Středa 17. dubna 2024, svátek má Rudolf

 • Zprávy
 • Celebrity
 • Jen pro muže
 • Sport
 • Video
 • Podcasty
 • Antiyoutuber
 • jít naiDNES.cz

  Jágr pro Expres: Když má člověk jiný názor, tak ho odsoudíme, že je hloupý a nerozumí tomu

  Nedávno se dočkal velké slávy v Americe, kde ho dodnes berou za legendu obřích rozměrů a dokonce se mluví o tom, že dostal nabídku pracovat pro milovaný Pittsburgh Penguins. Po návratu do Česka ale zažil Jaromír Jágr (52) kromě jet lagu také menší vystřízlivění. V souvislosti s vedením kladenských Rytířů se na něj totiž sype kritika. Kromě fanoušků na něj útočí také kladenský primátor Milan Volf. „Mentalita Čechů a Američanů je odlišná. Myslím, že nám tady schází respekt,“ sdělil Expresu evidentně zklamaný Jágr.

  S legendárním hokejistou Jaromírem Jágrem jsme se potkali na slavnostní předpremiéře snímku o Gabriele Soukalové. Fenomenální „Džegr“ se netají tím, že slavnou biatlonistku velmi uznává a přišel ji v její velký den podpořit i s partnerkou Dominikou Branišovou.

  Dosáhla maximum, čeho sportovec může dosáhnout. Je to krásný příběh a inspirace pro další sportovce,“ smekl Jágr před Soukalovou v rozhovoru pro Expres.cz .

  S redaktorem Expresu pak Jágr probral také nedávnou slávu v Pittsburghu, kde se Jaromír dočkal té největší možné pocty. Klub jeho srdce vyvěsil v aréně Jágrův dres s ikonickou osmašedesátkou ke stropu a velkolepou událost sledovala vyprodaná hala!

  „Nikdy jsem nehrál kvůli tomu, abych měl trofeje a aby mi visel dres v aréně. Já hrál, protože jsem ten sport miloval, ale strašně si toho vážím. Je to obrovský bonus za tu kariéru, že jsem měl tu možnost a že mě Pittsburgh Penguins poctil vyvěšením dresu. Je to něco neskutečného, pro každého sportovce,“ svěřil se Jágr.

  V kuloárech se objevují zprávy, že Jágr dostal od Pittsburghu Penguins, kde coby hráč válel dlouhých 11 let, velmi zajímavou pracovní nabídku. O co přesně jde a zdali tuto možnost využije, nechtěl Jágr zatím příliš komentovat.

  „Všechno záleží na tom, jak dlouho tady budu v Čechách. Není třeba předbíhat,“ culil se legendární hokejista.

  Mentalita Američanů je jiná, v Česku lidem chybí respekt, myslí si Jágr

  Zatímco v Americe Jágra dodnes všichni fanoušci uznávají a během jeho návštěvy Pittsburghu mu to dávali jasně najevo na každém kroku, v Česku na Jaromíra čekalo menší vystřízlivění.

  S Jágrem se totiž nedávno dostali do křížku skalní fanoušci Kladna, kteří zahájili tichý protest proti vedení klubu. Do Jágra se pustil také kladenský primátor Milan Volf, který vyjádřil názor, že by měl Jágr z vedení hokejového klubu zmizet.

  „Je asi už na čase, aby Jágr nebyl ve vedení ledního hokeje na Kladně. Velká část fanoušků považovala Jaromíra za spasitele ledního hokeje na Kladně. Namísto rozkvětu sportu, který měl na Kladně vždy své místo a prim, sledujeme pouze otřesné výsledky a s nedůvěrou čekáme, jak dopadne závěrečná baráž. V kladenském hokeji je zcela evidentně něco hodně špatně. Přijde mi, bohužel, že je to výsledek manažerského selhání majitele Rytířů,“ uvedl Volf na webu politického uskupení Volba pro Kladno, jemuž předsedá.

  Jaromír Jágr s Janem Kollerem

  Jágr skrz sociální sítě vzkázal, že se k Volfovým slovům brzy vyjádří. V rozhovoru s redaktorem Expresu si ale legendární borec postěžoval na nedostatek respektu a srovnal mentální nastavení Čechů a Američanů.

  „Mentalita Američanů a Čechů je odlišná. Těžko to můžeme srovnávat. Myslím, že respekt celkově nám tady schází a ne jenom k ostatním lidem, ale také k různým názorům. Když má člověk jiný názor, tak ho odsoudíme, že je hloupý a nerozumí tomu. Celkově mi tady schází respekt ke starším, respekt k nadřízeným,“ nechal se slyšet Jágr.

  Celý rozhovor si pusťte ve videu.

  Fotogalerie