogalerie